DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Znaleziono czaszkę „Lalka”? Zwłoki zbezcześcili komunistyczni zwyrodnialcy

Znaleziono czaszkę „Lalka”? Zwłoki zbezcześcili komunistyczni zwyrodnialcy

Eksperci z poznańskiego laboratorium kryminalistycznego kończą badania mające potwierdzić, czy znaleziona w Lublinie czaszka to brakujący fragment zwłok Józefa Franczaka „Lalka”. Ciało ostatniego Żołnierza Wyklętego zostało zbezczeszczone przez komunistycznych zwyrodnialców.


Jak informuje „Nasz Dziennik” wyniki prowadzonych w  Poznaniu badań mogące potwierdzić, że znaleziona czaszka to brakujący fragment zwłok „Lalka”, mogą być znane jeszcze w tym tygodniu. 10 grudnia ub. r. Oddziałowa  Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie wznowiła śledztwo w sprawie znieważenia zwłok Józefa Franczaka.

 

„Lalek” został zamordowany 21 października 1963 roku, w czasie „bezpieczniackiej” obławy. Jego ciało – podobnie jak wielu ofiar komunistycznego terroru – spoczęło w nieoznakowanej moglie na cmentarzu przy ul. Unickiej. Rodzina po kilku dniach, pod osłoną nocy rozkopała mogiłę. Wtedy też dokonano makabrycznego odkrycia – zwłoki zostały pozbawione głowy. Dopiero 20 – lat później siostry „Lalka” uzyskały zgodę na ekshumację i pochowania go w rodzinnym gronie w podlubelskich Piaskach. Doczesne szczątki bohatera antykomunistycznego podziemia przetransportowano podmiejskim autobusem…


O obciętej przez komunistów głowie „Lalka” w Lublinie krążyły słuchy, że używano ją jako preparatu do ćwiczeń dla studentów medycyny, przypomina „Nasz Dziennik”.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

luk


DATA: 2015-01-22 09:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba dokończyć Wielkie Dzieło Żołnierzy Wyklętych - Wolna Polska, wierna Bogu i Tradycji!
ponad 4 lata temu / John Galt
 
Zasada numer jeden to: żydokomuna nie ma sumienia. Udają sumienie, wysokie standardy moralne w celu ogłupienia i zniszczenia przeciwnika. Oni rządzą w Polsce w kolejnym przebraniu.
ponad 4 lata temu / Leo
 
I po co są te Komisje Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, jeżeli zbrodniarze są nietykalni, nie ponoszą kary, pozwala im się godnie umierać i są chowani z honorami. Może zacznijmy wreszcie od oczyszczenia góry, tej najwyższej też, a potem zabierzmy się za resztę komunistycznych śmieci. Gdziekolwiek się powpychały.
ponad 4 lata temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.