DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Zmiana imigracyjnej polityki polskiego rządu tylko iluzoryczna. Będzie weryfikacja, pojawią się też imigranci

Zmiana imigracyjnej polityki polskiego rządu tylko iluzoryczna. Będzie weryfikacja, pojawią się też imigranci
Źródło: KPRM/ fot. P. Tracz
#RZĄD    #RELOKACJA    #ISIS    #SZYDŁO    #TERRORYZM    #PREMIER    #IMIGRANCI    #UE    #UNIA    #POLSKA    #ISLAMSCY

- Nie widzę możliwości, aby w tej chwili do Polski przyjechali imigranci - powiedziała w rozmowie z Superstacją premier Beata Szydło. Deklarację od razu okrzyknięto jako przełomową. Sęk w tym, że słowa szefowej rządu nie wieszczą żadnego przełomu, a przydzieleni Polsce - za zgodą koalicji PO-PSL - imigranci trafią do naszego kraju, jak tylko UE upora się z problemem ich rejestracji i weryfikacji. Bo zobowiązanie wciąż funkcjonuje.

 

- 28 krajów Unii Europejskiej zgodziło się na to, żeby poprzez relokację rozwiązać ten problem, który jest problemem „numer jeden” w Europie. Ale powiem bardzo wyraźnie: nie widzę możliwości, aby w tej chwili migranci do Polski przyjechali – powiedziała premier Beata Szydło w rozmowie z Superstacją.

 

W sukurs szefowej rządu poszedł jej rzecznik Rafał Bochenek, który wyjaśnił, że żadne podjęte zobowiązania nie będą łamane, ale też „nie możemy doprowadzić do takiej sytuacji, żeby wydarzenia, które mają teraz miejsce w krajach Europy Zachodniej przeniosły się na terytorium Polski”.

 

Najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa Polaków i uważamy, że wszelkie zasady i procedury, o których od wielu miesięcy mówiło się na forum Unii Europejskiej powinny być wdrożone celem właściwej weryfikacji wszystkich tych osób, które napływają do naszego kraju, sprawdzenia ich proweniencji, sprawdzenia dokumentów, ponieważ bardzo często te dokumenty są podrabiane – zaznaczył Bochenek.

 

Jak dodał, dopóki osoby, które napływają z Bliskiego Wschodu do Europy nie będą odpowiednio weryfikowane, to ciężko mówić o jakiejś ich relokacji czy dystrybucji pomiędzy kraje członkowskie UE.

 

 To oznacza, że żadnej zmiany polityki imigracyjnej nie ma. Polski rząd od tygodni bowiem wije się, by z jednej strony nie podpaść UE, a z drugiej zyskać poparcie społeczeństwa, które nie chce, by do naszego kraju trafili islamscy, nielegalni imigranci. Tym bardziej zaskakiwać może ton narracji mediów wspierających rząd, mówiących o zmianie stanowiska wobec migrantów.

 

 Sytuację od razu wykorzystali politycy opozycyjni. - Po dramacie w Brukseli, mówienie o tym, że Polska się zamyka i nie będzie respektowała postanowień unijnych wydaje mi się niedobre. Walka z terroryzmem do jedno, a pomoc potrzebującym to jest druga sprawa. Nie można robić tylko jednego, a zapomnieć o drugim. A umowy międzynarodowe powinny być dotrzymane - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). W podobnym tonie wypowiadali się politycy Nowoczesnej, jak i PSL.

 

 Postawę rządu pochwalił za to Paweł Skutecki (Kukiz'15), który jednak wyraził obawę, że to tymczasowa deklaracja. - Wreszcie premier posłuchała naszych apeli, które głosimy od początku kadencji. Nie wierzymy jednak, że to zapewnienie stałe. Pani premier raz mówi, że respektuje kwoty, potem, że nie. Najlepiej, by w tej sprawie wypowiedzieli się Polacy w referendum - dodał.

 

Warto przypomnieć, że poprzedni rząd zadeklarował możliwość przyjęcia do Polski 7 tys. uchodźców, a pierwsi z nich mieliby trafić do naszego kraju w tym roku. Zobowiązanie to wciąż pozostaje w mocy.

 

Źródło: wpolityce.pl, tvp.info, TVP Parlament

MA

DATA: 2016-03-23 18:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"...Czerwony śledź jest zmyłką, nieznaczącym czy nawet całkowicie zmyślonym punktem którego kalkulowane poświęcenie przez jedną stronę negocjacji ma odwracać uwagę drugiej od rzeczy naprawdę ważnej, często o zasadniczym znaczeniu. Otóż strona unijna zgodziła się także na ? uwaga ? otwarcie granic Schengen dla 76 milionów Turków już za parę miesięcy. To jest dopiero bomba atomowa o której ci którzy ?negocjowali? z Erdoganem nie bardzo pewnie zdają sobie sprawę. Zapomnij wkrótce o ?uchodźcach? syryjskich! Znikną oni w tłumie milionów ?uciekinierów? kurdyjskich!.." (cynik9) Przypomnijmy więc sobie jakie stanowisko zajął "polski rząd" wobec pomysłu swobodnego "przemytu" osób z terenów Turcji (już za pół roku). Jeśli bowiem te ustalenia wejdą w życie, to wystarczy że każdy migrant (którego dziś Turcja zobowiązała się za gruba kasę przetrzymać) będzie się posługiwał tureckim paszportem i za pół roku mamy całkowicie legalną falę obcych na nasze terytor
ponad 2 lata temu / Odys syn Laertesa
 
@Tiberias No tak-"Takija" i co z niej wypływa? Ona nie karze za udawanie chrześcijanina tylko za jawne odstępstwo od wiary-karze za konwertowanie na inna wiarę. A więc muzułmanin, który zostanie Chrześcijaninem, zrywa z islamem i odrzuca "5 filarów"islamu, jest przestępcą karanym śmiercią. Ale nie jest nim ten, który tylko udaje chrześcijanina i jako muzułmanin przestrzega "filarów". Podobnie jak to czynili hiszpańscy "marranie".
ponad 2 lata temu / Jerzy
 
@Jerzy (...) "Islam, podobnie jak Chazaria, w chwilach "decydujących dla sprawy" (...) ---> "Taqiyya" (pol. Takija)
ponad 2 lata temu / Tiberias
 
@mm1992 Nie ma żadnej skutecznej metody "weryfikacji" "importów". No bo jak można "weryfikować" coś, co jest celowym działaniem obliczonym na powalenie Cywilizacji Łacińskiej? Jak można "weryfikować" celowy "import", zaprzeczając jednocześnie "demokratycznym prawom człowieka"? A zresztą...Islam, podobnie jak Chazaria, w chwilach "decydujących dla sprawy" dopuszcza "konwersję"- Chazar czy muzułmanin gdy będzie trzeba przywdzieje maskę żarliwego Chrześcijanina. Te zalecenia w oparciu o "Pismo" wywiedli zarówno "pobożni" rabini, jak i imamowie. Aby więc rozprawić się z ostatnim bastionem wolności w Europie muszą oba te światopoglądy, chazarski i islamski, używać wszelkich metod Złego i iść razem. To trzeba zrozumieć za wszelką cenę. Odrzućcie naiwne myśli, że masońskie "prawa człowieka" zwyciężą, a islamiści się opamiętają. Trzeba działać jak przed wiekami: w jednej ręce Krzyż, a w drugiej Miecz.
ponad 2 lata temu / Jerzy
 
Muzułmanie nachodzą Polskę przez nie istniejącą zachodnią granicę. Zakładają po cichu sieć misjonarską islamu.No, i zaczną.Pani Premier o tym jeszcze nie wie.
ponad 2 lata temu / Jan III roztropny
 
Jedynym SKUTECZNYM sposobem ich weryfikacji jest weryfikacja na tle religijnym. Innymi słowy, nie można bezpiecznie wpuścić żadnego imigranta, co do którego nie ma pewności, że nie jest muzułmaninem.`
ponad 2 lata temu / mm1992
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.