DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

„Znam dźwięk i zapach aborcji”. Poruszające przemówienie Abby Johnson na konwencji Republikanów

„Znam dźwięk i zapach aborcji”. Poruszające przemówienie Abby Johnson na konwencji Republikanów
Abby Johnson (PCh24TV Polonia Christiana/YouTube)

Abby Johnson, była dyrektor Planned Parenthood i inspiratorka filmu „Nieplanowane” wygłosiła poruszające przemówienie na scenie Narodowej Konwencji amerykańskiej Partii Republikańskiej we wtorkowy wieczór. W obrazowy sposób omówiła tragiczny charakter aborcji oraz wezwała do poparcia prezydenta Donalda Trumpa jako gwaranta walki z nią.

 

Abby Johnson przypomniała swą historię: do pracy w Planned Parenthood zachęcił ją targ pracy. Jednak po kilku latach w 2009 roku zaczęła się wahać pod wpływem trzech wydarzeń. Jednym z nich było uczestnictwo w gali organizacji, na której otrzymała nagrodę pracownika roku imienia założycielki Planned Parenthood z czasów sprzed II wojny światowej – Margaret Sanger – osoby o poglądach rasistowskich. Ponadto szefowie nakazali Abby Johnson podwojenie liczby aborcji, co uzasadniano czystym motywem zysku. Niezwykle istotny okazał się też motyw aborcji przeprowadzanej przy użyciu USG. Kobieta zobaczyła wówczas dziecko desperacko walczące o życie.

 

Dla większości osób aborcja to abstrakcja. Nie znają sobie sprawy z jej barbarzyństwa – powiedziała była pracownica Planned Parenthood. – Dla mnie aborcja jest realna. Wiem jak aborcja brzmi, wiem też jak pachnie. Czy zdajecie sobie sprawę, że aborcja ma zapach? Ja tak – dodała.

 

Jej zdaniem Donald Trump uczynił więcej, by zapobiec aborcji, niż jakikolwiek inny prezydent. Wynika to choćby z ustanowionych przez niego przepisów odbierających pomoc międzynarodową  organizacjom zagranicznym przeprowadzającym aborcję.

 

Konwencja Partii Republikańskiej trwa w dniach 24 do 27 sierpnia 2020 roku. Nominację prezydencką Republikanów uzyskał na niej Donald Trump.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Czytaj także:
DATA: 2020-08-26 13:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mądra kobieta tak to kobieta nosi dziecko pod sercem to jest wielki dar i szczęście mieć to maleństwo nie mogę zrozumieć dlaczego matka to świadomie zabija czy na pewno spokojne ma śpi nigdy nie.mysli jakie by było a na starość wsparcie zachowują się gorszej od zwierząt mózg wyprawy pusty
1 miesiąc temu / Ela
 
"Wynika to choćby z ustanowionych przez niego przepisów odbierających pomoc międzynarodową organizacjom zagranicznym przeprowadzającym aborcję." A Planned Parenthood zostawił w spokoju..
2 miesiące temu / grimm
 
@hmm? - Ano właśnie. Moje słowa, dziękuję. "Ta pani musiała sięgnąć dna i dopiero teraz się obudziła i jest autorytetem? Ci co od razu wiedzieli ze to zło maja teraz jej słuchać na płatnych występach? Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak "duchowej siły antychrysta" - to słowa papieża Benedykta XVI. Poza tym aborcja to nie jest "zabójstwo" tylko morderstwo. Mord - ?niem. Mord? książk. ?rozmyślne pozbawienie kogoś życia, zwłaszcza w okrutny sposób. Rozmyślny mord, to jeden z czterech grzechów przeciwko bliźniemu, wołających o pomstę do nieba.
2 miesiące temu / panMarek
 
te postaci dają nadzieję ,czy każdy musi najpierw sięgnąć dna -chyba nie o to chodzi
2 miesiące temu / @Live active
 
radość z nawrócenia to jedno a autorytet to drugie ,autorytet to wzór więc jeśli chodzi i bycie pro-life to moim wzorem jest matka Mary Wagner nawet bardziej niz sama Mary
2 miesiące temu / ewa do Agnieszk
 
Dla mnie najbardziej szokującymi tutaj, na katolickim portalu, komentarzami są te w stylu: ona była aborcjonistką, więc jak śmie teraz kogoś pouczać i starać się być autorytetem w tej sprawie. To czysty faryzeizm! Ludzie...czy wy słyszycie, co mówicie? Czy wy potraficie wybaczać? Czy wy rozumiecie, że Bóg może czynić cuda z ludzkim sercem i z najbardziej zatwardziałego grzesznika uczynić najbardziej kochającego świętego? Czy wiecie, że człowiek ma szansę na odkupienie swoich win, grzechów do ostatniej chwili życia...to właśnie czyni Abby, stara się ratować dzieci, bo za jaj przyczyną wiele zostało zgładzonych. I to nie jest tak, że "teraz się nawróciła". Ona jest aktywistką prolife od kilkunastu lat. Tworzy pięknie dzieła, pomaga ludziom chcącym odejść, jak kiedyś ona, z przemysłu aborcyjnego. Pomaga kobietom, które myślą o aborcji, bo są w trudnej sytuacji życiowej. Nawet przyjmuje je w swoim domu. Sama doczekała się pokaźnej gromadki dzieci własnych i adoptowanych
2 miesiące temu / Agnieszka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.