DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Zmiany w budowie Wojsk Obrony Terytorialnej. Minister Macierewicz zapowiedział przyspieszenie

Zmiany w budowie Wojsk Obrony Terytorialnej. Minister Macierewicz zapowiedział przyspieszenie
Szef MON Antoni Macierewicz fot.Adam Chelstowski/FORUM

Budowa struktur Wojsk Obrony Terytorialnej w województwach śląskim i wielkopolskim zostanie przyspieszona – zdecydował Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej. Pierwsze pododdziały zostaną sformowane tam w 2018 roku, czyli wcześniej niż pierwotnie zakładano.

 

Decyzja ministra dotycząca WOT obejmuje też wzmocnienie potencjału obronnego Warszawy. „W stolicy powstaną dwa bataliony lekkiej piechoty z dowództwami po obu stronach Wisły” – informuje radiomaryja.pl.

 

Dotąd, zgodnie z koncepcją tworzenia WOT, utworzone zostały pierwsze trzy Brygady Obrony Terytorialnej (BOT) w województwach: podlaskim, lubelskim oraz podkarpackim. Prowadzony jest tam nabór kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej. Już 6 maja ruszą szkolenia dla ochotników, którzy nie służyli wcześniej w wojsku. Złożą oni przysięgę wojskową na sztandar 21 maja. Trwa obecnie szkolenie wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy.

 

Trwa też proces tworzenia trzech brygad: dwóch w województwie mazowieckim oraz jednej w województwie warmińsko-mazurskim. Wiadomo już, że budowa WOT przyspieszy. Trzeci etap, który rozpocznie się w 2018 roku zostanie bowiem poszerzony o województwa śląskie oraz wielkopolskie, gdzie struktury miały powstawać dopiero w czwartym i ostatnim etapie budowy struktur piątej siły polskiej armii.

 

Jak wyjaśniło MON, taka decyzja wynika z doświadczeń z budowy formacji w etapie pierwszym i jest odpowiedzią na „bezprecedensowy odzew społeczny oraz zaangażowanie środowisk lokalnych” w budowę WOT. Zmiany w harmonogramie oznaczają, że zaplanowany na rok 2019, czwarty etap budowy obejmie już tylko cztery województwa: opolskie, dolnośląskie, lubuskie oraz zachodniopomorskie.Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2017-04-25 09:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brygada powinna być w każdym powiecie (jeśli nie gminie) - szczególnie w miejscowościach przygranicznych. W takich Ustrzykach Dolnych czy Lesku nie ma kto nas bronić, a zapał mieszkańców do tworzenia samoobrony jest wielki. Czy znów zostaniemy zostawieni sami sobie?
ponad 3 lata temu / Wołyń Pamiętamy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.