DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Znak krzyża przed skokiem. Zwycięski Stoch przyznaje się do Jezusa!

Znak krzyża przed skokiem. Zwycięski Stoch przyznaje się do Jezusa!
fot. EIBNER/EXPA/Juergen_Feichter/FORUM

Kamil Stoch jako sportowiec osiągnął bardzo wiele. Najpiękniejszym akcentem sportowym zimowego sezonu w skokach narciarskich było zdobycie Kryształowej Kuli oraz przypieczętowanie dominacji nad rywalami w weekendowym konkursie skoków w Planicy. Wspaniale, że ten fenomenalny sportowiec nie wstydzi się przyznać do wiary w Boga.

 

Kamil Stoch nie tylko deklaruje wiarę, ale też pobożnie ją praktykuje pamiętając, że błogosławieństwo Boga jest niezwykle ważne we wszystkim co robimy w życiu – również sportowych zwycięstwach.

 

To dlatego przed jednym z największych sukcesów w karierze – zdobyciu dwóch złotych metali na igrzyskach olimpijskich w Soczi – Kamil Stoch wziął udział w Mszy Świętej. W Eucharystii uczestniczyli wtedy również pozostali reprezentanci Polski – podczas liturgii pierwsze czytanie czytał Maciej Kot, psalm Jan Ziobro, drugie czytanie Kamil Stoch, a modlitwę powszechną odmówił Dawid Kubacki.

 

Nawet w dniu zawodów staram się znaleźć czas na wyjście do kościoła. W trudnych momentach wiem, że Bóg doświadcza mnie w ten sposób, bym się czegoś nauczył. Pokazuje mi drogę. Zawsze będę powtarzał, że dziękuję Bogu za trudne chwile, dzięki którym później mogę być lepszym – mówił wtedy Kamil Stoch.

 

Wydawać by się mogło, że wybitny sportowiec w takim kraju jak Polska nie powinien doświadczać nieprzyjemności z powodu swojej wiary. Jednak nic bardziej mylnego. Jesienią roku 2017 Kamil Stoch pozdrowił uczestników Różańca do Granic, za co został zaatakowany przez niektórych internautów. Były to jednak zachowania marginalne, a wielu ludzi stanęło w obronie skoczka narciarskiego.

 

„Do tych, których może dotyczyć... Jeśli zmierzacie dziś na granice, na pewno wiecie co robić. Jeśli, tak jak ja, ze względu na obowiązki nie możecie dotrzeć na określone miejsce, pomódlcie się stamtąd gdzie akurat przebywacie. Bądźmy razem” – napisał wtedy na swoim profilu na Facebooku Kamil Stoch, który często przed skokami wykonuje znak Krzyża.

 

Sukcesy Stocha w zakończonym zimowym sezonie skoków narciarskich cieszą nie tylko w wymiarze zwycięstwa naszego rodaka. Zawodnik z Zębu, poprzez swoje sportowe tryumfy, staje się autorytetem dla młodych ludzi. W świecie pełnym pseudo-autorytetów postać wierzącego i praktykującego zawodnika, który nie wstydzi się swojej wiary, jest niezwykle cenna.

 

 

Źródło: PCh24.pl

MWł/ged


DATA: 2018-03-25 15:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto wierzy w Bpga zawsze jest zwycięzcą KamilStoch i inni skoczkowie sa tego przykładem bardzo ich cenię za to jakim sa ludźmi i sportowcami
ponad 1 rok temu / Renat
 
KTO W BOGA WIERZY SZCZERZE! TEMU BÓG SKŁADA SWE ŁASKI W OFIERZE! KTO TWIERDZI,ŻE NIE MA BOGA - TEGO WYOBRAŻNIA LENIWA I UBOGA!! JEST TAKI "NERGAL" CZARTEM NADZIANY - ZNACZY SIĘ NAFASZROWANY!! ZNAM TAKICH NERGALI! GDY IM SIĘ OMSKŁO ŻYCIE,TO BOGA BŁAGALI: "O...! PANIE BOŻE!! KTO MI TERAZ W RATUNKU POMOŻE??? TO MOJA TAKA PIECIOMINUTÓWKA,BO DOŚWIADCZYŁEm OSOBIŚCIE ISTNIENIE PANA BOGA w czasie wojny i po wojnie!
ponad 1 rok temu / Jan Orawicz -literat
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.