DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Złe wieści dla „tęczowego” lobby! Polacy mówią „nie” dla politycznych żądań aktywistów LGBT+

Złe wieści dla „tęczowego” lobby! Polacy mówią „nie” dla politycznych żądań aktywistów LGBT+
Zdjęcie ilustracyjne.

Z sondażu IBRiS dla dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że więcej Polaków mówi „nie” niż „tak” dla politycznych postulatów aktywistów LGBT+.

 

Mimo tego wiele jest jeszcze do zrobienia, gdyż grupa Polaków, którzy są przeciwko związkom partnerskim (zarówno heteroseksualnym, jak i homoseksualnym) jest nieznacznie liczniejsza niż grupa zwolenników tego politycznego postulatu „tęczowych”. „Tak” dla takiej rejestracji relacji mówi niestety aż 44 proc. badanych. Przeciwko jest nieznacznie więcej Polaków – 46 proc. Zdania nie ma 10 proc. osób.

 

Nieco lepiej wygląda podejście Polaków do legalizacji „małżeństw” między dwoma mężczyznami bądź dwiema kobietami. „Nie” dla takiego rozwiązania mówi 56 proc. Polaków, zaś „tak” niestety aż 32 proc. badanych. 12 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

 

Najzdrowsze poglądy Polacy reprezentują w kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne. „Nie” dla oddawania najmłodszych pod opiekę mężczyzn współżyjących z mężczyznami lub kobiet współżyjących z kobietami mówi 76 proc. Polaków. „Tak” dla homoadopcji to pogląd niestety aż 12 proc. ankietowanych. Tyle samo osób nie ma zdania w kwestii wychowywania dzieci przez „tęczowych”.

 

Podejście do zagadnienia pokrywa się z preferencjami politycznymi Polaków. Wyborcy PiS w zdecydowanej większości mówią „nie” dla spełnienia żądań środowisk LGBT+, zaś zwolennicy Koalicji Obywatelskiej i lewicowej koalicji popierają postulaty homoseksualnych aktywistów (różnice w poglądach obu elektoratów są nieznaczne). Wyborcy Kukiz’15 oraz – co ciekawe – PSL dzielą poglądy z elektoratem Zjednoczonej Prawicy. Z badania IBRiS wynika, że 100 proc. zwolenników PSL jest przeciwko homoseksualnym małżeństwom, zaś druga „setka” padła w podejściu wyborców Kukiz’15 do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł

 

 


DATA: 2019-07-30 16:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Społeczeństwo w tym kraju jest śmiechu warte. Połowa Polaków chce mówić reszcie kogo mogą kochać a kogo nie. Tymczasem na zachodzie w wielu krajach to nic strasznego a gospodarka ma się świetnie, bo szczęśliwe społeczeństwo to szczęśliwa gospodarka. Ale Polska jak zawsze 100 lat za resztą, wszystko przez tą średniowieczną mentalność.
1 miesiąc temu / Rudy
 
To straszne!!! Do tej pory myślałam że lgbt popiera najwyżej 2-3% społeczeństwa, tylko że są oni głośni, bardzo aktywni i dlatego widoczni... Jeśli prawie połowa obywateli naszego kraju jest za dewiantami i grzechem to bardzo, bardzo źle ale dla nas prawdziwych Polaków...
1 miesiąc temu / Polka
 
złe wieści dla pis - Polacy nie chcą lgbt, USA żąda lgbt...
1 miesiąc temu / Wojtek
 
wcale nie są to złe wieści,bo to nie Polacy en masse stanowią prawo,leczy parlament; a ten prawie nigdy nie wykonuje woli większości przy uchwalaniu prawa,lecz wolę różnego rodzaju lobby; ustawy tworzone są przez małe koterie,które na tym zyskują,nierzadko korumpując ustawodawców,czego dowodzi historia.
1 miesiąc temu / marek
 
Z treści artykułu wynika, że BARDZO DOBRE. Jeśli te statystyki są miarodajne oznaczają one, że niedługo normalność w Polsce zaniknie.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Jesienne wybory to ostani dzwonek, by rozpisać referemndum. "Czy jesteś za wpisaniem do kodeksu karnego propagandy i praktyk homoseksualnych?". Jest duża sznsa, że Polacy powiedzą w demokratycznym głosowaniu "tak, chcemy takiego zapisu". Sończą się wtedy obscenicznev parady, a tęczowi będą musieli zejść do podziemia lub opuścić Polskę.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.