DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2018 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Znany finansista: już niebawem będzie krach, który doprowadzi do upadku cywilizacji zachodniej

Znany finansista: już niebawem będzie krach, który doprowadzi do upadku cywilizacji zachodniej
Źródło: pixabay.com
#USA    #KRYZYS    #PARTIE    #GIEŁDA    #KRACH    #UPADEK CYWILIZACJI    #FINANSISTA

Jim Rogers - finansista, podróżnik, komentator polityczny stacji FOX, człowiek, który „jak mówi, to inwestorzy go słuchają” - wieszczy krach, jakiego świat nie widział. Spodziewa się, że wybuchnie on w tym roku, a najpóźniej w 2018 roku i doprowadzi do upadku cywilizacji zachodniej. Będą upadały rządy i całe kraje. Znikną partie polityczne. Słuszne przewidywania, czy może kolega Sorosa wie o czymś, co szykują decydenci światowi?

 

- Na amerykańskiej giełdzie rośnie bańka spekulacyjna. Ta bańka w końcu powstanie, a potem pęknie i powinniśmy się tego poważnie bać – mówił kilka dni temu Rogers w rozmowie z redaktorem naczelnym Business Insider.

 

W programie „The Bottom Line” miliarder rozmawiał z Henry’m Blodgetem. Inwestor, który do swojego majątku doszedł m.in. dzięki inwestycjom w surowce poradził innym, by „lepiej nie inwestować w to, w co się chce, ale lepiej obstawić to, co się dzieje”.  Wyjaśnił, że niebawem „niektóre amerykańskie akcje zmienią się w bańki”. -  Bo bańki pojawią się na pewno. Potem bańki pękną i tego musimy się obawiać – przekonywał.

 

Dopytywany o to, co będzie „zapalnikiem” kryzysu stwierdził, że jeszcze w tym, a najpóźniej w przyszłym roku początku krachu można się spodziewać „w miejscach, na które akurat nie patrzymy”. -  W 2007 roku zbankrutowała Islandia. Ludzie mówili: „Islandia? To kraj? Oni mają rynek?”. I nagle Islandia zbankrutowała. A potem Bear Stearns zbankrutował. I Lehman Brothers. Runęły kostki domina. Zawsze zaczyna się w miejscu, na które nikt nie patrzy – tłumaczył.

 

Zapytany o skalę kryzysu odparł, że „to będzie największy kryzys za naszego życia.” - Przeżyłem już parę potężnych kryzysów. Ale ten będzie największy, a jestem od ciebie starszy. To naprawdę będzie poważna sprawa. W Stanach miewamy problemy finansowe średnio co cztery do siedmiu lat, licząc od powstania republiki. A od ostatniego kryzysu minęło ponad osiem lat. To najdłuższy lub drugi pod względem długości okres spokoju, więc kryzys nadchodzi. Jak wiesz, w 2008 roku mieliśmy problem z powodu zadłużenia. Ale w porównaniu z obecnym tamte zadłużenie to była pestka – stwierdził.

 

Rozmawiający zgodzili się, że obecna sytuacja jest  poważniejsza niż w 2008 roku, gdy Chińczycy mieli bardzo dużo oszczędności na czarną godzinę i zaczęli te pieniądze wydawać. - Teraz nawet Chińczycy są zadłużeni i ten dług jest dużo większy. Biuro Rezerwy Federalnej, czyli amerykański bank centralny, ma sumę bilansową pięciokrotnie wyższą niż w roku 2008. To będzie najgorszy kryzys w twoim życiu – i w moim także. Lepiej zacząć się bać – przekonywał Rogers.

 

Inwestor przewiduje, że banki centralne podejmą jakieś próby ratunkowe w obliczu kryzysu i w związku z tym należy spodziewać się wzrostu stóp procentowych. Jednak – według Rogersa - nie przyniosą one pożądanych skutków i wybuchną zamieszki.

 

Kryzys, który pogrąży zachodnią cywilizację

- Jesteśmy w sytuacji, kiedy zachodnia cywilizacja już zdaje się być na skraju przepaści, mimo wzrostów na rynkach. Bardzo często niepokoje na rynkach finansowych pociągają za sobą niepokoje polityczne. Jak będzie tym razem? – dopytywał szef amerykańskiej redakcji Business Insider.

 

Na co Rogers odparł: - I dlatego właśnie przeniosłem się do Azji. Dlatego moje dzieci mówią po mandaryńsku. Upadną rządy. Tym razem upadną też kraje. Ostatnim razem upadła Islandia. Upadną i inni. Takich przypadków zobaczymy więcej. Rozpadną się partie. Znikną organizacje, które istniały od bardzo dawna – na przykład bank Lehman Brothers istniał ponad 150 lat, czyli od zawsze. Takich sytuacji zobaczymy dużo więcej – od muzeów i szpitali po uniwersytety i firmy finansowe. 

 

Wypowiedzi Rogersa wyraźnie korespondują z katastrofizmem zwolenników oenzetowskiego programu Agenda 2030 i inicjatywami m.in. Fundacji Rockefellera, a także wpływowych decydentów światowych, którzy od kilku lat podczas szczytów ekonomicznych poruszają kwestie „konieczności przygotowania się na bunty społeczne,” Stąd m.in. realizowana jest koncepcja 100 elastycznych miast (100 Resilient Cities), która ma pozwolić liderom wcześniej przygotowanym szybko objąć władzę w zbuntowanych miastach i zaprowadzić porządek „twardą ręką.” W tę koncepcję wpisują się programy szeroko pojętej digitalizacji i monitoringu obywateli, społeczeństwa bezgotówkowego, całkowicie kontrolowanego przez wybrane „elity”.

 

James Beeland Rogers urodzony 19 października 1942 roku w USA jest biznesmenem, inwestorem, podróżnikiem, komentatorem i autorem licznych książek podróżniczych oraz ekonomicznych. Obecnie mieszka w Singapurze. Jest prezesem Rogers Holdings i Beeland Interests Inc. Był współzałożycielem Quantum Fund i Rogers International Commodities Index (RICI).

 

Rogers nie uważa się za członka jakiejkolwiek szkoły myśli ekonomicznej, ale przyznał, że jego poglądy najlepiej korespondują z austriacką szkołą ekonomiczną (wolny handel w wydaniu korporacyjnym).

 

W 1964 roku Rogers ukończył historię  ma uniwersytecie Yale. Pierwszą pracę dostał na Wall Street, w spółce Dominick & Dominick. W 1966 r. uzyskał drugi tytuł licencjata z filozofii, polityki i ekonomii z University of Oxford. Służył w Wietnamie.

 

W 1970 roku Rogers dołączył do banku inwestycyjnego Arnhold i S. Bleichroder, gdzie pracował z Georgem Sorosem. Trzy lata później obaj założyli Quantum Fund, osiągając rekordowe zyski. To był tak naprawdę jeden z pierwszych międzynarodowych funduszy. W 1980 roku Rogers postanowił "przejść na emeryturę" i spędził trochę czasu objeżdżając świat motocyklem. Obecnie jest profesorem na Columbia Business School w Nowym Jorku.

 

Liczne podróże po świecie opisał w bestselerowych książkach. Trafił też do Księgi Guinnessa. W 1998 roku założył Rogers International Commodity Index. Jest wielkim zwolennikiem inwestycji rolnych. Sporo zarobił na inwestycjach w cukier.

 

Od 2002 roku regularnie komentuje wydarzenia w Fox News i innych telewizyjnych programach. W 2005 roku napisał książkę pt. „Hot Commodities: How Anyone can invest profitably in the World’s Best Market”, w której to cytując m.in. profesora z Yale, Geo Rouwenhorsta namawia do inwestowania w kontrakty towarowe, które uznaje za „jedne z najlepszych inwestycji w czasie”.

 

W grudniu 2007 roku, tuż przed wybuchem kryzysu Rogers sprzedał swoją rezydencję w Nowym Jorku za około 16 milionów dol. i przeniósł się do Singapuru. Córki Rogersa mówią płynnie po mandaryńsku. Inwestor przekonywał kiedyś: „Jeśli byłbyś inteligentny w 1807 r., to przeniósłbyś się do Londynu. W 1907 r. wyprowadziłbyś się do Nowego Jorku, a jeśli jesteś inteligentny teraz w 2007 roku, to powinieneś przenieść się do Azji”.

 

Miliarder wieszczy marny koniec Indii, które jego zdaniem nie przetrwają więcej niż 30 lub 40 lat. W lutym 2011 r. Rogers ogłosił, że założył nowy fundusz indeksowy, który koncentruje się na „najlepszych firmach w rolnictwie, górnictwie, sektorze metali i energetycznym, jak również w alternatywnej przestrzeni energetycznej, w tym na energetyce słonecznej, wiatrowej i wodnej” -  The Rogers Global Resources Equity Index.

 

Miliarder uważa, że „Rosja i region WNP ma wszystkie niezbędne składniki, aby stać się światową potęgą rolnictwa”. We wrześniu 2015 r. Rogers opuścił rynek indyjski.

 

Nie myślcie o karierze na Wall Street, ale studiujcie rolnictwo i górnictwo

4 listopada 2010 r. finansista przemawiając w Balliol College w Oxfordzie poprosił studentów, by porzucili plany kariery na Wall Street czy w londyńskim „City” i by skupili się na studiowaniu rolnictwa oraz górnictwa. "Środek ciężkości ponownie przesuwa się z centrów finansowych do producentów realnych dóbr, na rynek towarów, surowców i zasobów naturalnych” – przekonywał.

 

W maju 2012 r. mówił podczas wywiadu udzielonego magazynowi „Forbes”, że „nastąpi ogromna zmiana w amerykańskim społeczeństwie, kulturze amerykańskiej, w miejscach przesuwania się bogactwa. Maklerzy będą prowadzić taksówki. Inteligentni ludzie nauczą się obsługiwać ciągniki, pracując dla inteligentnych rolników. Rolnicy będą jeździć Lamborghini. Mówię ci. Powinieneś założyć Forbes Farming”. Był trzykrotnie żonaty.

 

Źródło: businessinsider.com., etf.com., forbes.com.,

Agnieszka Stelmach


DATA: 2017-06-16 07:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja myślałem, że katolik nie wierzy przepowiedniom, nawet spekulacyjnym, które są tak naprawdę loterią.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Tu nie chodzi o koniec świata ale o wielki ucisk masoni zawsze zapowiadają wcześniej swoje zamiary
ponad 1 rok temu / h
 
Chyba martwić się powinni nie ci co mają pożyczone lecz ci co ulokowali swoje oszczędności. Ostrożność to zapewne nie grzech ale popadanie w skrajną bojaźliwość, która paraliżuje i objawia pewne przywiązanie do materialnych dóbr z pewnością. Pamiętajmy, że wszystko co posiadamy pochodzi od Boga i jeśli taka będzie jego wola to kryzys dotknie i nas, ale nie martwy się przetrwamy.
ponad 1 rok temu / Andre
 
Koniec świata miał być w roku 2000, potem w 2012, i co? i nic. Końca świata jak nie było tak i nie będzie z powodu pieniędzy. Jeśli będzie to z powodu, że dobry Bóg postanowi skończyć z tym światowym bezeceństwem.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
Bańka rośnie! W Holandii czyli pierwszym światowym poletkiem doświadczalnym masońskich planów globalnego zniewolenia ludzi już to widać. 17 mln. ludzi, 40 mln kamer, rejestracja i biometryczna analiza twarzy przy wejściu do transportu publicznego, sprawy tylko załatwiasz przez podpis elektroniczny DIGID(zbierają w jednym miejscu dane o twoich administracyjnych aktywnościach), auto przypisywane do prawa jazdy, wspólne regularne łapanki policji/skarbówki/celnych na autostradach i parkingach przy plażach, kontrola osobistego przemieszczania się za pomocą tel. komórkowe i google maps, elektroniczny system rejestracji tablic pojazdów wjeżdżających i wyjeż. na teren NL, w czasie kontroli policja wie gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz, ile zarabiasz z jakich usług korzystasz etc. Wracając do meritum. Ostatnim powodem bańki było nieograniczone udzielanie przez znaczące banki kredytów głównie hipotecznych. Tu teraz dają hipotekę i bezdomnym. Rozdają kasę jak leci! ING poleci I
ponad 1 rok temu / mysza
 
Najpierw ten kosmos ktoś musi stworzyć. Widać Bóg zapomniał w księdze Rodzaju o tym wspomnieć... Pomylił się też mówiąc że stworzył dwa światła, a nie jedno i coś co odbija światło tego pierwszego. No i gwiazdy. A przecież "nauka uczy" ze słońce to gwiazda. Ale nas Pan Bóg "okłamał". Obudzcie się. Przewidywania krachu to nic innego jak wiedza o tym co jest zaplanowane od dawna. Nachodzcy to też część planu, który ma doprowadzić do jeszcze wikszych napięć między religijnych i otwartego konfliktu, aby ludzie błagali żeby coś z tym zrobić. I tak powstanie jeden rząd, jedna religia. Nie trzeba przewidywać wystarczy poczytać Biblię.
ponad 1 rok temu / Do aaa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.