DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Zjednoczone Emiraty Arabskie zakazały działalności Bractwa Muzułmańskiego. „To terroryści!”

Zjednoczone Emiraty Arabskie zakazały działalności Bractwa Muzułmańskiego. „To terroryści!”
By David RaykovitzHohum at en.wikipedia Later version(s) were uploaded by Draykov at en.wikipedia. [Public domain], from Wikimedia Commons

Zjednoczone Emiraty Arabskie zakazały działalności Bractwu Muzułmańskiemu i jego przybudówkom, dołączając pod tym względem do Egiptu i Arabii Saudyjskiej. Zdelegalizowana została m.in. Rada Relacji Islamsko-Amerykańskich – organizacja działająca w Waszyngtonie.

 

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaliczyły Bractwo Islamskie i związane z nim organizacje do grona grup terrorystycznych. Na tej liście znalazła się m.in. Rada Relacji Islamsko-Amerykańskich, Amerykańskie Stowarzyszenie Muzułmanów oraz Islamic Relief USA – pozarządowa organizacja oficjalnie zajmująca się działalnością charytatywną. Podmioty te były m.in. zaangażowane w finansowanie Hamasu.

 

Władze Zjednoczonych Emiratów wezwały kraje Zatoki Perskiej do stworzenia międzynarodowej koalicji przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu. Państwo to, wraz z Arabią Saudyjską i Bahrajnem wywiera poważne naciski na Katar, którego władze wspierają Braci Muzułmanów jak i inne grupy ekstremistyczne operujące w regionie. ZEA wsparły także Egipt w atakach na infrastrukturę Bractwa w Libii. Równocześnie Abu Dabi dołączyło do koalicji dokonującej nalotów na pozycje Państwa Islamskiego.


Jak zauważają komentatorzy, w tej sytuacji Bractwo Muzułmańskie spróbuje wykorzystać wpływy posiadane na Zachodzie (zwłaszcza w Stanach i Wielkiej Brytanii) przeciwko Zjednoczonym Emiratom. Poprzednio amerykański Departament Stanu potępił władze tego państwa za… „prześladowanie” grup islamskich radykałów! Teraz islamscy ekstremiści spróbują się zaprezentować amerykańskiej lewicy jako ofiary politycznej dyskryminacji.

 


Źródło: clarionproject.org

mat


DATA: 2014-11-17 09:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.