DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Zmiany w europejskim lotnictwie szkodliwe?

Zmiany w europejskim lotnictwie szkodliwe?
fot. pam

Proponowane przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zmiany zasad pracy pilotów linii lotniczych w Europie, zwiększą ryzyko katastrof lotniczych. EASA opublikowała plany „harmonizacji" usług lotniczych w UE. Zdaniem przedstawicieli związku pilotów brytyjskich (BALPA) narażają one na większe niebezpieczeństwo pasażerów linii lotniczych, gdyż m.in. wydłużają czas pracy pilotów. Zmiany mają obejmować zwiększenie liczby wczesnych startów i późnych lądowań, co będzie sprzyjać zmęczeniu pilotów. Innego zdanie jest brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA).

 

EASA proponuje wydłużenie czasu pracy pilotów o 15 proc. w ciągu dwóch tygodni, częstsze loty w nocy i zwiększenie liczby wczesnych startów. Ponadto piloci będą musieli znacznie dłużej pozostawać do dyspozycji kierownictwa.

 

Zdaniem Jima McAuslana, szefa brytyjskiego związku zawodowego pilotów (BALPA), ogólna liczba godzin lotów pilotów w ciągu roku pozostanie taka sama, ale znacząco zmienią się zasady odbywania służby i pory jej wykonywania. To z kolei może mieć istotny wpływ na zmęczenie pilotów i w konsekwencji zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.

 

Brytyjskich pilotów wsparły ostatnio rodziny ofiar wypadku lotniczego w USA, do którego doszło m.in. wskutek zmęczenia pilotów. Chodzi o lot Continental 3407 w Buffalo w stanie Nowy Jork w 2009 roku. Wysłały one oświadczenie, w którym wzywają rząd brytyjski do odrzucenia zmian proponowanych przez UE.

 

Minister transportu Simon Burns zapewnił, że „bezpieczeństwo podróżujących obywateli jest najważniejsze” i nie poprze zmian, które według agencji CAA (odpowiedzialnej za bezpieczeństwo lotów) mogłyby sprzyjać zmęczeniu załogi.

 

Nowe przepisy mają być wdrażane w krajach UE od połowy 2013 roku i w pełni zrealizowane do końca 2015 roku.

 

Źródło: BBC, AS


DATA: 2012-10-03 17:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.