DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@wrocławiak- ta ustawa to własnie bolszewicki totalitaryzm- prawa zwierzat wazniejsze niż dzieci z zespołem Downa i ekooszołomy włażący ludziom do domu z policją ,o wolnosci gospodarczej nie wspominając bo Unia hodowli nie zakazuje
3 dni temu / Darius
 
Nie wiem czy pan wrocławiak, "zdrowo myślący", nie spojrzy na problem szerzej. Wprowadzenie opodatkowania będzie sprzyjać poprawie jakości mięsa! Ciekawa teoria, tego jeszcze nie było, idąc tym tokiem rozumowania należało by dodatkowo opodatkować wszytko co się da, każdy chyba chce kupować produkty wysokiej jakości. Druga sprawa, jest taka że zwykłym ludziom w portfelach będzie zostawało coraz mniej pieniędzy. Trzecia sprawa, zwierzęta futerkowe dalej będą hodowane, tyle że w innych krajach. Po czwarte, prawo powinno być logiczne i spójne, jeżeli hodowla zwierząt futerkowych powoduje cierpienia tych zwierząt i przez to powinna być zakazana to logiczne że inne hodowlane zwierzęta też przecież cierpią, w efekcie, za jakiś czas pojawi się temat kasowania kolejnych gałęzi rolnictwa, jak to miało miejsce w Holandii. To będzie miało oczywiście dalsze negatywne konsekwencje, o których można by jeszcze dużo mówić.
3 dni temu / bjs
 
?Przecedzacie komara a połykacie wielbłąda? Trzeba oszczędzać niepotrzebnych cierpień zwierzętom, jak mówi Katechizm, ale pierwszeństwo bezwzględne ma obrona dzieci mordowanych w aborcji. Czyżby ?obłudnicy??
3 dni temu / ks. Bogusław
 
Polityka PiS jest bardzo logiczna i merytoryczna. Należymy do u.e. Jesteśmy od nich UZALEŻNIENI .Bierzemy od nich pieniądze. Trochę pokrzyczymy jak nas przegłosują i PRZYMUSZĄ aby naiwni WYBORCY widzieli , że się BUNTUJEMY , jesteśmy patriotami i mówimy to co oni chcą usłyszeć - ALE! ALE! robimy swoje I TO CO NAM KAŻĄ Komisarze unijni. Na pierwszy plan wtłaczają ludziom NOWE PRAWA - PRAWA CZŁOWIEKA do nieograniczonej WOLNOŚCI aż po zezwierzęcenie i znieprawienie. Dziś Polski Rząd POUCZA innych JAK DOKONĆ TRANSFORMACJI z komuny narodowej do KOMUNY UNIJNEJ/ GLOBALNEJ. Podstawowa myśl : ULICA rządzi , moderuje się DURNE DEBATY o WOLNOŚCI a potem poddaje sie pod GŁOSOWANIE w Sejmie. Jak przegłosuja to uzasadnieniem jest : WIĘKSZOŚĆ TAK ZADECYDOWAŁA a Pis jedynie reralizuje WOLĘ NARODU czyli u.e. Podobnie załatwili edukację dzieci. Kazali składać karteczki z WOLĄ RODZICA. Zatem "jaki" rodzić TAKIE JEGO PRAWA a szkoła ma obowiązek to wykonać.
3 dni temu / iskierka
 
A jeśli Bogu się nie spodoba zabijanie dzieci nienarodzonych i zajmowanie się kotami i norkami... to co? Co będzie z Kaczyńskim i z tymi, co jego decyzje popierają?
4 dni temu / BHO
 
Aha, i popieram stopniowe wprowadzenie podatku od mięsa, ponieważ dzisiejsze wytwórstwo mięsa w cenie oferowanej na półkach sklepowych przerzuca koszty na obywateli. Chyba nikt zdrowo myślący nie wmówi mi, że kurczak ma prawo być za 4 zł/kg, zaś wieprzowina za 10 zł/kg, podczas gdy wiele warzyw jest droższych na kilogramie. Z analiz przemysłu mięsno-mleczarskiego wynika, że faktyczny koszt wytworzenia 1 kilograma wieprzowiny to tak naprawdę ok. 60 zł. Koszta te są obecnie scedowane na nas wszystkich w różnego rodzaju podatkach, które z kolei umożliwiają wykorzystywanie pieniędzy na radzenie sobie z powszechnymi skutkami agresywnych metod hodowli zwierząt ale i roślin. Nie mówię już o tym, że niedorzeczne spożywanie mięsa zaczęło się tak naprawdę gdzieniegdzie po II wojnie światowej u nas zasadniczo dopiero w III RP.
4 dni temu / wrocławiak
 
@Adamie, nie wiedziałem, że "zwierzęta futerkowe" dają "jaja, mięso czy mleko". Jednakowoż na okrucieństwa, do jakich dochodzi w rzeźniach wobec tych zwierząt, które istotnie zapewniają ww. pokarmy, oko przymykać może jedynie ten, któż tego nigdy nie widział. Onegdaj to był rzeźnik i zwierzę, obecnie jest to zakład produkcyjny i żywe mięso przetwarzane w martwe mięso. Ufam, że czytelnik PCh - tak przeczulony na wszelkie przejawy totalitaryzmu - pojmie tę różnicę. Nie mogę pojąć, skąd to bicie piany przeciwko tej ustawie. Zdaje się, że tylko dlatego, iż kojarzy się z działaniami zwykle lewicowo usposobionych tzw. zielonych. Tak jak nie lubię Kaczyńskiego, tak tutaj pokazał właśnie ludzką, podkreślę ponownie: ludzką!, twarz. Za wszelką cenę powinniśmy walczyć o to, aby pewne pojęcia, pewne przejawy dobroci nie były polityczne; a przynajmniej by nie były li tylko lewicowe.
4 dni temu / wrocławiak
 
O jaką skalę okrucieństwa chodzi? Że niby rolnik katuje zwierzęta, które produkują dla niego jaja, mięso czy mleko? Przecież to bzdura!
4 dni temu / Adam
 
Wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce nie jest rozwiązaniem, które przyczyni się do zwiększenia dobrostanu zwierząt, bo hodowla przeniesie się np. do Chin czy Rosji, gdzie nie mają zastosowania europejskie standardy chowu zwierząt.
4 dni temu / Mądra Polska
 
Zwierzęta futerkowe stoją na drodze RFN owskiemu bakutilowi.
4 dni temu / Kul
 
Potwierdza się to, o czym pisałem. Solidarna Polska to rodzynek w całej tej Zjednoczonej Lewicy. Podobnie, jak rodzynkami są posłowie, tacy jak pan Tomasz Rzymkowski czy pani Siarkowska. Im wszystkim blisko do wartości głoszonych przez Konfederację. Chciałbym, aby po najbliższych wyborach wyłoniło się nowe ugrupowanie tworzone właśnie z Solidarnej Polski, Konfederacji i takich posłów.
4 dni temu / M
 
Zarty jaka opozycja? MALY WYJATEK NARODOWCOW reszta czy lewa czy sodomici czy tzw pisowcy to jednosc w sluzbie jednego pana a pamietacie Walense Kwasniewskiego Urbana Mychnika?TO JAK ROSIEWICZ SPIEWAL O RADAROWCACH ZE TO BYLI NO KTO?
4 dni temu / zbigniew
 
Coraz bardziej przekonuję sie do konfederacji. PiS był dobry aby oderwac komuchow od wladzy ale potrzeba silnej partii I BOZEJ ŁASKI by rzadzic krajem dobrze najlepiej tokuje tutaj Konfederacja. Szkoda ze pan Braun nie zostal prezydentem 5 lat temu
4 dni temu / Pan Jan
 
od powstania ecofrików powtarzam im gdzie mogę i jak mogę, że najpierw zadbajcie o szczęśliwych Ludzi, wtedy nagle się okaże, że i zwierzęta, kwiaty, łącznie z waszą gają się dużo lepiej mieć będą . . . Żądam ustawy chroniącej Obywatela przed biurokracją! - do tego czasu wszystko inne BOJKOTUJĘ, bo tylko niszczycie miejsca pracy niczego nie dając w zamian- istna banda barbarzyńców! Prawica to niby ci od Dekalogu?!- wolne żarty . . .
4 dni temu / AndrzejBR
 
dla PiSu futrzaki wazniejsze od dzieci poczetych ! to skandal. Z jaka determinacja bronia futrzaków, na aborcję zamykaja oczy. Dziwie sie kaplanom ktorzy celebruja msze sw z obecnoscis politukow PiS. ??? jak mozecie im uudzielć komunii swietej, przeciez oni sa pod dzialaniem grzechu zaniechania ! Moga zrobic dobro ale tego od lat skutecznie unikają.
4 dni temu / retro
 
No co to słysze ,podzielona.Przecież kto nie z panem prezesem temu anathema sit.
4 dni temu / Andrzej.
 
Tak właśnie marksizm zwyciężył w wielu, jeżeli nie w większości państw świata. Powoli, nieustępliwie; pójdziemy o dwa kroki do przodu, pod naciskiem opinii publicznej cofniemy się o jeden, i potem to samo, aż do zwycięstwa. A lud w międzyczasie się przyzwyczai i będzie mówił, że tak jest właśnie dobrze.
4 dni temu / Republikanin
 
Młodzieżówka PiS walczy o życie zwierząt, a czy brała kiedykolwiek udział w Marszu o życie ! Marsz taki odbędzie się już za kilka dni -20 września - w Warszawie. Ciekawe, czy ich zobaczymy?
4 dni temu / Józef
 
Pół pisu i prawie cała opozycja mają większość nawet by odrzucić veto prezydenta
4 dni temu / Aha
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.