DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Złamałeś dyscyplinę partyjną w sprawie aborcji - zostaniesz ukarany! Kuriozalne słowa liderów PO

Złamałeś dyscyplinę partyjną w sprawie aborcji - zostaniesz ukarany! Kuriozalne słowa liderów PO
fot. Krystian Maj/FORUM

Jesteśmy Panami waszych sumień i dlatego każda niesubordynacja będzie srogo karana - tymi słowami można skomentować wczorajsze wypowiedzi prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej, którzy zapowiedzieli wyciągnięcie konsekwencji względem trzech posłów, którzy sprzeciwili się dyscyplinie partyjnej i nie poparli projektu „Ratujmy kobiety”.

 

- W klubie PO zarządzono dyscyplinę ws. głosowań nad projektami zmieniającymi prawo aborcyjne - powiedział szef klubu Platformy Sławomir Neumann. Pomimo odgórnego rozkazu partyjnych dygnitarzy PO znalazła się trójka posłów, którzy zagłosowali przeciwko projektowi promującemu niczym nieograniczone mordowanie dzieci poczętych. Byli to posłowie: Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomczak. Za swoje postępowanie mogą zostać usunięci z Platformy Obywatelskiej.

 

- Była dyscyplina wprowadzona przez prezydium klubu i rekomendowana przez Zarząd Krajowy, głosowania za skierowaniem do komisji projektu umownie zwanego projektem Barbary Nowackiej i odrzucenia projektu zaostrzającego prawo aborcyjne. Troje posłów wyłamało się z dyscypliny, będziemy o tym rozmawiać na zarządzie krajowym - skomentował Neumann.

 

W dużo bardziej nerwowym tonie postawę trójki posłów skomentował wiceszef klubu PO i kandydat tej partii na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. - Olbrzymia większość klubu zagłosowała zgodnie z dyscypliną. Trzy osoby się wyłamały i rzeczywiście była jakaś niewielka grupa posłów, która była na sali, ale nie wzięła udziału w tych konkretnych głosowaniach. Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe, że ten projekt („Ratujmy Kobiety” – red.) został odrzucony - powiedział.

 

Trzaskowski podkreślił, że środowe głosowanie nie dotyczyło uchwalenia ustawy, tylko chodziło w nim „jedynie” o skierowanie jej projektu do dalszych prac w komisji. - Dla mnie porażające jest to, że nawet część posłów PiS dopuszcza ten projekt, a jakaś część naszych posłów nie chce się zgodzić nawet na to, żeby ten projekt był dyskutowany. (…) Gdy zaczyna dominować prawicowy obskurantyzm, naszym obowiązkiem - jako opozycji - jest obrona praw kobiet - dodał polityk.

 

Tymi wypowiedziami politycy największej partii opozycyjnej dali do zrozumienia, że w ich szeregach nie ma miejsca dla „obrońców życia”, a każdy kto sprzeciwia się aborcji, zostanie przez tę partię napiętnowany, czego „próbkę” mogliśmy zobaczyć podczas środowej debaty w Sejmie.

 

Źródło: rmf24.pl

TK

 


DATA: 2018-01-11 13:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Była dyscyplina wprowadzona przez prezydium klubu i rekomendowana przez Zarząd Krajowy, głosowania za skierowaniem do komisji projektu umownie zwanego projektem Barbary Nowackiej i odrzucenia projektu zaostrzającego prawo aborcyjne" - skoro tak, to nieprawda że PO jest za utrzymaniem obecnego tzw. kompromisu aborcyjnego. Gdyby tak było, potraktowaliby oba projekty jednakowo, gdyż oba proponują zmiany.
5 miesięcy temu / r
 
Poseł reprezentuje swoich wyborców, partia to drugie i mniej ważne. Konstytucja gwarantuje nam wolność sumienia i wyznania. Dyscyplina partyjna jest łamaniem tej konstytucyjnej zasady i stawianie partii, nie wyborców, w roli suwerena. CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ !!!
5 miesięcy temu / west
 
tu nie ma o czym dyskutować. chcecie dyskutować czy zabijać czy nie???? aborcja jest morderstwem. oglądałam wczorajsze wystąpienie pani nowackiej mówiła np że jajko tonie kura i ŻE ZLEPEK KOMÓREK TO NIE CZŁOWIEK. i atakowała kościół widać ze pani czuje awersje do kościoła. Ta pani zapomniala ze Polska to kraj katolicki!! módlmy się za tą osobę. niech się nawróci.
5 miesięcy temu / jb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.