DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Złe wieści z ojczyzny papieża: najpierw próba legalizacji aborcji, teraz wzrost liczby apostazji

Złe wieści z ojczyzny papieża: najpierw próba legalizacji aborcji, teraz wzrost liczby apostazji
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Miesiąc po odrzuconej w ostatnim momencie przez argentyński senat próbie legalizacji aborcji już 3,7 tys. osób oficjalnie wystąpiło z wnioskiem o opuszczenie Kościoła katolickiego. César Rosenstein, przewodniczący CAEL – coraz bardziej wpływowej Argentyńskiej Koalicji za Państwem Świeckim – uważa, że jest tylko kwestią czasu, gdy rzesze jego rodaków zaczną masowo występować z podobnymi wnioskami.

 

W kraju szybko wzrasta liczba osób, które decydują się na trwałe zerwanie z Kościołem. Swoją decyzję motywują najczęściej brakiem pozytywnej – w ich mniemaniu – reakcji argentyńskiego Kościoła na legalizację małżeństw osób tej samej płci (ustawa z roku 2010). Ponadto wielu od lat blisko związanych ze swoim kościołem parafian bez ogródek krytykuje niezmienne kościelne wsparcie dla ustawy o zakazie aborcji.

 

Dziś 92 proc. Argentyńczyków uważa się za katolików. Jeszcze więcej jest dumnych z faktu, że obecny papież nie tak dawno był arcybiskupem Buenos Aires. Jednak tylko 20 proc. Argentyńczyków regularnie uczestniczy w niedzielnych Mszach Świętych.

 

Papież Franciszek nie ukrywa zaniepokojenia tym, co dzieje się w jego ojczyźnie. Jak informuje dziennik „Clarin”, Ojciec święty sam dzwonił to tych senatorów, którzy opowiedzieli się za życiem namawiając ich do „lobbowania i wspierania idei życia”.

 

Co roku w liczącej 44 mln mieszkańców Argentynie dokonuje się około pół miliona aborcji. Około 50 tys. kobiet (10 proc.) trafia w ich następstwie do szpitali. Kilkadziesiąt tysięcy umiera.

 

 

Źródło: www.sedmitza.ru

ChS

 

 


DATA: 2018-09-14 10:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Hanka Właśnie dlatego, że nie ofiarowano Maryi pod opiekę Rosji, rozlała ateizm i cywilizację śmierci na cały świat. Najwyraźniej niezrozumiała Pani wypowiedzi pana poniżej.
ponad 1 rok temu / karol
 
@Krakusik. W czym ofiarowanie Rosji Maryi zmieniło ten kraj na lepsze?
ponad 1 rok temu / Hanka
 
A hierachia niewinna?
ponad 1 rok temu / mark
 
Wystarczyło tak niewiele, jak ofiarowanie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Publicznie i bez wstydu. Teraz hierarchia Kościoła zbiera tego owoce. Powracając do Argentyny, biskupi tamtejsi sami strzelili sobie w stopę działając w rozdwojeniu dla zasad moralnych. Dzisiaj bez narażenia swojego autorytetu i bezpieczeństwa duchowieństwa, nic się nie zmieni. Samo pobożne gadanie nic nie da, a popieranie błędów doktrynalnych przez biskupw jak chociażby w Niemczech przyniesie opłakane skutki. Ale taki jest los głupoty i zarozumiałości.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.