DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Zmienić, zlikwidować, a może dofinansować? Kolejne pomysły rządzących w sprawie TV Biełsat

Zmienić, zlikwidować, a może dofinansować? Kolejne pomysły rządzących w sprawie TV Biełsat
Fot: Wojciech Artyniew/Forum

Nadal nie są znane dalsze losy telewizji Biełsat. Każda kolejna wypowiedź przedstawiciela partii rządzącej w tej sprawie diametralnie różni się od poprzedniej, a pomysły zakładają zarówno likwidację, jak i dofinasowanie stacji. Czy polityków PiS nie stać na przedstawienie jednolitego stanowiska?

 

Pod koniec ubiegłego roku Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” przedstawił swoje wizje dalszego istnienia stacji. Stwierdził wówczas, że TV Biełsat należy zmodernizować poprzez przekształcenie jej w telewizję internetową, co miałoby znacznie zwiększyć zasięg. Zaraz potem zasugerował inną koncepcję: Biełsat mógłby zostać włączony do TVP Polonia i stać częścią większego projektu, jakim ma być w przyszłości TVP Zagranica.

 

Wypowiedź szefa resortu spraw zagranicznych zaskoczyła Agnieszkę Romaszewską-Guzy, dyrektor TV Biełsat. W swoim oficjalnym oświadczeniu napisała, że „koncepcja zarysowana przez ministra Waszczykowskiego jest dla nas nowa i zaskakująca” oraz, że dalece odbiega ona od „dotychczas dyskutowanych, projektów, a także realnych uwarunkowań programowych i technicznych”.

 

Głos w tej sprawie zabrał również Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Zapowiedział on przywrócenie finansowania stacji, które ma zapewnić jej dalsze funkcjonowanie na dotychczasowych warunkach. - Szanuję dorobek dyrektor Agnieszki Romaszewskiej-Guzy i jej zespołu, bo to dobra praca. Ta telewizja musi być finansowana w taki sposób, żeby mogła swobodnie i niezależnie funkcjonować – zaznaczył.

 

Czy jest to ostateczna decyzja rządu? Wiadomo jedynie, że brak konkretnego stanowiska nie służy ani sprawie Biełsatu, ani polepszeniu stosunków polsko-białoruskich.

 

źródło: wprost.pl, polityce.pl, rp.pl

TG

DATA: 2017-01-13 10:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta Romaszewska to straszny wręcz antypolski szkodnik. Przypominam o filmach o rzekomych zbrodniach żołnierzy wyklętych emitowanych a antenie tej stacji. A w ogole to trzeba się dobadać z Białorusią w końcu a nie jątrzyć bo wydaje mi się ze maja tam więcej demokracji niż na wspaniałym zachodzie..
ponad 4 lata temu / maciek
 
Czy wojowanie z Białorusią to polska racja stanu? Piszę to z pełną świadomością, jak tam wygląda "demokracja" - a jednak uważam, że Polska nie powinna ingerować, tak jak winna zachować powściągliwość wobec Ukrainy i układać pragmatyczne relacje z Moskwą (oczywiście bez uszczerbku dla własnej suwerenności).
ponad 4 lata temu / Adam
 
Jeżeli już Polacy mają finansować taką telewizję, to niech przynajmniej szefostwo zostanie wybrane w otwartym konkursie, a Romaszewska niech przestanie "się wozić" na nazwiskach rodziców i w końcu weźmie się do pracy zgodnej z jej kompetencjami.
ponad 4 lata temu / Skanderbeg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.