DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Znany działacz prolife rozważa pozew przeciwko europosłowi szkalującemu Polaków

Znany działacz prolife rozważa pozew przeciwko europosłowi szkalującemu Polaków
Bawer Aondo-Akaa, fot. printscreen You Tube

Dr Bawer Aondo-Akaa to znany działacz Fundacji Pro-Prawo do życia, który już po raz czwarty uczestniczył w Marszu Niepodległości. Syn Nigeryjczyka i Polki wielokrotnie podkreślał, że czuje się Polakiem. W związku ze skandalicznymi wypowiedziami Guya Verhofstadta poinformował, że rozważa pozew przeciwko belgijskiemu politykowi. Chodzi o nazwanie polskich patriotów „neonazistami” i „faszystami”.

 

Podczas debaty o stanie praworządności w Polsce, europoseł Guy Verhofstadt po raz kolejny z pełną premedytacją zaatakował rząd Beaty Szydło. Tym razem oprócz politycznych komentarzy odniósł się również do zeszłotygodniowego Marszu Niepodległości, w którym wg niego maszerowało 60 tys. „neonazistów” i „faszystów”. Skandaliczna wypowiedź spotkała się z falą krytyki ze strony polskich polityków, a także organizacji społecznych. Marek Jurek i Zdzisław Krasnodębski przesłali do szefa Parlamentu Europejskiego wniosek o ukaranie Verhofstadta. Teraz pozew rozważa także dr Bawer Aondo-Akaa, ciemnoskóry działacz Fundacji Pro-prawo do życia.

 

„W tym roku po raz czwarty już uczestniczyłem na Marszu Niepodległości. Uważam, że marsz zrzesza patriotów i obozy konserwatywne. Owszem, pojawiło się na nim kilku neonazistów, którzy na transparentach mieli obrzydliwe hasła, jednak to zaledwie niewielki odsetek wśród tych 60 tysięcy” - powiedział Aondo-Akaa. Podkreślił przy tym, że nazywanie uczestników Marszu „neonazistami” to mijanie się z prawdą. Jak dodaje, razem ze swoim pełnomocnikiem – mec. Jerzym Kwaśniewskim – rozważają skierowanie pozwu przeciwko Verhofstadtowi. Wiceprezes Instytutu Ordo Iuris poinformował na Twitterze, że bada czy unijny immunitet chroni polityka w Polsce. Dodaje, że rozważana jest również możliwość uchylenia immunitetu Verhofstadta lub pozwanie go na terenie Belgii.

 

Dr Aondo-Akaa tłumaczy w rozmowie z onet.pl, że brukselskie elity mają negatywny wpływ na idee narodowościowe. Podkreśla przy tym swoje przywiązanie do patriotyzmu. „Oni chcą nas zniszczyć nie tylko kulturowo, ale również naszą tradycję i idee Polski jako takiej. Polska niepodległa nie pasuje im w takim miejscu Europy” - mówi.

 

 

Źródło: onet.pl, Twitter

WMa

 

 

 


DATA: 2017-11-16 21:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chciałbym wyrazić głębokie poruszenie i żal za wypowiedź Mateusza Pławskiego - rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej. Rozumiem że ta wypowiedź dla Pana Bawer Aondo-Akaa musiała być bardzo przykra i głęboko krzywdząca. Cierpię razem z Panem. Chciałbym powiedzieć, że jako Polak czuję głęboką więź z Panem Bawer Aondo-Akaa, znacznie głębszą niż z Mateuszem Pławskim. Więź opartą na wartościach bliskich każdemu Polakowi, na jednakich odczuciach serca, na mądrości, którą nasz Naród się cechuje. Z Panem Bawer'em dzięi przymiotom jego osoby, jesteśmy w stanie uczynić naszą Ojczyznę wielką. Z ludźmi Bez wartości moralnych, małego serca, nierozumnymi, jak pokazało życie, spotka nas jedynie mnóstwo kłopotów i musimy udowadniać że nie jesteśmy "wielbładami".
ponad 1 rok temu / tereferek
 
Mam nadzieję, że złoży ten pozew
ponad 1 rok temu / wqe
 
Niepotrzebnie rozpoczął pan pyskówki z MW i wycofał swoje poparcie. Woda na młyn dla lewaków. Wiadomo było, że bedą prowokacje, jak co roku. Pogubił się pan.
ponad 1 rok temu / anna
 
Dziękuję za ten krok, Panie Bawer Aondo-Akaa.
ponad 1 rok temu / 123
 
Wspaniały człowiek i gorący polski patriota!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Brawo Panie doktorze. Miałem okazje w te wakacje uścisnąć Panu rękę po mszy u Dominikanów. Powtórzę jest Pan wielki. Pozdrawiam
ponad 1 rok temu / maruda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.