DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Znamy sondażowe wyniki wyborów w Niemczech i Austrii. Bardzo dobry wynik Zielonych

Znamy sondażowe wyniki wyborów w Niemczech i Austrii. Bardzo dobry wynik Zielonych
Sebastian Kurz i Angela Merkel, fot. REUTERS/Hannibal Hanschke

W Niemczech i Austrii zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z przewidywaniami w kraju naszych zachodnich sąsiadów zwyciężyło CDU/CSU. Bardzo dobry wynik osiągnęła również lewicowa formacja Zielonych. Z kolei w Austrii zwyciężyła partia kanclerza Sebastiana Kurza.

 

Jak wynika z badań sondażowych exit pool, w zakończonych już w Niemczech i Austrii wyborach do europarlamentu, zwyciężyły środowiska polityczne Angeli Merkel i Sebastiana Kurza. Chadeckie CDU/CSU uzyskało wynik na poziomie 28 proc., co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w wyścigu wyborczym. Na drugim miejscu podium znalazła się lewicowa formacja Zielonych, którą poparło 22 proc. głosujących. Trzecie miejsce przypadło socjalistom z SPD. Partia znanego w Unii Europejskiej Martina Schulza zdobyła 15,5 proc. głosów.

 

Za podium uplasowała się Alternatywa dla Niemiec (AfD), której poparcie wyniosło w tych wyborach 10,5 proc. Stosunkowo dobry wynik odnotowali również postkomuniści, którzy według sondaży exit pool uzyskali poparcie 5,5 proc. osób. Warte odnotowania jest również to, że w Niemczech nie obowiązuje próg wyborczy, dlatego w Europarlamencie swoich reprezentantów będą miały także mniejsze partie takie jak liberalna FDP, Wolni Wyborcy oraz Partia Ochrony Zwierząt.

 

Z kolei w Austrii o sukcesie może mówić kanclerz Sebastian Kurz, który pomimo skandalu i wybuchu afery taśmowej w swoim kraju, ponownie zwyciężył. Austriacka Partia Ludowa osiągnęła wynik na poziomie 34,5 proc. Wybory do Europarlamentu były poważnym sprawdzianem dla partii kanclerza Kurza. Wiele wskazywało na to, że rozpad koalicji, którą tworzył z austriacką FPO, może negatywnie wpłynąć na ostateczny wynik wyborów. Ostatecznie skandal nie miał jednak wpływu i Austriacka Partia Ludowa może świętować zwycięstwo.

 

Drugie miejsce w wyborczej batalii zdobyli przedstawiciele Partii Socjaldemokratycznej, na którą głos oddało 23,5 proc. Dobry rezultat uzyskała również Wolnościowa Partia Austrii, która z wynikiem 17,5 proc. zajęła trzecie miejsce.

 

Frekwencja wyborcza w Niemczech wyniosła 59 proc., natomiast w Austrii niewiele przekroczyła próg 50 proc.

 

 

Źródło: wp.pl, wprost.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-05-26 21:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zieloni i 6 kolorowi to jedno.
5 miesięcy temu / Second
 
U nas też nie powinno być progów wyborczych. Bo od 30 lat nic nie można zmienić. Ciągle ci sami
5 miesięcy temu / Mirrro
 
Partii makreli zapewnili zwycięstwo muzułmanie. Wszak Niemcy z pewnością bali się nawet z domów wychodzić. Właściwie to można od teraz Niemcy uznać za islamską republikę niemiecką IRN. Krótka historia Niemiec po adolfie: RFN/NRD = IRN Tylko gdzie znajdzie się miejsce dla tęczowych? Pewnie w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu.....
5 miesięcy temu / banita
 
Aż się boję jakie wyniki będą u nas w Polsce! Polacy głosują na lewicowe partie obawiam się nie daj Panie! PO
5 miesięcy temu / Gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.