DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Znamy kulisy zabójstwa na plebanii kościoła. Sprawca mógł być pod wpływem dopalaczy

Znamy kulisy zabójstwa na plebanii kościoła. Sprawca mógł być pod wpływem dopalaczy
Fot. printscreen YouTube

Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że napastnik, który we czwartek śmiertelnie uderzył mężczyznę na plebanii kościoła w Warszawie, najprawdopodobniej był pod wpływem dopalaczy. Portal wPolityce.pl informuje, że sprawca trenował sztuki walki i był znany policji. 

 

We czwartek wieczorem na terenie plebanii kościoła św. Augustyna na warszawskiej Woli doszło do tragicznego zdarzenia. Mężczyzna w wieku ok. 35 lat wszedł na teren plebanii i szklanym przedmiotem uderzył przypadkowo napotkaną osobę. Ofiarą okazał się ok. 65-letni mężczyzna, który kilka chwil wcześniej odbył spowiedź z całego życia. Sprawca ataku został zatrzymany przez policję i znajduje się pod obserwacją medyczną w jednym ze stołecznych szpitali. 

 

Jak informuje portal wPolityce.pl, napastnik, który znalazł się na terenie plebanii i dopuścił się ataku, a w konsekwencji zabójstwa niewinnego mężczyzny, najprawdopodobniej był pod wpływem dopalaczy. Ma o tym świadczyć jego zachowanie, które zaobserwowano w chwili ataku oraz tuż po nim. Portal dodaje, że według pozyskanych informacji, sprawca trenował sztuki walki i grał w rugby. Był też bardzo dobrze zbudowany. Warto przypomnieć, że w momencie zatrzymania sprawcy przez funkcjonariuszy policji, napastnik stracił przytomność i konieczna była restytucja jego serca. Podczas zajścia mężczyzna zaatakował także księdza, ale na szczęście nie wyrządził mu poważnej krzywdy. Kapłan podczas ataku nie doznał większych obrażeń. 

 

W związku z tragicznym zdarzeniem, sprawę bada Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola. „Dzisiaj po wpływie akt do prokuratury i zapoznaniu się z całością zgromadzonego na tym etapie materiału dowodowego prokurator wszczął śledztwo w kierunku zabójstwa pokrzywdzonego poprzez zadanie mu uderzeń skutkujących obrażeniami głowy oraz w sprawie spowodowania obrażeń ciała na okres powyżej siedmiu dni u księdza, który próbował obezwładnić napastnika” - powiedział prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

 

Mężczyzna, który został zaatakowany szklanym przedmiotem, poniósł śmierć na miejscu. Ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej powiedział, że ofiara to ojciec jednego z księży pracujących w diecezji. Jak wynika z medialnych informacji, napastnik przebywa w szpitalu i do piątkowego popołudnia nadal nie odzyskał pełnej świadomości. Prokuratura podała, że mężczyzna był wcześniej znany policji i notowany m.in. za kradzież z rozbojem i spowodowanie uszkodzenia ciała. 

 

 

Źródło: wPolityce.pl

WMa


DATA: 2019-04-12 18:12
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Okoliczności paskudne, ale chwila śmierci przepiękna, po prostu Łaska Boża.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Straszne rzeczy się wydarzyły :
ponad 1 rok temu / alo
 
Przypomnę, że w tym kościele parę lat temu odbył się gorszący pokaz mody,
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Jakoś nie słychać i nie widać manifestacji w Warszawie i całym kraju p/przemocy i nienawiści. Rozumiem że to dlatego że zamordowany był ojcem kapłana a nie homoaktywistą z platformy.Jak to jest że w Polsce znani policji bandyci chodzą po wolności i robią co chcą?
ponad 1 rok temu / R.
 
Mój Boże jak to Opatrzność działa. Przypomina mi to historię z o. Pio, który siedząc pewnego dnia w konfesjonale, przed którym jak zwykle ustawiały się kilometrowe kolejki, nagle wypadł z niego gwałtownie, złapał za rękę jakiegoś świeżo przybyłego penitenta, który gdyby nie to zapewne stanąłby pokornie na końcu kolejki, wciągnął go do konfesjonału szybko i wyspowiadał. Chwile później mężczyzna wychodząc z Kościoła dostał ataku serca i zmarł. O. Pio oczywiście wiedział co delikwenta czeka. Nie każdy ma takie szczęście. Ale jednak Pan Bóg potrafi wszystkie okoliczności tak urządzić, żeby ocalić ludzką duszę.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Przecież na tamtym kościele objawiła się w 1959 i 1970r. Matka Boża, co było znane, jako Cud na Nowolipkach. Pierwszy raz 7. października 1959r.
ponad 1 rok temu / Czesław Budzy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.