DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Złamane obietnice. Pijackie hulanki w sąsiedztwie pola śmierci w Kuropatach

Złamane obietnice. Pijackie hulanki w sąsiedztwie pola śmierci w Kuropatach
fot.REUTERS/Vasily Fedosenko/FORUM

W restauracji pod wiele mówiącą nazwą „Pojedziemy, pojemy”, otwartej niedawno tuż przy obszarze miejsca masowych straceń NKWD w Kuropatach koło Mińska na Białorusi, miały miejsce pijackie śpiewy, tańce i odpalanie fajerwerków.

 

Właściciel obiektu zapewniał protestujących przeciw otwarciu tego lokalu, że takich rzeczy nie będzie. W związku ze złamaniem przez niego słowa protestujący zbierają podpisy pod petycją do Prokuratury Generalnej o zamknięcie restauracji. W ciągu krótkiego czasu zebrano już prawie 2 tys. podpisów.

 

O złamaniu umowy zawartej z właścicielem restauracji otwartej w bezpośredniej bliskości pola śmierci Kuropaty, zawiadomił Zmiecier Daszkiewicz, jeden z protestujących przeciwko takiej lokacji lokalu gastronomicznego, gdzie odbywają się imprezy rozrywkowe. Opublikował on w internecie zrealizowane przez siebie 17 sierpnia nagranie filmowe. Widać na nim rozbawionych gości imprezy odbywającej się w restauracji nazwanej przez przeciwników jej lokacji „knajpa na ludzkich kościach”. Wielu gości jest nietrzeźwych. Daszkiewicz swój film nagrywał z miejsca straceń NKWD, gdzie stoją drewniane krzyże. W dokumencie widoczne są fajerwerki, które odpalane z placu przed restauracją rozrywają się nad cmentarzem, na którym spoczywają setki tysięcy ofiar terroru komunistycznego. Na nagraniu słychać też chichoty i krzyki imprezowiczów.

 

Kuropaty to uroczysko koło Mińska, stolicy Białorusi, na którym w masowych grobach spoczywają ofiary egzekucji dokonywanych przez NKWD. Według niezależnych historyków leży tam ponad 200 tys. osób. Obok siebie spoczywają pomordowani Polacy i Białorusini, którzy sprzeciwili się komunistycznej władzy. Zdaniem historyków, może tu spoczywać także 3872 Polaków z tzw. „białoruskiej listy katyńskiej” zamordowanych na rozkaz Stalina w kwietniu i maju 1940 r.

 

Adam Białous


DATA: 2018-08-24 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.