DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Zmiana stanowiska czy polityczna gra? Tuż po Wielkanocy pierwsze czytanie projektu #STOP447

Zmiana stanowiska czy polityczna gra? Tuż po Wielkanocy pierwsze czytanie projektu #STOP447
Źródło: PCh24TV Polonia Christiana / YouTube

15 kwietnia Sejm rozpatrzy obywatelski projekt ustawy znany jako #STOP447. Inicjatywa środowisk narodowych dotyczy mienia bezdziedzicznego, wobec którego roszczenia wysuwają niektóre organizacje żydowskie – mimo iż zgodnie z prawem obowiązującym w wielu krajach świata zachodniego własność osoby zmarłej, a nieposiadającej spadkobiercy, przechodzi na rzecz państwa.


15 kwietnia odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiej ustawy #STOP447, pod którą Roty zebrały ponad 200 tys. podpisów. Mimo, że czas kryzysowy, nie możemy odpuścić – komentował sprawę w Mediach Narodowych Robert Bąkiewicz, pełnomocnik komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.


Mam nadzieję, że polski Sejm nie zignoruje obywatelskiego głosu Polaków – dodawał jeden z liderów Rot Niepodległości Tomasz Kalinowski cytowany przez medianarodowe.com.


Wydaje się, że wrzucenie tego samego dnia pięciu obywatelskich inicjatyw ustawodawczych ma spowodować zepchnięcie tych tematów, przecież tak ważnych – oceniał prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz dodając, że istnieją obawy o chęć „ukręcenia łba sprawie” poprzez zepchnięcie projektu do komisji lub podkomisji.


Nagła i niespodziewana decyzja o procedowaniu projektu #STOP447 oraz „Zatrzymaj Aborcję” i "Stop pedofilii" oczywiście cieszy, ale pytania spowodowane zaskakującą decyzją Prawa i Sprawiedliwości są naturalne. Wszak nie wiemy czy rządzący zmienili zdanie w kwestii roszczeń majątkowych wysuwanych wobec Polski przez organizacje żydowskie oraz w sprawie ochrony życia dzieci zagrożonych aborcją z powodu podejrzenia choroby i możemy spodziewać się rychłej dobrej zmiany prawa, czy może jednak politycy postanowili wprowadzić do debaty projekty wzbudzające emocje, by przykryć temat koronawirusa lub wyborów prezydenckich, a i tak ochrona życia niewinnych dzieci oraz obrona polskiego majątku będą musiały poczekać na „lepsze czasy”? 

 


Źródło: medianarodowe.com
MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-09 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Kasia To może przejdź na strony TVP, portalu Karnowskich lub Sakiewicza, gdzie będziesz "informowana" o nieprzerwanym paśmie sukcesów odnoszonych przez rząd, jeden po drugim, mimo ataków przeważających, wrażych sił "totalnej opozycji", szalbierzy z UE, Teutonów z Germanii oraz oczywiście ruskich onuc z Konfederacji. A to wszystko podpatrzone w Ameryce, aby kondominium rosło w siłę, a ludzie żyli dostatniej. A tak poważniej, to wystarczy znajomość faktów co do przeszłych działań a właściwie zaniechań PiSu odnośnie aborcji, żydowskich roszczeń czy ideologii LGBT by wiedzieć, że to tylko gra wyborcza dla naiwnych. Uwierzymy jak zobaczymy wejście w życie tych projektów ustaw.
1 miesiąc temu / zgred
 
@bunnn Bo pis nie chce naprawiać sądów tylko je przejąć. Dlaczego Konfederacja miałaby na to pozwalać? Bo PiS wtedy te sądy zdekomunizuje? Ten sam PiS, który w najważniejszym sądzie, Trybunale Konstytucyjnych obsadził prokuratora stanu wojennego, ten sam PiS, w którym jest obecnie najwięcej byłych PZPR-owców i ten sam PiS, który przywraca cały model życia społecznego, gospodarczego i politycznego jaki był w PRL? Poza tym sądy nie są komunistyczne, nawet nie potraficie poprawnie określić choroby jaka toczy polskie sądy.
1 miesiąc temu / Robert
 
@Kasia Przecież Hołownia znacznie lepiej pasuje do Pani. On we wszystkich szuka samych dobrych rzeczy, zwłaszcza w papieżu. Tylko nie w katolikach.
1 miesiąc temu / ja
 
To przechodzi ludzie pojęcie jak pisowskie pelikany są głupie. PiS może wszystko, łamie nawet konstytucje bo nikt im nic nie może zrobić. Ale jednej głupiej ustawy, w której nie ma żadnego konkretu zmienić nie może i musiałby płacić odszkodowania koncernom. A myślisz, że teraz nie musiałby? Tylko czekać aż koncerny będą pozywać państwo polskie przed arbitraż międzynarodowy albo do międzynarodowych trybunałów. Poza tym jakby PiS wcale nie sypał zagranicznym koncernom i bankom publicznych pieniędzy to można było może i w to wierzyć, że faktycznie o to chodzi.
1 miesiąc temu / Robert
 
@Kasia PiS to strona zła, tam nic nie trzeba szukać. Jakie PiS podjął dobre decyzje? Ile razy już PiS odrzucał ustawy antyaborcyjne? Kto jak nie PiS zamiata temat roszczeń pod dywan?
1 miesiąc temu / Robert
 
Prawie pewne , ze szbesgoje odrzuca "Stop-447".. i to ruchem przypominajacym rzut na tasme .
1 miesiąc temu / ada
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.