DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 53  >   CYWILIZACJA

Krystian Kratiuk

Znak (nie)pokoju


Walka o duszę każdego człowieka trwa nieustannie. Nie toczy się jednak wyłącznie na forum wewnętrznym – szatan działa również w życiu społecznym i posługuje się bardzo sprawnymi wojownikami. Dopóki więc nie uświadomimy sobie, że ktoś przeciw nam walczy, dopóty nie będziemy w stanie stawić mu czoła.


 

Atak nie zawsze przychodzi z zewnątrz. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każdy wybitny wódz – stara się więc zawsze przewidzieć możliwość zdrady, ataku od wewnątrz. Najtrudniejsza pozostaje jednak sytuacja, w której cios pada z obydwu stron naraz: zarówno od jawnego wroga, jak i od długo wspieranego fałszywego przyjaciela. A bywa i tak, że wódz ostrzegany przed buntem we własnych szeregach udaje, iż wszystko jest w porządku. Hoduje tym samym wroga, którego cios będzie bolesny, niespodziewany, a przy tym również spektakularny.


Być może takie właśnie militarne porównania zakiełkowały w umyśle niejednego katolika z początkiem września tego roku. W rozważaniach wielu z nas zapewne po raz pierwszy pojawiło się – w kontekście wiary – słowo „walka”. Oto bowiem dla większości katolików wreszcie jasne stało się, że w Kościele działają organizacje walczące z Jego założycielem i Jego prawami – środowiska, które trudno nazwać inaczej niż homolobby.


Chodzi oczywiście o kręgi, które włączyły się w zorganizowaną ze sporym rozmachem kampanię zatytułowaną w pokrętnie bluźnierczy sposób Przekażmy sobie znak pokoju. Ulice polskich miast zaklejono plakatami obrazującymi uścisk dłoni: jednej z przewieszonym różańcem, drugiej ozdobionej tęczową bransoletką – symbolem od dawna używanym jako znak rozpoznawczy tak zwanych środowisk LGBT, a więc: homoseksualistów, biseksualistów i innych dewiantów. Przekaz obrazu był zarazem jasny i kłamliwy: katolicy akceptują homoseksualizm.


A przecież prawda jest zupełnie inna.


Środowiska homo‑bi‑trans i innych maskujących problemy w sferze seksualnej przedrostków nie poprzestały jednak na samych plakatach. Treść bilbordów mogłaby wszak zostać odczytana wbrew ich woli – jako zwyczajna zachęta do życia w pokoju z katolikami. A wiemy przecież doskonale, że w stosunkach z Kościołem ważne jest dla nich wszystko, tylko nie pokój. W Kościele bowiem żyć w pokoju można wyłącznie na Jego warunkach – a te stanowią dość wyraźną wykładnię: czyny homoseksualne są grzechem, stoją w sprzeczności z ludzką naturą i w żaden sposób nie da się ich pogodzić z katolicką etyką.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Jeżeli wspólnota międzynarodowa nie pospieszy z natychmiastową pomocą, w ciągu najbliższych czterech lat przymusowa migracja może doprowadzić do zmniejszenia liczby chrześcijan w Iraku o 80 procent – alarmuje w specjalnym raporcie Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dokument analizuje zagrożenia, przed którymi stają chrześcijanie iraccy powracający do swoich domów.

 
 

Cena uncji złota przekroczyła próg 1800 dolarów amerykańskich, a wiele osób twierdzi, że pobicie historycznego rekordu z września roku 2011 znajduje się w zasięgu ręki. Wtedy 31,1 gram czystego kruszcu wyceniano na 1920 dolarów. Dziś natomiast można spotkać się z opiniami sugerującymi „złamanie” przez surowiec psychologicznej granicy 2000 USD. Wszystko z powodu działań banków centralnych w wielu krajach świata.

 

Narracja o powstałym spontanicznie z inicjatywy trzech osób antyrasistowskim ruchu społecznym to bajka dla grzecznych i nieświadomych politycznie dzieci. Black Lives Matter – przemyślane rewolucyjne narzędzie, za którym stoją miliony dolarów, tylko wykorzystuje problem rasizmu jako przykrywkę dla osiągnięcia zupełnie innego celu.

 

Pierwsze analizy zdalnego nauczania jednoznacznie pokazują, że nauka na odległość nie wpływa najlepiej na dobrostan psychiczny jego uczestników.

 

Justin Trudeau ogłosił 6 lipca, że stanowisko kanadyjskiego ambasadora przy ONZ obejmie Bob Rae, dawni lider Partii Liberalnej i premier prowincji Ontario. Decyzja ta ma przykryć dotkliwą porażkę poniesioną przez Trudeau, który starał się dla Kanady o miejsce w Radzie Bezpieczeństwa. Dotychczasowy ambasador zrezygnował ze stanowiska tłumacząc, że chciałby się skupić na życiu rodzinnym.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.