DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Zły czas i forma. Prezydent Andrzej Duda krytycznie o okolicznościach przyjęcia ustawy o IPN

Zły czas i forma. Prezydent Andrzej Duda krytycznie o okolicznościach przyjęcia ustawy o IPN
Fot.Jerzy Dudek/FORUM

Źle się stało, że ustawa o IPN została przyjęta w tym właśnie momencie i w takiej formie. W przeddzień Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu – powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

 

Zdaniem prezydenta rzeczą naturalną jest, że Polacy żądają respektowania prawdy historycznej, „w tym uczciwej terminologii”, gdyż jest to dbanie o polską rację stanu.

 

Andrzej Duda przypomniał, że w czasie II wojny światowej zginęło 3 mln Polaków narodowości żydowskiej, ale także ponad 2 mln Polaków narodowości polskiej. Nie można zapomnieć, że na okupowanych terenach polskich za pomoc Żydom groziła kara śmierci.

 

Prezydent mówił też, że „jeżeli wolno karać za kłamstwo oświęcimskie, to dlaczego my nie mielibyśmy prawa karać za pomówienie Polski jako państwa i polskiego narodu jako całości?”. Jak przyznał, wśród Polaków były osoby dokonujące podłości, ale nie można mówić, że zbrodni dopuścił się polski naród.

 

- Polski naród walczył przeciwko Niemcom. Rząd w Londynie i Polskie Państwo Podziemne karały szmalcowników i innych zdrajców śmiercią i ustanowiły Radę Pomocy Żydom „Żegota”. Starały się wykonywać podstawowy obowiązek, jakim jest ochrona życia obywateli polskich, także Żydów – zaznaczył.

 

Prezydent pytany o to dlaczego – w związku z wątpliwościami – nie zawetował ustawy o IPN, podkreślił, że „to nie wrzawa decyduje, czy dana ustawę podpisuje czy nie. Decydują powody merytoryczne”.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

MA


DATA: 2018-03-12 14:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Duda. Rozczarowuje mnie Pan kolejny raz. Czasami to żałuję że zagłosowałem na Pana
3 miesiące temu / Nie czytam Newsweeka
 
Panie Duda właśnie Jerusalem Post odwdzięczyło się Polakom za pańskie przeprosiny za marzec 68 żądaniem dodatkowych odszkodowań z tego tytułu, dodatkowo, ponad 300 mld, właśnie za "wypędzonych" w marcu. Czy pan to zaplanował?
3 miesiące temu / gan
 
Co to znaczy zły czas i forma? Niby dlaczego mamy się dopasowywać do izraelskich oczekiwań? Czas i forma nie miały znaczenia, histeria byłaby i tak.
3 miesiące temu / Janek
 
Hola prezydencie-zajacu ! Polacy robili podle czyny a zydzie nie? Krytykujesz wlasny narod ktory cie wybral na najwyzsze stanowisko, a o podlosci zydowskich kolaboratorow nic nie mowisz?
3 miesiące temu / kw
 
PAD wije się jak chudy piskorz i znów błaga o wybaczenie swoich zewnętrznych mocodawców. Uważam, że to była Ręka Boga i że bardzo dobrze się stało. Zarówno PAD jak PiS czy PO-N-PSL pokazali swoją prawdziwą twarz i zakulisową politykę prowadzoną przez siebie. Objawiły się nam zamiary rządzących, fałszywych rzekomych sojuszników USA i Izraela i żaden Polak obecnie nie może mieć wątpliwości co do intencji wymienionych. Spadły wszystkie maski. Domagam się odkłamania Jedwabnego!
3 miesiące temu / zewi
 
PAD przepraszał we własnym imieniu, a ja nigdy żydów nie przeproszę bo nie ma za co. Żydzi nie mają prawa włazić z buciorami w nasze narodowe sprawy. Precz!
3 miesiące temu / Krzysiek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.