DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2019 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Złowrogi cień Baumana. Czy prezydent ułaskawi protestujących podczas wykładu oficera KBW?

Złowrogi cień Baumana. Czy prezydent ułaskawi protestujących podczas wykładu oficera KBW?
Wołanie "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!" to, według prokuratury, nawoływanie do czynu zabronionego. Fot. bloger Ewidentny Oszust

Poseł Kornel Morawiecki, legendarny przywódca „Solidarności Walczącej” zapowiedział, że złoży wniosek do Kancelarii Prezydenta w sprawie ułaskawienia kibiców oraz działaczy antykomunistycznej opozycji z czasów PRL, którzy zostali skazani za protest podczas wykładu majora Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim w roku 2013.

 

– Będę prosił pana prezydenta, aby skorzystał z prawa łaski wobec tych w większości młodych ludzi, którzy zostali niesłusznie skazani – powiedział tygodnikowi „Gazeta Polska” marszałek senior.

 

W roku 2013 prof. Bauman, w przeszłości funkcjonariusz Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, został zaproszony przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza do wygłoszenia wykładu na temat sytuacji współczesnej lewicy. Przeciwko temu wydarzeniu zaprotestowali przedstawiciele środowisk kibicowskich wspierani przez przedstawicieli opozycji antykomunistycznej, m.in. Piotra Malawskiego (działacza „Solidarności Walczącej”) i Piotra Gołębia (działacza Federacji Młodzieży Walczącej). Wielu protestujących zostało zatrzymanych i skazanych na surowe kary.

 

– Obecność prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim była jednym wielkim skandalem. I nie może być tak, że ludzie, którzy protestują przeciwko jego wykładowi ze względu na komunistyczną przeszłość profesora, są za to skazywani – zaznaczył poseł Kornel Morawiecki. Jego zdaniem nie ma słów, aby nazwać działania zastosowane przez policję podczas wykładu.


Takie rzeczy nie zdarzały się nawet w marcu 1968 roku, gdy pacyfikowano studentów – zauważył.

 

Jak podaje „Gazeta Polska”, wyrok skazujący protestujących na więzienie „za wznoszenie okrzyków w czasie manifestacji” jest pierwszym tego typu przypadkiem w polskim wymiarze sprawiedliwości po 1989 roku.


Sędzia Chodakowski zachował się tak, jakby jego bezpośrednim zwierzchnikiem był Tusk, szczególnie negatywnie nastawiony do środowiska kibicowskiego – powiedział tygodnikowi Krzysztof Wyszkowski, działacz „Solidarności”.

 

Obrońcy skazanych zapowiedzieli, że jeśli prośba o ułaskawienie skierowana do prezydenta Andrzeja Dudy nie przyniesie skutku, to poproszą o wszczęcie odpowiedniej procedury Prokuratora Generalnego. Jeśli i to nie pomoże, zwrócą się do sądu, który wydał wyrok w tej sprawie.

 


Źródło: „Gazeta Polska”

TK
 


DATA: 2017-05-17 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O proszę, przez NN przebija w końcu samokrytyka. Oczywiście że Bauman coś znaczy w świecie pseudonaukowej lewackiej ideologii, dlatego NN wysila się nad tym,aby przy nadarzającej się okazji zaistnieć i promować lewackie brednie.Oczywiście że NN nie wie co jest prawdziwą nauką i nie odróżnia jej od swoich mniemań.A prawda jak mówią górale ma trzy stopnie.Prawdę trzeciego stopnia od dawna głosi tu taki jeden NN.
ponad 2 lata temu / do NN
 
A jedna ten człowiek(prof.Bauman) coś znaczy w świecie naukowym,a tu niektórzy wysilają się nad tym,aby przy nadarzającej się okazji zaistnieć.Nawet wiedzą w ich mniemaniu co jest prawdziwą nauką.A prawda jak mówią górale na trzy stopnie.Prawdę trzeciego stopnia głosi tu taki jeden.
ponad 2 lata temu / NN
 
NN ma w sobie jakąś chorą wtłoczoną mentalność usprawiedliwiania pasożytów tylko dlatego,że działali dla byłego ustroju państwowego, dlatego że sam współtworzył ten reżymowy ustrój, a dziś gdy ma tutaj ku temu przyzwolenie pastwi się bezlitośnie,publicznie nad katolikami piszącymi prawdę o innym komuchu mającym lat wiele przeżytych do celów niepożytecznych społecznie, co potwierdza jego dorobek pseudonaukowy. Jego działanie zarówno w ukochanym przez NN ustroju reżymowym kiedyś i obecnie było uciążliwe dla współobywateli, dlatego dzisiaj go tak bronią ludzie o prymitywnym rozumieniu rzeczywistości czasów minionych, nawet odpowiednio sterowanych, dla zaistnienia publicznego, dla samej bezużytecznej i złośliwej ateistycznej satysfakcji.
ponad 2 lata temu / do NN
 
Prof.Bauman!To są dwie drogi ludzkiego życia,działania, człowieka o pewnym zasobie nad przeciętnego intelektu, wśród części społeczeństwa polskiego,które ma w sobie jakąś dziwną wtłoczoną mentalność,rozliczania ludzi tylko dlatego,że byli "umoczeni" w byłym ustroju państwowym.Ci rozliczający,nie przeżyli tego ustroju dotykalnie,a dziś gdy mają ku temu przyzwolenie pastwią się bezlitośnie,publicznie nad człowiekiem już mającego lat wiele pożytecznie przeżytych.Jedna droga tego człowieka,to trudny okres w ustroju pseudosocjalistycznym,reżymowym,a druga naukowa,gdzie swoje predyspozycje umysłowe wykorzystuje do celów pożytecznych społecznie(ma dorobek naukowy światowy).Chyba jego działanie w ustroju reżymowym nie było aż tak uciążliwe dla współobywateli,aby dzisiaj go tak szykanować przez ludzi o prymitywnym rozumieniu rzeczywistości czasów minionych.Być może nawet odpowiednie sterowanych,dla zaistnienia publicznego,dla samej bezużytecznej i złośliwej satysfakcji.
ponad 2 lata temu / NN
 
Zgadza się, lewackie sądownictwo przesiąknięte jest bezczelną, agresywną dewiacją.
ponad 2 lata temu / do rola
 
Podobnych wyroków wydano znacznie więcej...
ponad 2 lata temu / Paragraf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.