DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Zmiana polskiego ambasadora w Watykanie

Zmiana polskiego ambasadora w Watykanie
fot. Grzegorz Jakubowski / FORUM

W najbliższym czasie Hannę Suchocką zastąpi Piotr Nowina-Konopka, polityk ściśle związany z szeregami byłej Unii Wolności. Komisja Spraw Zagranicznych jeszcze nie przeprowadziła głosowania i nie zaopiniowała tej nominacji.


Piotr Nowina-Konopka w latach 80-tych zakładał KIK w Krakowie, był działaczem „Solidarności”, był też rzecznikiem Lecha Wałęsy. Pracował także w kancelarii prezydenckiej Wojciecha Jaruzelskiego. Następnie związał się z Unią Demokratyczną i Unią Wolności, był w rządzie Jerzego Buzka.


Wraz z Tadeuszem Mazowieckim założył Fundację im. Roberta Schumana. Był dyrektorem Parlamentu Europejskiego do spraw kontaktów z parlamentami krajowymi. Obecnie jest przedstawicielem Unii w Stanach Zjednoczonych. - Piotr Nowina-Konopka nigdy nie ukrywał swojej skrajnej lojalności wobec UW i środowiska znanego jako korporacja Geremka w MSZ – komentuje dla „Naszego Dziennika” Dariusz Sobków, dyplomata. Jako poseł pierwszej kadencji nie poparł ustawy zakazującej zabijania dzieci nienarodzonych.

 

- W Watykanie potrzeba ambasadora, który poza cechami osobistymi typowymi dla dyplomaty będzie miał również wyczucie wrażliwości religijnej, szacunku dla osób o odmiennych poglądach religijnych - podpowiada Sobków. Jak twierdzi, w ciągu ostatnich lat można podać kilka przykładów ambasadorów, którzy pełnili swoje funkcje w sposób destrukcyjny, co obniża międzynarodową pozycję Polski.

 

Źródło: Nasz Dziennik

mat


DATA: 2012-07-24 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ostatnie sondaże dają PO 46 % poparcia. Sami wrogowie Koscioła głosują na tę antychrzscijańską i antypolską formację ? Przestańmy głosowac na PO to i Nowiny-Konopki odejdą do lamusa
ponad 7 lat temu / Rohirrim
 
Ambasadorem zostanie człowiek z doświadczeniem, rozeznany w problemach Kościoła, rozumiejący wyzwania demokracji i współczesności, z koneksjami. Tak trzymać.
ponad 7 lat temu / lol
 
Powiadam ci Polsko, obudź się. To jest ostatni czas dany ci od Boga, czy chcesz jak Ezaw sprzedać swoje pierworodztwo swemu bratu za miskę soczewicy? "Baczcie, aby nikt nie pozbawił się łaski Bożej, aby jakiś korzeń gorzki, który rośnie w górę, nie spowodował zamieszania, a przez to nie skalali się inni, i aby się nie znalazł jakiś rozpustnik i bezbożnik, jak Ezaw, który za jedną potrawę sprzedał swoje pierworodztwo. A wiecie, że później, gdy chciał otrzymać błogosławieństwo, został odrzucony, nie znalazł bowiem miejsca na nawrócenie, choć go szukał ze łzami." HBr 12:16-17
ponad 7 lat temu / nederlanden
 
Zastanawiam się jak długo jeszcze te bydlaki o bezczelnych twarzach w sejmie będą uwłaczać Polskiemu Narodowi, jak mocno jeszcze Polak ma się skłonić do ziemi bijąc pokłon bożkowi poprawności bolszewickiej UE?
ponad 7 lat temu / nederlanden
 
Czyli : "słoń w składzie porcelany" :))) A może to jedyne miejsce na "powrót do normalności"? Na nawrócenie zawsze jest czas. Święty Piotr musiał iść aż do Damaszku aby "przejrzeć" ....
ponad 7 lat temu / Soplica
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.