DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Znani artyści i naukowcy: idźcie na wybory – rodzina ma głos!

Znani artyści i naukowcy: idźcie na wybory – rodzina ma głos!

Prof. Jan Żaryn, prof. Aleksander Stępkowski, prof. Bogdan Chazan, Michał Lorenc, Jerzy Zelnik, Krzysztof Krawczyk oraz Natalia Niemen – ludzie nauki i kultury popierają kampanię Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny „Rodzina ma głos!”.

 

Udzielając wsparcia kampanii, znani artyści i naukowcy zachęcają do pójścia 16 listopada na wybory samorządowe i oddania świadomego głosu na kandydatów prorodzinnych.

 

Czytaj więcej o kampanii „Rodzina ma głos”

 

Kampania „Rodzina ma głos!” wchodzi w kulminacyjną fazę. W ciągu ostatniego miesiąca przedstawiciele Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny wzięli udział w ponad 20 spotkaniach regionalnych, podczas których przyznali około 900 Certyfikatów Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Akcję wsparli znani artyści i naukowcy, dla których ważne są wartości rodzinne. Należą do nich: Krzysztof Krawczyk – piosenkarz, przypomniał, że Polska powinna być silna rodziną, a to zależy tylko od nas; Michał Lorenc – kompozytor, zachęca, by iść pod prąd i zagłosować na sprawdzonych, prorodzinnych kandydatów, Jan Pospieszalski – muzyk, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych – przypomniał, że aktywność samorządu to nie tylko przysłowiowa dziura w jezdni i jej załatanie. Aktywność samorządu to także sfery, które należą do tak zwanego konfliktu światopoglądowego, Jan Żaryn – historyk, przypomniał, że już wkrótce, rodzina będzie miała bardzo ważny głos w przestrzeni publicznej. To szansa by polskie rodziny wybrały swoich reprezentantów, Natalia Niemen – piosenkarka, podkreśliła wagę zasad w codziennym życiu, Jerzy Zelnik – aktor, stwierdził, że właśnie w rodzinie jest szansa ocalić wartości, Bogdan Chazan – lekarz, przypomniał rolę samorządu jako zarządcy szpitalami. To właśnie od samorządowców zależy, kto będzie kierował szpitalami, czy będzie chronione w nich życie od poczęcia i czy lekarze nie będą zmuszani do podejmowania decyzji wbrew swojemu sumieniu, dr hab. Aleksander Stępkowski – prawnik, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – stwierdził, że rodzina jest obecnie największą ofiarą polityki. Dlatego trzeba zadbać o to, by 16 listopada wybrać kandydatów, którzy nie tylko nie będą szkodzić rodzinie, ale upominać się o jej prawa, Paweł Zuchniewicz – dziennikarz, autor książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II – przypomniał, że do zwycięstwa zła wystarczy tylko bierność dobrych ludzi. Dlatego Polacy powinni iść na wybory i głosować na tych, którym sprawy rodziny są drogie.

 

 

Źródło: Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny

ged


DATA: 2014-11-10 15:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.