DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Zlikwidować przyczółek gender na KUL

Zlikwidować przyczółek gender na KUL
fot. Krzysiek dbk / Wikimedia Commons / licencja CC
#NAUKOWCY    #BISKUPI    #PŁEĆ    #GENDER    #KUL    #LIST

Pracownicy naukowi polskich uczelni poparli w specjalnym stanowisku udostępnionym mediom biskupów, którzy przestrzegają przed ideologią gender. „Obserwujemy z niepokojem wprowadzanie tzw. studiów gender w polskich uczelniach, to ośmiesza polską naukę” – piszą sygnatariusze stanowiska.

 

Podpisani pod listem naukowcy podkreślili, że aby głos biskupów brzmiał wiarygodnie, muszą zadbać o zlikwidowanie przyczółka ideologii gender w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. „Fakt, iż takie przedsięwzięcie mogło w ogóle powstać, stanowi zgorszenie dla licznych wiernych Kościoła” – czytamy w piśmie.

 

Poniżej publikujemy cały list naukowców:

 

Hierarchowie Kościoła słusznie wytknęli zagrożenia ideologii gender dla naszego życia. Zwolennicy tej ideologii próbują wprowadzać niezorientowanych w błąd tłumaczeniami, że nie ma czegoś takiego, jak ideologia gender. Według nich są tylko naukowe badania prowadzone na wyższych uczelniach.

 

Jako pracownicy naukowi polskich uczelni dopowiadamy za naszymi biskupami wprost: ideologia gender, o której mówią pasterze Kościoła i tzw. studia gender, są tym samym. Szerzyciele propagandy gender i wykładowcy na tych, rzekomo naukowych, kierunkach, to często te same osoby. Od dawna wprowadzanie tych tzw. „studiów gender” w polskich uczelniach obserwujemy z niepokojem. Jest to tak naprawdę ośmieszanie polskiej nauki. Obecna debata jest dobrym momentem, by powiedzieć, że te pseudonaukowe przedsięwzięcia powinny z polskich uczelni zniknąć.

 

Sprawiedliwość wymaga jednak uczciwego postawienia sprawy. Polscy biskupi, by ich głos brzmiał wiarygodnie, muszą przede wszystkim zadbać o zlikwidowanie przyczółka ideologii gender w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Fakt, iż takie przedsięwzięcie mogło w ogóle powstać, stanowi zgorszenie dla licznych wiernych Kościoła.

 

Warszawa, 1 stycznia 2014 r.

 

prof. dr hab. Anna Raźny

dr hab. Dariusz Magier

prof. UWM dr hab. Lech Mażewski

prof. AWF Ryszard Polak

prof. UPH dr hab. Adam Wielomski

 

Źródło: KAI

pam


DATA: 2014-01-02 17:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gender dlatego jest niezrozumiany i atakowany gdyż kojarzony jest głównie z "krzykaczami" medialnymi , radykalnymi osobami wywodzącymi się z nowych nurtów zmieniających dotychczasowy ład i porządek światopoglądowy ,obyczajowy i moralny takich jak : lesbijki ,geje ,ateiści ,feministki,pedofile , stronniczy naukowcy, ,rewizjonistyczni reformatorzy współcześni głównie niektórzy politycy i mówcy medialni .Do tego dochodzą np. układy ,posłowie zbijający kapitał polityczny na tych grupach , celebryci ,adwokaci manipulujący faktami na niekorzyść związku mężczyzny i kobiety i małżeństwa jako fundamentu zdrowej prokreacji i wychowania dzieci ,demagodzy telewizyjni, ,sympatyzujące z nimi dziennikarki ,ci którzy nic złego w tym nie widzą ,rządy liberalne i idei przyjaznego państwa za wszelką cenę ,rządy importujące narzucające zachowania i działania z innych krajów np. adopcja dzieci przez homoseksualistów itd. W Polsce adopcja dzieci stanie się w przyszłosci realna gdyż rząd ugnie się nacisk
ponad 5 lat temu / ziemianin
 
@Malgorzata Galuszewska-czy mogłabyś dokonczyć swój wykład?To bardzo interesujące ale "strasznie" interesuje mnie jakie wyciągasz z tego wnioski.
ponad 5 lat temu / Hugon de Payns
 
Co to jest gender? Ludzie mają zwykle ciało kobiety albo mężczyzny. Ale przecież nie wszystkie kobiety i nie wszyscy mężczyźni myślą podobnie, zachowują się czy ubierają tak samo, prawda? To, jak się zachowują czy wyglądają zależy od tego, w jakiej kulturze żyją - dziś w niektórych krajach kobiety pełnią najwyższe funkcje w państwie, a w innych nie mogą nawet kierować samochodem czy wypożyczyć książek w bibliotece. To, co w danej kulturze uznajemy za ?męskie? albo ?kobiece? zmienia się też z czasem. W czasach Marii Skłodowskiej-Curie dla wielu polskich naukowców było nie do pomyślenia, że kobieta może zajmować się nauką. Aby studiować, musiała wyjechać do Paryża, choć i tam nie było łatwo. Dziś już nikt nie uważa, że kobieta nie powinna studiować, czytać czy w ogóle samodzielnie myśleć, bo od tego jej macica zaczyna ?wędrować? (to nie żart - teorie o ?wędrującej macicy? powtarzano jeszcze 100 lat temu). Dlatego mówimy nie tylko o płci biologicznej (cia
ponad 5 lat temu / Małgorzata Gałuszewska
 
Dzięki Bogu od kilku lat nie wspieram finansowo tej \'KATOLICKIEJ" UCZELNI. Czy ktoś z kościoła ma na nią jakikolwiek wpływ ?
ponad 5 lat temu / krzysztof b.
 
Moja babka ,moja matka ze swoich skromnych dochodow wspieraly niegdys wasza uczelnie ,a wy dzisiaj ksztalcicie nowych zboczencow ! Oby Pan Bog pamietal wasze czyny wy sodomici .
ponad 5 lat temu / as
 
to jest OBELGA dla wkrótce KANONIZOWANEEGO JP II nie dość że jest patronem tej uczelni i wielkim obrońcą tradycji rodziny, etyki i moralności. ANI ZŁOTÓWKI NIE DAM NA KUL ! W ŻADNEJ AKCJI SPONSORSKIEJ NIE BĘDĘ UCZESTNICZYŁ NA RZECZ TEJ UCZLNI. zobaczcie jak zniszczony został tyuł katoliki Tygodnik Powszechny, teraz niszczą KUL i to sami jej pracownicy. Zwracam uwagę, chciałbym poprosić o przyjrzenie się sprawie Fundacji Dzieło nowego Tysiąclecia, czy czasem stypendia nie sa fundowane w uczelniach z programem GENDER, bo tu mam kolejne obawy. I dlaczego na przykład żaden student uczelni redemptoprystów z Torunia nie ma takiego sytpendium ? Szczęść Boże w Nowym Roku
ponad 5 lat temu / andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "20233"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.