DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Mig, odleciałeś, to fakt. Teoria ewolucji przez samego Darwina była nazywana absurdalną i nie ma żadnych na nią dowodów. Żadnych!
6 miesięcy temu / Ja
 
Co informatyk może powiedzieć o biologii/genetyce?Powiem to z punktu widzenia przeciętnego? informatyka. Dostrzeżenie binarnej natury DNA i wielopoziomowość abstrakcji do zapisu informacji.Jak to jest skorelowane ze składowymi budowy organizmu.Pytanie czy dostrzeżenie tych cech/właściwosci wymaga potężnego umysłuw sensie zdolności operacyjnej mózguczy jest to efekt programu komputerowegonapisanego przez człowieka który mając pewna reprezentację łańcucha DNA szuka związków algorytmem np metod korelacyjnych/porównawczych itp.
8 miesięcy temu / Gość
 
w sposób naturalny nie ale z laboratoriów na świecie wychodzą już takie stworzenia ze włos się jeży,wpisz sobie na yt "w Indiach urodził się pół człowiek pół goryl"
ponad 1 rok temu / do Tomek
 
Ja tez zauważyłem, że oprócz bajeczek typu jak to jakiś gatunek się stopniowo przystosowane to warunków i zmienia w nowy gatunek nie ma żadnych dowodów, z jakim prawdopodobieństwem coś takiego może się zdarzyć. Mutacje? Nie brzmi przekonująco. Geny są jak program komputerowy. Ale razy musi się płyta źle skopiować, żeby gorszy program przekształcił się w lepszy,nawet program na kilka linijek. Poza jak ma powstać ten nowy gatunek, skoro do zrobienia dzieci potrzebne są 2 osobniki? 2 na raz identycznie zmutują?
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Dokładnie te same myśli miałem. Nigdy teoria ewolucji nie wyjaśniła jak może powstać nowy gatunek. Nagle szympansowi rodzi się ludzki noworodek i nie tylko przeżywa, ale znajduje sobie partnera/partnerkę? Przecież człowiek nie może mieć dziecka z szympansem.
ponad 1 rok temu / Tomek
 
Teoria darwina została dawno odrzucona, nie zaś skolei teoria ewolucji, to do przyswojenia ale do rzeczy. Skok kambryjski i różnorodność organizmów na zdrowy rozsądek jest spowodowana polepszenien warunkow dla życia. Nastepna sprawa to co tak naprawde ma do powiedzena informatyk o biologii? Mało raczej.
ponad 1 rok temu / Drugi
 
Mig odleciałeś, jak wylądujesz, to napisz nam jakie nazwiska się podpisały pod tymi dokumentami i jeśli to nie są żółte papiery to pokaż je nam. Byle szbko bo Amazonia płonie i czasy Ostateczne dobiegają końca. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
Jeśli ktoś ktoś bajał że on "szlachcic" skórą zdjętą z małpy, to ochłonie, gdy wejdzie na tę stronę po wpisaniu: DNA - Wiara.us.
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
artykuł Davida Gelerntera świadczy tylko jednym. Ignoranci nie powinni wypowiadać się na tematy, o których nie mają pojęcia. Teoria ewolucji jest tak dobrze udokumentowana, że informatyk nie jest w stanie jej podważyć.
ponad 1 rok temu / Mig
 
Skąd się u zarania wziąłem?! Pyta społem; lewicowy konformista, genderowy ateista, purpurowy progresista i naćpana feministka. Nie mam nic wspólnego z Bogiem, kręcę kołem i mam prawko, jestem sam sobie zabawką, sterem, stwórcą, małpią czkawką...
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
Jestem Katolikiem i jest dla mnie zaszczytem nim być, ale czy wiecie, że nawet Świadkowie Jehowy wierzą że Bóg stworzył człowieka i tak nauczają, odrzucając Teorie Darwina. Największym dowodem naukowym na dzieła Stwórcy, jest Jego Objawienie w Biblii jako Prawda Jego Słów, oraz Objawienie się Jego Syna Jezusa Chrystusa - Boga, wraz z Jego nauczaniem z przed 2 tyś lat i cudami, aż do dzisiaj. Jeżeli jakiś "chrześcijanin" głosi Teorie Darwina, to automatycznie powinno się go ekskomunikować, bo nie jest wiernym chrześcijaństwu, lecz jego zdrajcą. Jeżeli jakiś duchowny tak naucza, to oprócz ekskomuniki słusznym byłoby suspendować go za zdradę wielkiej wagi i szkodliwość jaką wyrządza, doprowadzając do utraty wiary - ofiary swego nauczania. Nauczanie o pochodzeniu człowieka od małpy, jest fundamentem ateizmu, genderyzmu i negacji Dekalogu. Prowadzi do wiecznego zatracenia dusz w mękach w Piekle. Więc kwesta ta, to stawka większa niż życie. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
A z jakiś myszopodobnych stworków żyjących w czasach dinozaurów wyewoluowały słoniki, wielorbki i ludzie?
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Darwin osobiście wątpił w swoją teorię ewolucji i pochodzenie człowieka od małpy, co wyraził następująco: "Ilość pośrednich rodzajów, które poprzednio istniały, powinna być prawdziwie ogromna. Dlaczego więc każda forma geologiczna i każda warstwa nie jest wypełniona nimi? Geologia zapewne nie odkrywa żadnych jakichkolwiek takich dokładnie przejściowych łańcuchów organicznych; i być może to jest najbardziej oczywistym i najpoważniejszym zaprzeczeniem, które może być wysuniętym przeciw teorii ewolucji". - Darwin, "The Origin of Species" Pochodzenie gatunków , str. 323. Zatem zwolennicy Darwina są rażąco niedouczeni, bo prawdziwi naukowcy, tę teorię obalają jak domek z kart. Lecz efekt domina zatrważa strażników od "nauk" powiązanych z tym błędem. Więc lek ogarnia darwinowskich hierarchów że ich nazwiska wpadną w kaszanę. I to ich czeka nieuchronnie. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
@Pol Jesteś w błędzie. Piszesz o Hitlerze i Marksie zapewne w kontekście eugeniki. Ale o eugenice pisał już Platon, a on na pewno nie sugerował się Darwinem. Więc Darwin nie ma nic wspólnego z planami Hitlera czy Marksa,ponieważ jej idea ma korzenie starożytne,niezależne od Darwina i jego teorii.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Teoria Darwina nigdy nie zostala potwierdzona naukowo,dlatego wciaz nazywa sie ja teoria.Stala sie religia,jak tutaj zauwazono slusznie,bo marksizm musial jakos wytlumaczyc skad wzial sie czlowiek i swiat,dlaczego na Ziemi jest erupcja zycia a wokol martwe planety.Marks i Hitler wykorzystali Darwina do walki z Bogiem i czlowiekiem.Ta teoria wewnatrzgatunkowo sie jakos broni,ale miedzygatunkowo to czysta fantazja.
ponad 1 rok temu / Pol
 
@nn, to nie jest teoria, lecz co najwyżej hipoteza. Uczciwa teoria podaje konkretny mechanizm jej falsyfikacji. Natomiast tutaj nikt nie jest w stanie przeprowadzić eksperymentu rozstrzygającego, bo na niego potrzeba milionów lat... wszystko opiera się więc na "głębokim przekonaniu". Osoby wierzące w kreacjonizm przynajmniej nie posuwają się do hipokryzji, jasno twierdząc, że taka jest ich wiara.
ponad 1 rok temu / sp
 
@ala wilk, ktoś musiał przyjść na pomoca biologom, skoro mają poważne problemy z oszacowaniem prawdopodobieństwa zdarzeń.
ponad 1 rok temu / sp
 
gość ma racje, ale pomija najważniejszy fakt, że po odkryciu DNA okazało sie, ze gatunki z "drzewa życia" Darwina - które miało rzekomo od siebie pochodzić, są raczej niespokrewnione. Dodatkowo jeszcze kwesta nieredukowalnej złożoności np. oka. Ewolucjonistom strasznie się to nie podoba i nazywają to pseudo nauką. Brak argumentu zawsze rodzi złość.
ponad 1 rok temu / Samanta
 
Czekamy na opinię jakiegoś biologa w temacie programowania w C++.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Ilu tu mędrców obala teoria Darwina,aż dziw bierze.
ponad 1 rok temu / nn
 
@Man Więc wykaż,że jest to kłamstwo.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Darwinizm, jako teoria "rozwoju" materii mająca wykluczyć Stwórcę, jest strasznie głupi. Przecieź DNA nie kreuje czegoś nowego w strukturach materii, ale wydobywa z materii to, co zostało w niej od początku zapisane - właśnie przez Stwórcę. W tym sensie zrodzenie się każdej nowej istoty żywej jest równoznaczne z jej stworzeniem - podniesieniem i ukształtowaniem z prochu ziemi. Bóg na to całe bogactwo od samego początku miał plan. Istnienie świata to wysoce inteligentny projekt i tylko człowiek zaślepiony własnym buntem moźe tego nie zauważać.
ponad 1 rok temu / sp
 
Wojtek: "znany czas istnienia wszechświata nie jest wystarczający do złożenia z przypadkowo losowanych co sekundę liter krótkiego sensownego zdania, co dopiero kodu DNA." Jak to - przypadkowo losowanych??? Jeśli ewolucja była mechanizmem stwarzania świata, to nie było tu żadnego przypadku ani losowania. Bóg sterował tym mechanizmem, a On wiedział jak układać aminokwasy DNA.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Ale wiecie co mnie jeszcze zastanawia? Co z instynkatmi, co z wiedzą wrodzoną? Czy sa dowody na to że wiedza wrodzona jest zapisana w dna? Bo wiecie - wykluwaja sie zjajek, niczego sie nie ucza a wiedzą. Np pajaki - jak utkać sieć. Przykladów jest prawie nieskończenie wiele. Może dna tylko zawiera kod budowy anteny odbiorczej a wiedza wrodzona znajduje sie w przestrzeni z której jest zdekodowana przez konkretny program deszyfrujący zawarty w dna? Unikatowy dla każdego gatunku. Coś jak multipleks w tv cyfrowej - poprzez dekodowanie wyławia sie konkretny kanał danego programu z tej całej cyfrowej zupy. Jak myślicie? W koncu fizyczy twierdzą ze w przestrzeni, w próżni aż się kotłuje od różnych cząstek wirtualnych pojawiających sie i znikających.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Teoria Ewolucji to KŁAMSTWO!!! którego niestety nadal naucza się w szkołach, nawet katolickich niestety.
ponad 1 rok temu / Man
 
Słaby artykuł, jak informatyk, to myślałem, że będą jakieś odniesienia do programowania, w końcu nasz kod genetyczny to nic innego jak świetnie napisany program: Tak więc, Bóg poniekąd zna się na programowaniu : W każdym bądź razie teoria Darwina jest tylko teorią... i niczym ponad to.
ponad 1 rok temu / a
 
Darwinizm to nie nauka, ale religia. Stworzenie bez stworzyciela. Wszechświat bez stworzyciela. Człowiek bez odkupiciela.
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 
Jak wspomniał Xyz za czasów Darwina nie wiedziano że istnieje nośnik informacji - DNA. Teraz prostym eksperymentem matematycznym mozna wykazać to za książką "Wszystko przypadkiem?" że znany czas istnienia wszechświata nie jest wystarczający do złożenia z przypadkowo losowanych co sekundę liter krótkiego sensownego zdania, co dopiero kodu DNA najprostszego nawet organizmu...
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Nie przedstawił żadnej spójnej alternatywnej teorii i nie podważył naukowo żadnych z jej założeń. Po prostu wskazał na jej braki wynikające z jego przekonań i tyle. To za mało, żeby ją odrzucić.
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Przyszedł Jezus Chrystus do nas i pokazał, że może rozmnozyc ryby, przemienić wodę w wino, uspokoić burzę, wskrzesic człowieka, zmartwychwstac. Dał nam przykład co może Bóg. Każdy kto wierzy w Jezusa Nie może wierzyć w ewolucję
ponad 1 rok temu / Second
 
To wiadomo od dawna. Teoria Darwina umarła wraz z odkryciem i jako takim poznaniem DNA.
ponad 1 rok temu / Xyz
 
A czy jest też mnóstwo skamielin lub choć trochę, które zawierają szczątki zwierząt pośrednich pomiędzy poszczególnymi istniejącymi gatunkami? Poza tym obecnie żyją zwierzęta, które nie mogłyby istnieć, gdyby nie miały od razu wszystkich organów, jakie w tej chwili posiadają. Jest świetny materiał w internecie "Niezwykłe zwierzęta, które przeczą teorii ewolucji" zrobiony przez fachowca.
ponad 1 rok temu / @Aha
 
@Aha Węgiel pochodzi akurat z karbonu a nie kambru. Rośliny produkuja tlen ale potrzebują dwutlenku węgla. Pozostała część wypowiedzi świadczy że jesteś młodym studentem.
ponad 1 rok temu / Trąbolot
 
@Aha Węgiel pochodzi akurat z karbonu a nie kambru. Rośliny produkuja tlen ale potrzebują dwutlenku węgla. Pozostała część wypowiedzi świadczy że jesteś młodym studentem
ponad 1 rok temu / Trąbolot
 
przeczytałam o nim -człowiek orkiestra
ponad 1 rok temu / hmm
 
do Aha. Akurat co do ilości tlenu to nic nie jest pewnego. Są opracowania, które mówią, że wtedy było np. ok 10 - 15% dwutlenku węgla, tak potrzebnego roślinom do wzrostu. Im więcej ludzkość wie, tym bardziej widzi, że coś jest inaczej. A że czegoś się uczy dzieci, to niestety nie musi być prawdą. Np. Kiedyś wszyscy wiedzieli co to jest grzech sodomski, dzisiaj jest cała masa tych, którzy tłumaczą je po swojemu. A wiedza z geologii w wielu punktach opiera się na przypuszczeniach i przyjętych założeniach, w innych dziedzinach jest tak samo.
ponad 1 rok temu / ot co
 
Jak można bezgranicznie wierzyć nauce? Moja mama, która zdawała maturę przed wojną w 1939r, uczyła się że atom jest niepodzielny.
ponad 1 rok temu / Syk
 
gość ma zbyt wiele zainteresowań
ponad 1 rok temu / klik
 
Podczas "eksplozji kambryjskiej" na Ziemi był ogromny rozkwit rozwoju roślin - to z tego czasu pochodzą złoża węgla. Roślin było tyle, że produkowały bardzo dużo tlenu, znaczenie więcej niż obecnie. Stężenie tego pierwiastka mogło przekraczać wtedy 30% zawartości gazów w powietrzu, obecnie to liche 21%. Zwierzęta i inne formy życia są oparte na tlenie - który wykorzystują do produkcji energii w mitochondriach w komórkach. Zwiększenie ilości tlenu spowodowało gwałtowny wzrost produkcji energii przez organizmy i ich szybszy rozwój. Wszystko jest logiczne i się zgadza z teorią ewolucji. Nie wiem kim jest ten uczony, skoro tego co napisałem wyżej uczy się dzieci w dawnej 3 gimnazjum, czyli teraz 1 liceum/technikum. Na poparcie tego co napisałem mamy mnóstwo skamielin - możemy dowiedzieć się tego z geologii, biologii i geografii. Pozdrawiam. Student z Wawy
ponad 1 rok temu / Aha
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.