DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Znany ekonomista zapowiada krach gorszy od tego z 2008 roku. Ma się zacząć w ciągu 5 lat

Znany ekonomista zapowiada krach gorszy od tego z 2008 roku. Ma się zacząć w ciągu 5 lat
#USA    #GOSPODARKA    #KRYZYS    #FINANSE    #DOLAR    #DEFICYT    #RICKARDS    #AMRYKAŃSKIE FINANSE

James Rickards, ekonomista, autor bestsellerów i starszy dyrektor zarządzający w Tangent Capital Partners przewiduje, iż w ciągu pięciu najbliższych lat Stanami Zjednoczonymi i światem wstrząśnie kryzys finansowy gorszy niż ten w 2008 r.

 

- Załamanie finansowe, które miało miejsce w 2008 r. to nie był krach. Był to połowiczny kryzys. Zbankrutował wówczas jeden z największych banków USA. Inne były bliskie załamania i gdyby nie interwencja Fedu (System Rezerwy Federalnej) z pewnością by poległy - tłumaczył w programie telewizyjnym stacji Newsmax autor najnowszej bestselerowej publikacji „Wojny walutowe. Nadejście kolejnego globalnego kryzysu”.

 

Rickards uważa, że rząd powinien był pozwolić upaść bankrutom i znacjonalizować wszystkie banki, by mogły się odbić od dna. Interwencja Fed jedynie opóźniła to, co i tak musi nastąpić. Analityk przypomina, że w 2008 r. przedstawiciele rządu przekonywali, iż pięć największych banków Ameryki jest zbyt dużych, aby pozwolić im zbankrutować. Teraz te banki są jeszcze większe.

 

Fed dodrukował ponad 4 mld dol., by zażegnać kryzys płynności finansowej. Kryzys taki wybucha średnio co pięć lat. Ekonomista zapytuje więc, co teraz zrobi rząd, gdy pojawi się problem z płynnością? Dodał, że Fed nie będzie w stanie go powstrzymać, bo „wpompowano” w system finansowy za dużo pieniędzy.

 

Zapaść, która czeka Amerykę w ciągu pięciu lat będzie tak duża, że prawdopodobnie wybuchną z tego powodu zamieszki społeczne. Rickards wyjaśnia, że USA znajdują się w stanie depresji, a nie recesji. Deflacyjne siły z depresji i siły inflacyjne napierają na siebie, jak płyty tektoniczne. Kryzys, który może pojawić się w każdej chwili będzie katastrofą dla inwestorów.

 

Wg Rickardsa nowy kryzys może być spowodowany przez niemożność dostarczenia fizycznego złota przez banki. Obecnie handluje się tzw. papierowym złotem (złoto niealokowane). Rickards zasugerował: - Złoto znika. Jest góra papierowego złota, więc niedostarczenie kruszcu może spowodować panikę.

 

Innym pretekstem do wybuchu kryzysu może być niewydolność MFW, jakaś poważna klęska żywiołowa taka jak np. awaria elektrowni jądrowej w Fukushimie itp.

 

Analityk zauważył, że niektóre korporacje zgromadziły rekordowe ilości gotówki, ale to bogactwo jest skoncentrowane w stosunkowo niewielkiej liczbie przedsiębiorstw tj.: Apple, Google , IBM. Firmy te gromadzą pieniądze, by w czasie kryzysu samofinansować się przez co najmniej sześć miesięcy. Nie wystarczy to jednak, by zażegnać kryzys w całym kraju w razie krachu na giełdzie.

 

Rickards uważa, że największym zagrożeniem dla państwa amerykańskiego jest atak finansowy w cyberprzestrzeni. Ameryka nie ma wystarczających środków, by się bronić. Ataki takie już przeprowadzają Rosjanie, Chińczycy, a niebawem zrobi to Arabia Saudyjska.

 

Analityk sugeruje rozbicie dużych banków na mniejsze, by upadłość jednego podmiotu nie pociągała za sobą bankructwa pozostałych partnerów.

 

 

Źródło: newsmax.com, AS.


DATA: 2014-05-24 13:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakby był wolny rynek to by nie było problemu dużych banków (co ja mówię, to już są monstra!). Byłaby drobnica, kilka większych ale żaden z nich nie kontrolowałby tak wielkiego obszaru rynku. Byłaby masa banków znanych tylko w danej miejscowości. Ingerują w rynek, dają przywileje dużym to się później nie dziwcie, że jest jak jest.
ponad 5 lat temu / halak
 
reset zapewne nastąpi, ale przypominam słowa wielkiego Alberta - nie wiem jak będzie wyglądała III wojna światowa, ale IV będzie na kamienie; oby się mylił, bo to będzie oznaczało nie powrót do XIX wiecznych korzeni, jak proponuje, zresztą słusznie JKM, ale powrót do prehistorii; a to już nie jest śmieszne;
ponad 5 lat temu / jaro
 
odpowiedz jest bardzo prosta. Wojna, zresetowane zostana dlugi. Tak to dziala juz od kilku tysiecy lat.
ponad 5 lat temu / sgfsrhr
 
1000% racji ma @[email protected] - tylko tak przetrwają narody i poszczególne osoby w zbliżających się czasach całkowitego upadku cywilizacji, a w połączeniu z tym gospodarek; tylko co dalej, jak to będzie wyglądało?
ponad 5 lat temu / jaro
 
Rozwiązanie: kupujcie kruszce w postaci fizycznej, czyli takiej, w której możesz swoje złoto/srebro/pallad/platynę wziąć do ręki i samodzielnie przechowywać. To jedna z najlepszych długoterminowych lokat. Na bezpieczeństwo składają się 4 składniki: finansowe (jak wyżej), militarne, energetyczne, żywnościowe. To odnosi się zarówno do całych narodów jak i do pojedynczych rodzin. Ja nie wierzę w wartość celulozy (czyli papierowych pieniędzy) ani bankowych czy rządowych zapewnień.
ponad 5 lat temu / mmm
 
i pomyśleć, że te sprawy dawno już opisywali dziennikarze w "Najwyższym Czasie"; czyżby James Rickards czytał ten tygodnik? przecież Ameryka stała się za prezydentury tego szamana z Afryki bankrutem; czy oni tego nie widzą?
ponad 5 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.