DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Zmiany w programie 500+. Minister Rafalska zapowiada podniesienie kryterium dochodowego

Zmiany w programie 500+. Minister Rafalska zapowiada podniesienie kryterium dochodowego
źródło: pixabay.com
#500+    #RODZINA    #PROGRAM    #ELŻBIETA RAFALSKA    #DOCHÓD    #ZMIANA    #DZIECI    #RZĄD    #WSPARCIE

W związku z wzrostem płacy minimalnej, konieczne będą zmiany w rządowym programie „Rodzina 500 Plus”. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała już podniesienie kryterium dochodowego.

 

Jak wyjaśniła minister Rafalska, nowe kryterium musi być takie, by świadczenie było dostępne nawet wtedy, kiedy minimalne wynagrodzenie jest dzielone na dwa. Propozycja ma być przedłożona w pierwszym kwartale 2019 roku.

 

Zmiany są związane z rosnącą płacą minimalną. Od 1 stycznia 2019 roku wyniesie ona 2250 zł brutto (1634 netto), która będzie brana pod uwagę przy ustalaniu prawa do otrzymywania wsparcia na dziecko w okresie od października 2020 roku do września 2021 roku.

 

Przy obowiązujących obecnie progach z programu 500+ nie mógłby skorzystać rodzic samotnie wychowujący jedno dziecko i utrzymujący się w 2019 roku z minimalnej pensji – zarabiałby o 34 zł za dużo, by przysługiwało mu świadczenie.

 

Świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, przysługuje bez kryterium dochodowego. Rodziny o niskich dochodach mogą otrzymać wsparcie także na pierwsze dziecko. Tu obowiązuje próg dochodowy - 800 zł netto lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2018-12-28 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ok a co zasiłkiem rodzinnym dajecie 500+ a zabieracie zasiłek rodzinny sam pracuj i 500+ dostaje a zasiłek rodziny został zabrany kto te kryteria ustala a pracuje w firmie budowlanej
9 miesięcy temu / AREK ojciec 6 dzieci
 
Każde dziecko powinno dostawać wsparcie 500+ bez względu na dochody rodziców. Są rodziny , które wychowały więcej dzieci ,którym obecnie nie przysługuje 500+ bo są dorosłe , ale jest najmłodsze ,któremu też nie przysługuje 500+.czy to jest sprawiedliwe.
9 miesięcy temu / Ola
 
No tak dziecko to powinna być niespodzianka i wpadka. Bardzo dorosłe podejście. Do ciąży odpowiedzialna kobieta przygotowuje sie. Takie przygotowania zwiekaszaja szansę na urodzenie zdrowego dziecka.
9 miesięcy temu / Do kasiakasia
 
życzeniowo i bajkowo ,od czasu jak kobiety się kształcą faktycznie tylko patologia zostaje na utrzymaniu męża lub na zasiłkach , jakoś nikt nie wnioskował żeby żonaty facet po urodzeniu przez żonę kolejnego dziecka dostawał podwyżkę -promowało by to małżeństwo ,a prawdziwa matka kocha bezinteresownie więc dziwnie to zabrzmiało ,poza tym pracującym kobietom które ogarniają i dom i prace według twojego pomysłu należałoby płacić druga pensje za zorganizowanie i pracowitość bo też mają zadbane domy a krasnoludki im tego nie robią i tylko nieliczne za to płacą pomocom domowym więc ...dorośnij :)
9 miesięcy temu / do kasiakasia
 
Ktoś w minimalnym stopniu docenił pracę kobiet w domu.Dlaczego można płacić przedszkolance, sprzątaczce, nauczycielowi, pielęgniarce ,a matce 24 h/d wymaga się tylko miłości bez żadnego dziękuję i nazywa się to patologią.Za to paniom bizneswomen całuje się rączki i przynosi kwiatuszki i oprócz tego płaci nieźle za robienie bezsensownych czynności,które nijak nie służą człowiekowi.To dopiero patologia.Niech i ta pani zarabia ,niech i ta mama coś dostaje na dzieciaczki.W ogóle strasznie to ,że zawsze kobiety zajmowały się domem ,tak do XX wieku, a dzisiaj nazywa się to patologią.I najgorsze jest to ,że wszyscy zaczęli w to wierzyć.Następna patologia to ,że dziecko powinno być planowane-takie jedno z zaleceń lekarzy.I pojęcie" planowanego dziecka" w rozmowach-to dopiero patologia.
9 miesięcy temu / kasiakasia
 
chyba sami twórcy tego bubla prawnego całkowicie się pogubili,program miał być pro demograficzny -czyli uproszczając taka umowa z państwem-Ty Polsce nowego obywatela -państwo Tobie 500+ ,dlatego nie dotyczył samotnych matek(naprawdę samotna ! matka nie doda obywatela) i nie miał nic wspólnego z majętnością ,ale ponieważ był kiełbasą wyborczą i powyższego nie powiedziano to zrobił się z tego program pomocowo-socjalny a w efekcie pomoc patologii
9 miesięcy temu / rety
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.