DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Znak Polski Walczącej wykorzystany do lewackiej propagandy. Rozpoczął się proces o znieważenie

Znak Polski Walczącej wykorzystany do lewackiej propagandy. Rozpoczął się proces o znieważenie
fot. wikimedia.org

W warszawskim sądzie rozpoczął się proces przeciwko aktywistom partii Zieloni. Oskarżeni są oni o znieważenie znaku Polski Walczącej. Podczas lewicowej manifestacji, która odbyła się w czerwcu 2016 roku, lewicowcy trzymali transparent z popularną „Kotwicą” i domalowanymi do niej... symbolami płci.


Przed sądem staną przewodnicząca „Zielonych” Małgorzata Tracz, autorka transparentu Elżbieta Hołoweńko oraz Marcin Krawczyk, aktywista partii. Wszyscy oni trzymali zielony transparent, na którym widoczny był znak Polski Walczącej z podpisem „nie-podległa” oraz domalowanymi elementami.

 

Żadne z trójki oskarżonych nie przyznaje się do winy twierdząc, że ich zamiarem nie było profanowanie patriotycznego symbolu, a jedynie nawiązanie za jego pomocą do walki o prawa „podległych kobiet”. – Transparent, podobnie jak i znak Polski Walczącej ma dla nas ogromne znaczenie ­– stwierdzili. Dodali również, że walka ta jest dla nich odzwierciedleniem ich przekonań dotyczących praw kobiet. 

 

Autorka skandalicznego transparentu poszła o krok o dalej i naginała fakty historyczne do lewackiej ideologii. – W Powstaniu Warszawskim walczyły i kobiety, i mężczyźni, a przez te kilkadziesiąt lat, które od niego upłynęły, prawa kobiet wciąż są zaniedbywane – powiedziała tłumacząc motywy swojego działania na rzecz „podległych kobiet”.

 

Szefowa partii Zieloni stwierdziła, że nie doszło do znieważenia, ponieważ ona pojmuje je… w zupełnie inny sposób. – Jestem przekonana, że nie doszło do znieważenia znaku, bo w moim przekonaniu znieważenie jest okazywaniem pogardy i wyższości – tłumaczyła Małgorzata Tracz zarzekając się, że z tytułu akcji z przerobionym symbolem Polski Walczącej aktywiści nie czerpali żadnych korzyści finansowych.

 

Przewodnicząca partii dodała również, że działanie „Zielonych” nie dość, że nie było zniewagą, to „okazywało szacunek znakowi, który obecnie ma charakter uniwersalny i nie dotyczy tylko Powstania Warszawskiego”.

 

Przed sądem zeznawał również zawiadamiający o znieważeniu znaku Polski Walczącej. Wyrażał radość, że proces ruszył akurat w momencie w obchodów 73. rocznicy obchodów Powstania Warszawskiego. Zaznaczył również, że tym co motywowało go do zawiadomienia prokuratury nie była osobista uraza, lecz dobra pamięć o naszych bohaterach.


Popularna „Kotwica” jest prawnie chroniona od 2014 roku, jako symbol walki narodu polskiego z niemieckim reżimem. Podkreśla się, że każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma obowiązek otaczać znak należną czcią i szacunkiem. Za jego znieważenie grozi kara grzywny.

 

  

Źródło: gosc.pl
om
 


DATA: 2017-08-02 14:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, następnym etapem tłumaczeń będzie wyciąganie z kanałów dowodów, ze w Powstaniu walczyły lesbijki wraz z "osobliwą trzódką" im podobnej patologii.
ponad 2 lata temu / agricola
 
Czyli jak zwykle pionki, a mocodawcy nadal bezkarni.
ponad 2 lata temu / Jacek
 
Jak te Polki w tej Polsce są podległe i nieposzanowane... Wpiszcie w Google grafika: przemoc wobec kobiet w Europie.
ponad 2 lata temu / Tytus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.