DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 53  >   CYWILIZACJA

Krystian Kratiuk

Znak (nie)pokoju


Walka o duszę każdego człowieka trwa nieustannie. Nie toczy się jednak wyłącznie na forum wewnętrznym – szatan działa również w życiu społecznym i posługuje się bardzo sprawnymi wojownikami. Dopóki więc nie uświadomimy sobie, że ktoś przeciw nam walczy, dopóty nie będziemy w stanie stawić mu czoła.


 

Atak nie zawsze przychodzi z zewnątrz. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każdy wybitny wódz – stara się więc zawsze przewidzieć możliwość zdrady, ataku od wewnątrz. Najtrudniejsza pozostaje jednak sytuacja, w której cios pada z obydwu stron naraz: zarówno od jawnego wroga, jak i od długo wspieranego fałszywego przyjaciela. A bywa i tak, że wódz ostrzegany przed buntem we własnych szeregach udaje, iż wszystko jest w porządku. Hoduje tym samym wroga, którego cios będzie bolesny, niespodziewany, a przy tym również spektakularny.


Być może takie właśnie militarne porównania zakiełkowały w umyśle niejednego katolika z początkiem września tego roku. W rozważaniach wielu z nas zapewne po raz pierwszy pojawiło się – w kontekście wiary – słowo „walka”. Oto bowiem dla większości katolików wreszcie jasne stało się, że w Kościele działają organizacje walczące z Jego założycielem i Jego prawami – środowiska, które trudno nazwać inaczej niż homolobby.


Chodzi oczywiście o kręgi, które włączyły się w zorganizowaną ze sporym rozmachem kampanię zatytułowaną w pokrętnie bluźnierczy sposób Przekażmy sobie znak pokoju. Ulice polskich miast zaklejono plakatami obrazującymi uścisk dłoni: jednej z przewieszonym różańcem, drugiej ozdobionej tęczową bransoletką – symbolem od dawna używanym jako znak rozpoznawczy tak zwanych środowisk LGBT, a więc: homoseksualistów, biseksualistów i innych dewiantów. Przekaz obrazu był zarazem jasny i kłamliwy: katolicy akceptują homoseksualizm.


A przecież prawda jest zupełnie inna.


Środowiska homo‑bi‑trans i innych maskujących problemy w sferze seksualnej przedrostków nie poprzestały jednak na samych plakatach. Treść bilbordów mogłaby wszak zostać odczytana wbrew ich woli – jako zwyczajna zachęta do życia w pokoju z katolikami. A wiemy przecież doskonale, że w stosunkach z Kościołem ważne jest dla nich wszystko, tylko nie pokój. W Kościele bowiem żyć w pokoju można wyłącznie na Jego warunkach – a te stanowią dość wyraźną wykładnię: czyny homoseksualne są grzechem, stoją w sprzeczności z ludzką naturą i w żaden sposób nie da się ich pogodzić z katolicką etyką.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Druga rocznica legalizacji aborcji w Irlandii skłania do zastanowienia się nad bolesnymi dziejami tego kraju w ostatnich latach. Kraju, który odwrócił się niemal całkowicie od swego dziedzictwa. Czas wyciągnąć z tego wnioski, by uniknąć błędów mieszkańców Zielonej Wyspy.

 
 

Krwawe zamieszki na ulicach. Gospodarka w ruinie. Trzydzieści milionów bezrobotnych. Dług publiczny na poziomie tak astronomicznym, że coroczny proces uchwalania budżetu regularnie kończy się kryzysem. Opozycja, która regularnie podważa status prawny rządu, a prezydentowi zarzuca dyktatorskie ciągoty. To nie jest obraz jakiejś republiki bananowej: to jest opis wiodącego światowego supermocarstwa Anno Domini 2020.

 

Do belgijskiego sądu wpłynęły dwa pozwy związane z obostrzeniami nałożonymi w czasie pandemii koronawirusa. Złożyło je 30 znanych osób. Oskarżają oni państwo o łamanie podstawowych praw człowieka.

 

Ukraiński Rzecznik Praw Dziecka Mykoła Kuleba poinformował we wtorek, że jedno z niemowląt przeznaczonych do surogacji zostało zamówione przez „seryjnego pedofila”. Incydent na łamach portalu wPolityce.pl opisuje Grzegorz Górny.

 

Jesteśmy uznawani za bezpieczne państwa i jest kwestią dni, może tygodni, aż będziemy bardziej otwierali nasze kraje i będziemy szukać również bliższych kontaktów między naszymi społeczeństwami – oświadczył we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefami dyplomacji Estonii, Litwy i Łotwy.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.