DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Złamany i podeptany krzyż, alkohol w kropielnicy. Bluźniercy zaatakowali w Kwidzynie

Złamany i podeptany krzyż, alkohol w kropielnicy. Bluźniercy zaatakowali w Kwidzynie
źródło: pixabay.com

Policja w Kwidzynie bada sprawę zniszczenia krzyża, który wisiał w kruchcie miejscowej katedry pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty. We wtorek zawiadomienie w tej sprawie złożył proboszcz kościoła.

 

Do bluźnierczego aktu doszło 3 maja. Wtedy to „nieznani sprawcy” zrzucili ze ściany wiszący na niej krzyż, a następnie go połamali. Żeby tego było mało – do znajdującej się w kropielnicy wody święconej ktoś… dolał alkoholu.

 

W godzinach popołudniowych w kruchcie przy wejściu znaleźliśmy zniszczony i podeptany krzyż, a do kropielnicy wlana została jakaś silnie pachnąca ciecz, najprawdopodobniej alkohol – powiedział w rozmowie z portalem gosc.pl ks. Ignacy Najmowicz, proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie. Duchowny dodał, że następnego dnia w kościele odbywały się nabożeństwa przebłagalne za sprofanowanie krzyża.

 

Policja prowadzi postępowanie na podstawie art. 196 Kodeksu karnego mówiącego o obrazie uczuć religijnych. Za popełnienie takiego czynu grozi do dwóch lat więzienia.

 

Źródło: rmf24.pl / gosc.pl

TK


DATA: 2019-05-08 10:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przepraszam za błąd: przewrócony
6 miesięcy temu / Parafianin
 
A ja się wcale nie dziwię już się z tym oswoiłem. Przy ścieżce rowerowej 7 razy stawiałem krzyż albo był ścięty albo przewrucony. Pogaństwo powraca.
6 miesięcy temu / Parafianin
 
"Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy może opętana." Ten kto tego dokonał wiedział doskonale, jak rozmieszcone są kamery "aktu profanacji dokonano w takim miejscu, gdzie nie sięga "wzrok kamery" i wiedział, kiedy tej profanacji dokonać. Miał więc pewne wiadomości z historii i teologii. Przed reformą liturgii obchodzono dwa święta, 3 maja - uroczystość Znalezienia Krzyża świętego i 14 września - uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego. Papież św. Jan XXIII zniósł święto krzyża Chrystusowego obchodzone 3 maja. Modlitwa. Boże, któryś w chwalebnem znalezieniu zbawiennego krzyża Swego odnowił cud Swej męki, spraw miłościwie, ażebyśmy ceną Krwi wylanej na tem drzewie żywota osiągnęli łaski potrzebne do żywota wiekuistego, który żyjesz i królujesz w Niebie i na ziemi. A.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Do Amator. Niestety są. Dużo Polaków nie chodzi do Kościoła. Bardzo słaba wiara. Narkotyki alkohol. Kusi diabeł Polaków bardzo.
6 miesięcy temu / Gosc
 
@do iskierka - już przy sprawie Nergala były głosy aby zmienić ten artykuł tak aby obrazę UCZUĆ religijnych zastąpić obrazą SYMBOLI religijnych - i był to jedyny słuszny kierunek - niestety politycy chętnie idący do komunii nie robią nic w te sprawie.
6 miesięcy temu / skra
 
W moim przekonaniu są to sterowane napady. Polska młodzież nie jest tak prymitywna, żeby bezcześcić krzyż. To mi wygląda na zapłacone wyskoki eurofanatyków albo wojujących feministek. Polacy przez duże, prawdziwe P nie są zdolni do wygłupów na tym poziomie.
6 miesięcy temu / Amator
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.