DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Zmienność ekologistów: twierdzą, że organiczna bawełna jest szkodliwa. Do łask wraca plastik

Zmienność ekologistów: twierdzą, że organiczna bawełna jest szkodliwa. Do łask wraca plastik
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com
#EKOLOGIZM    #TORBY    #PLASTIK    #ZIEMIA    #ZMIANA    #MODA    #BAWEŁNIANE TORBY

Jeśli zmienność to cecha kobiet, to ekologizm jest nią w dwustu procentach. Okazuje się bowiem, że to, co wczoraj uznawano za krzyk ekologicznej mody, jutro okaże się truciem ziemi. Za tymi trendami trudno nadążyć. Jedyną stałą rzeczą pozostaje w nich... zmiana.

 

Jak przypomina Patrycja Wszeborowska z INN Poland, Sten Gustaf Thulin wynalazł plastikowe torby jako ekologiczną alternatywę dla papierowych. Te ostatnie uznawano bowiem wówczas za szkodliwe dla środowiska. Następnie za zło absolutne uznano torebki plastikowe. Prawdziwy ekolog zatroskany o los planety zaczął nagminnie wyposażać się w bawełniane torby wielokrotnego użytku. I ta moda minęło. Dziś okazuje się, że plastik znów wróci do łask. Jak to możliwe?

 

Dobrze przecież wiemy, że plastik to główny wróg ekologistów. Mówi się o zaśmiecaniu przez niego oceanów, zabijaniu żółwi, truciu ryboraz ludzi – poprzez mikrocząstki. Aby zneutralizować koszmarny wpływ plastiku, ludzie pod wpływem eko-propagandy częściej zaczęli sięgać po siatki z organicznej bawełny.  Sytuacja jednak zaczyna się zmieniać. Okazuje się bowiem – o zgrozo – że bawełna stanowi bardziej szkodliwą opcję niż wielokrotnie używany, a następnie odpowiednio zutylizowany plastik!

 

Magazyn Focus podkreśla, że bawełniane siatki powodują niszczenie warstwy ozonowej, wzrost zużycia wody oraz zatruwanie powietrza i ciał. Aby taka bawełna stała się podobnie (nie)szkodliwa jak plastikowy woreczek wykonany z niskiej gęstości polietylenu należałoby ją używać kilkanaście tysięcy razy!

 

Pokazuje to, że praktykowanie ekologicznej mody często przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Co więcej, nie wiadomo czy najnowsze wyniki badań i najnowsze trendy również nie okażą się za jakiś czas szkodliwe. W efekcie ekologista zmuszony jest do działania po omacku - alternatywą jest dać się uwieść nowym ekotrendom. Więc może nie o ekologię, ale o ciągłą zmianę przede wszytskim chodzi? Czy nie prościej zatem po prostu żyć normalnie - kierując się zdrowym rozsądkiem, a nie propagandą?

 

Źródła: innpoland.pl / Focus.pl / komentarz pch24.pl

mjend


DATA: 2019-11-21 09:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu nie chodzi o siatki, pewnie z 80% ubrań dla ludzi jest z bawełny, więc jeśli siatki są złe to ubrania tym bardziej. Ci co zeszli z drzewa chcą cofnąć ludzkość do poziomu swoich małpich przodków. A poza tym Mat 5:37  Ale wasza mowa niech będzie: Tak ? tak, nie ? nie. A co jest ponadto, pochodzi od złego. 
8 miesięcy temu / Antek
 
Recykling opakowań foliowych jest szybszy i tańszy niż papierowych. Kłopot z nimi to nie kwestia przerobu, tylko zbierania zużytych. Porzucone opakowanie plastikowe będzie rozkładać się przez dziesiątki albo i setki lat, porzucone papierowe rozłoży się w kilka, kilkanaście miesięcy.
8 miesięcy temu / stasiu
 
Ta pomyleńcza zgraja nie spocznie aż nie uczyni z tej planety czegoś na podobieństwo Marsa. Przeszkadza im wszystko, co żyje. Chyba że ktoś im w tym przeszkodzi. Weźmie za twarz i skieruje tam, gdzie trzeba. Np do zamiatania ulic. Ileż by było pożytku!
8 miesięcy temu / czloax
 
Podobnie jak w powieści J.R.R Tolkiena pt." Dwie wieże" - szef orków orzekł:" dziś mięso wraca do jadłospisu" ale jutro już nie,ot mądrośc etapu.
8 miesięcy temu / t
 
:D przeca bawełna na polu rośnie, się zbiera, przędzie, tka, a stare ciuchy z bawełny można rzucić ,,na kupę,, w rogu ogródka razem z papierem i poobcinanymi gałęziami i w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem:D grzyby boczniaki na tym zapuścić:D A plastiki? Z ropy naftowej robione a nawet do pieca się nie nadają, smród wkoło chałupy tylko.
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Czyżby oburzyli się producenci "plastykowych toreb" i zaczeli lobbować u ekologistów ? A z czego jest wykonany Bifenol A i czy nie szkodzi ?
8 miesięcy temu / qwe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.