DZIŚ JEST:   24   LUTY   2019 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Zmiana czasu zbyt uciążliwa? Jest apel do premier Szydło o zmianę bezsensownego zwyczaju

Zmiana czasu zbyt uciążliwa? Jest apel do premier Szydło o zmianę bezsensownego zwyczaju
By Isabelle Grosjean ZA (Self-published work by ZA) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia

Zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie są w dzisiejszych czasach absolutnie pozbawione sensu i korzyści społeczno-ekonomicznych. Wręcz przeciwnie - niosą one ze sobą spore, negatywne konsekwencje – zaznaczają autorzy apelu skierowanego do premier Beaty Szydło. Czy uda się zmienić ten uciążliwy zwyczaj?

 

Autorzy petycji apelują do premier o zaprzestanie zmiany czasu i pozostawienie na cały rok czasu letniego. „Dwa razy do roku zmuszeni jesteśmy do przestawienia zegarów o godzinę. Jest to bardzo niekorzystne dla gospodarki i dla samopoczucia oraz zdrowia obywateli. Przez kilka dni po zmianie czasu organizm ludzki musi się dostosowywać do nowych warunków. Wszelkie argumenty za tą praktyką upadły i nie stanowią podstawy, aby ją kontynuować” - podkreślają w apelu, który można poprzeć na platformie protestuj.pl.

 

Dodatkowym argumentem za wycofaniem się ze zwyczaju zmian czasu jest fakt, że coraz więcej krajów wycofuje się z tej praktyki. „Apelujemy do Premier Beaty Szydło, aby wydała rozporządzenie, które wprowadzi na zawsze czas letni” - czytamy.

 

Autorzy apelu – Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie KoLiber – wskazuje, że najlepszym rozwiązaniem dla Polaków byłoby pozostawienie na cały rok czasu środkowoeuropejskiego letniego. Tezę te popierają wynikami badań naukowych, które wskazują, że to rozwiązanie najkorzystniejsze dla zdrowia psychicznego i fizycznego Polaków, a jednocześnie nie rodzące konsekwencji finansowych.

 

Na zmianę trzeba poczekać. Stąd warto pamiętać, że w nocy z soboty na niedzielę będziemy spali godzinę dłużej, bo zmieniamy czas z letniego na zimowy. 30 października nad ranem należy cofnąć wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. Do czasu letniego wrócimy 26 marca 2017 roku.

 

MA


DATA: 2016-10-30 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miedzy wschodnią granicą a zachodnią jest 40 minut różnicy. Od Białegostoku po Atlantyk mamy jeden czas; pojęcie "czas wschodnioeuropejski" jest wiec bezsensem.
ponad 2 lata temu / Emek
 
Ludzie wracają z pracy później, więcej wypadków pieszych, dzieci, które wracają do domu po ciemku. Wg mnie korzyść żadna. Złodzieje mają więcej możliwości!
ponad 2 lata temu / Fred
 
Zmiana czasu to problem oświatlenia i komunikacji. Osobiście wolałbym przesunięcie czasu zimowego na letni a letni o jedną godzinnę do góry by latem dzień był dłuższy
ponad 2 lata temu / Ostry
 
Co za bzdura! Oj panowie liberałowie, popisaliście się, nie ma co. Jak można zadekretować "na zawsze czas letni", skoro to właśnie tzw. czas zimowy jest zgodny z naturą i ruchem Słońca (zegar słoneczny). Powrót dzisiaj do naturalnego czasu, przy jednoczesnej rezygnacji ze zmian czasu w przyszłości, mogłoby zakończyć ten komunistyczny relikt przeszłości. Apeluję więc do Prezesa Rady Ministrów o "dobrą zmianę", która przywróci to, co komuniści zepsuli czterdzieści lat temu.
ponad 2 lata temu / realista
 
Byleby letni ustawili na stałe. Zimowy jest do kitu
ponad 2 lata temu / j2
 
Ptzypomnę tylko, że ten zwyczaj to "wynalasek" Adolfa Hitlera.
ponad 2 lata temu / Hanys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.