DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

„Znak” pod rękę z homolobby i feministkami. Będą dbać o równe traktowanie w Krakowie

„Znak” pod rękę z homolobby i feministkami. Będą dbać o równe traktowanie w Krakowie
Fot. Sebastian Kocon/FORUM
#KRAKÓW    #LGBT    #RÓWNOŚĆ    #FEMINISTKI    #AGENDA 2030    #RADA    #MIASTO    #DYSKRYMINACJA

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski powołał Radę do spraw Równego Traktowania. Prócz urzędników i przedstawicieli środowisk naukowych, w gremium tym znalazła się liczna grupa działaczy reprezentujących środowiska homoseksualne i feministyczne. Na czele 24-osobowej Rady stoi radna Nina Gabryś, aktywnie działająca na rzecz tęczowych środowisk. W odwodzie - naczelna „Znaku”.

 

W założeniu powołana na dwa lata Rada ds. Równego Traktowania, ma wypracowywać koncepcje i strategie mające na celu przeciwdziałanie wszelkiej dyskryminacji – za względu na wiek, płeć, niepełnosprawność, światopogląd, religię, wyznanie, orientację seksualną, narodowość, rasę, pochodzenie etniczne. Na to, co w praktyce osiągnie Rada wpływ będą mieli jej „członkowie i członkinie” – tak właśnie skład Rady określony jest w dokumencie prezydenta. A ci – prócz miejskich urzędników, przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego – dobierani byli wedle swoistego klucza – wpisanie działań równościowych w statut fundacji, czy stowarzyszenia.

 

Tak oto Radę zasilają organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, ruchy feminizujące, ale też przedstawiciele takich inicjatyw jak Fundacja Miasto Literatury, zajmująca się m.in. budowaniem „połączeń pomiędzy literaturą a prawami człowieka”, Fundacja Równość.org.pl reklamująca się np. hasłem „Chcesz, by ludziom LGBT w mniejszych miastach żyło się lepiej?”, czy Stowarzyszenie Queerowy Maj. Na pierwszy rzut oka zaskoczeniem może być dokooptowanie do tego gremium przedstawiciela miesięcznika „Znak”. Jednak jeden z jego celów, które stawia sobie redakcja pisma: „pragniemy rozwoju społeczeństwa opartego na zasadach wolności, tolerancji i dialogu, społeczeństwa pragnącego przeciwdziałać nierównościom i wykluczeniu” – wpisuje się w algorytm doboru członków Rady.

 

Wśród zadań Rady wymieniono działania, które zwiastują inicjatywy równościowe, charakterystyczne dla języka środowisk lewackich, feministycznych i LGBT+. To m.in. promowanie „zrównoważonej reprezentacji kobiet i mężczyzn we wszystkich sferach procesów decyzyjnych”. Można domyślać się jakiego typu działania podejmowane będą w ramach zadania budowania „sieci współpracy instytucji i osób pracujących na rzecz równości oraz wsparcie dla organizacji pro kobiecych i zaangażowanych w tematy związane z prawami człowieka”. Nie jest tajemnicą, że w dokumencie „Agenda 2030” wśród tych „praw” wymieniana jest aborcja i antykoncepcja.

 

Rada - wbrew swej nazwie - ma podejmować też działania, które z definicji mają charakter dyskryminacyjny. To inicjatywy „na rzecz walki z przemocą w rodzinie i eliminacji poczucia zagrożenia w przestrzeni publicznej”. Już tylko tego typu zapis – o przemocy w rodzinie, nie przemocy domowej – stawia rodzinę w złym świetle. To nie jedynie miejsce, w którym równościowy dokument wpada we własne sidła. Rada ma bowiem podejmować „działania na rzecz likwidacji barier technicznych i architektonicznych, w szczególności zaś dostosowanie transportu i budynków użyteczności publicznej do potrzeb obu płci”. Można by kąśliwie zapytać - co na to reprezentacja środowisk LGBT+ w Radzie?

 

Wśród zadań Rady ds. Równego Traktowania znalazła się też promocja „działań zdrowotnych i profilaktycznych oraz kluczowych dla zdrowia kobiet procedur i zabiegów”. Tu de facto ponownie do czynienia mamy z promocją aborcji i antykoncepcji. A należy spodziewać się, że za sprawą przewodniczącej, Rada będzie postulowała wdrożenie w Krakowie programu refundacji procedury in vitro. Wszak Nina Gabryś – zanim zasiadła w Radzie Miasta Krakowa – była twarzą obywatelskiego ruchu walczącego o taki projekt uchwały.

 

Marcin Austyn


DATA: 2019-05-22 18:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dostałam w prezencie książkę wydawnictwa Znak. Odsyłam im. Może darczyńca zrozumie.
4 miesiące temu / mulier
 
Tzw. prezydent Krakowa to były członek pzpr. Lata jego rządów pozostawiają w mieście coraz większy nieład społeczno-kulturalny, z roku na rok stają się coraz uciążliwsze dla mieszkańców. Miasto przestaje normalnie funkcjonować a staje się miejscem w którym dominują pijalni brytyjscy czy niemieccy turyści, na każdym rogu rynku powstały za jego przyzwoleniem domy publiczne. Wstyd mi tu mieszkać, ale jestem rodowitym krakusem i od lat zwalczam tę lewacką bandę. Na razie przegrywam, ale... od kilku lat my krakowianie mamy potężne wsparcie w osobie Arcybiskupa Księdza Marka Jedraszewskiego. Razem zwyciężymy. Przepedzimy lewactwo i zboczeńcow z miasta. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!
4 miesiące temu / Nico
 
do @Czesław w takim razie powinna taka rodzina także, być neutralna religijnie co nie?
4 miesiące temu / Ewelina
 
Kiedyś kupowałem książki tego wydawnictwa, dziś mijam z daleka...
4 miesiące temu / Krakusik
 
Oddawanie dzieci w "adopcję" dla par homoseksualnych i lesbijek zgodnie z prawem państwowym uważam za zbrodnie państwową, gorszą od "rabowanych dzieci Zamojszczyzny przez Niemców". Dziecko ma naturalne prawo do wychowywania się w naturalnej rodzinie, takie jest prawo Boskie czy jak kto uważa, prawo natury. Dziecko może być pozbawione ojca czy matki na skutek nieszczęść czy róznych przypadków, na to nie mamy wpływu ale żeby państwo sankcjonowało taki proceder to jest zbrodnia. Nawet jeżeli homo robią to w dobrej wierze i dlatego że mają takie pragnienia bo chcą być szczęśliwi, to takiego postępowania nie usprawiedliwia, dziecko ma być szczęśliwe a nie opiekun. Nie można szczęścia swojego budować na krzywdzie drugiego, poza tym nie każdy moze osiągnąć to czego pragnie np.medal olimpijski. Podobnie uważam za zbrodnię anonimowe zapłodnienie in vitro, to pozbawienie dziecka tożamości, W obydwu przypadkach egoizm dorosłych jest wynoszony ponad dobro dziecka i sankcjonowany przez państwo
4 miesiące temu / Czesław
 
dostosowanie transportu i budynków użyteczności publicznej do potrzeb obu płci - faktycznie LOL, genderowcy oszaleją, że TYLKO dwie płcie, ale tak serio to przecież mega absurd, bo rozumiem podjazdy dla niepełnosprawnych, ale czy kobiety i mężczyźni potrzebują różnych warunków transportu? Niżej rurki w tramwaju dla kobiet? No to spoko, ok, to rozumiem, ale czy do tego trzeba Wszechzwiązkowej Rady Delegatów Robotniczych i Żołnierskich im. Wszechzwiązkowej Rady Delegatów Robotniczych i Żołnierskich?
4 miesiące temu / M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.