DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

„Zjednoczona Prawica” na nowo. Kaczyński, Ziobro i Gowin podpisali porozumienie

„Zjednoczona Prawica” na nowo. Kaczyński, Ziobro i Gowin podpisali porozumienie
Fot. Mateusz Wlodarczyk/ Forum

Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali porozumienie, które gwarantuje dalsze funkcjonowanie rządu koalicyjnego.

 

O potwierdzeniu chęci współpracy w nowym kształcie poinformowali na wspólnej konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz liderzy Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro i Porozumienia - Jarosław Gowin.

 

Po krótkich wystąpieniach liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali umowę koalicyjną. Nie odpowiadali na pytania dziennikarzy.

 

Z osiągnięcia porozumienia cieszył się Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Jak mówił, „mamy przed sobą trzy lata do wyborów parlamentarnych i jestem przekonany, że będą dobrze wykorzystane dla Polski”. Jak dodał, zawarte porozumienie jest tego gwarancją.

 

Także Zbigniew Ziobro podkreślał, że czas pokazał, że ostatnie pięć lat były dobrymi dla Polski, a to pozwala wnioskować, że kolejne lata też będą takie - o ile kontynuowana będzie współpraca w ramach ZP. Jak mówił, Polacy zaufali Zjednoczonej Prawicy i kontynuowanie tej współpracy jest odpowiedzią na ten wybór.

 

Z kolei Jarosław Gowin mówił, że siłą ZP jest pluralizm i tę siłę politycy potwierdzają nową umową. Jak ujawnił, czeka nas zmiana w rządzie – będzie to formuła bardziej skondensowana, będzie mniej resortów, co ma służyć zwiększeniu sprawności rządu.

 

Mateusz Morawiecki ocenił, że nowa umowa koalicyjna to potwierdzenie zobowiązania wobec milionów wyborców i gwarancja realizacji zobowiązań podjętych w kampanii wyborczej. - Zwyciężyła odpowiedzialność, zwyciężyła Polska – powiedział premier.

 

Politycy nie ujawnili szczegółów umowy koalicyjnej oraz przyszłych zmian w rządzie. Z dotychczasowych informacji wynikało, że do rządu wejdzie Jarosaw Kaczyński oraz Jarosław Gowin.

 

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-09-26 14:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Papierz Jan Paweł II "Demokracja bez wartości przeradza się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm ""Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości"
25 dni temu / Tomasz
 
i po to DALI NAM MASKI bo tracimy dar rozenania tracimy zmysly smaku powonienia i wzroku w planie gogle a co jeszcze jasniejaca masoneria nam nakaze? SA PEWNI CALKOWITEGO PANOWANIA MAJA WLADZE SWIECKIE I KOSCIELNE ALE WYKLUCZYLI PANA BOGA I TUTAJ NASZA NADZIEJA
25 dni temu / zbigniew
 
sami POństwowcy!!! - czyli obrabiacze skarbu państwa!
25 dni temu / dojna...
 
Czy SZCZEGÓŁOWE szczegóły współpracy OBEJMUJĄ DYSCYPLINĘ w GŁOSOWANIACH tak jak sobie życzy PiS/U.E. ? Czy zdanie S.P./p.Ziobro w sprawie ustawy o zwierzątkach i bezkarności się zmieniło ? Czy badanie zauważonych i zgłoszonych nadużyć/nieprawidłowości w pracy Rządu p. Morawieckiego i jego urzędników ZOSTANIE zawieszone ze względu na NADZÓR zewnętrzny p.Kaczyńskiego? Jeśli PiS informuje Polaków/wyborców, że Solidarna Polska będzie na wspólnych listach z PiS TO WARTO zapytać ZA JAKĄ CENĘ i JAKIE USTĘPSTWA p.Ziobro ? Ogólnikowe informacje p.Sasina w Radio "M" głównie bazowały na hymnach pochwalnych p.Kaczyńskiego recytowanych przy każdej okazji mających przykryć OSTATNIE BŁĘDY PiS i BIJĄCĄ PO OCZACH ULEGŁOŚĆ wobec dyrektyw Unii. Sposób PRZEKAZANIA DECYZJI PiS / u.e. o zamykaniu KOPALŃ budzi nie tylko OBURZENIE ale i SPRZECIW. Lewacy i liberałowie roztrwonili majątek narodowy/złodziejska prywatyzacja. A teraz pis bierze się za bogactwa mineralne.
25 dni temu / iskierka
 
Zjednoczone Koryto.
26 dni temu / aaa
 
Mam pytanie do katolików - wyborców PiS-u. Co Wami kieruje, że ciągle na tę opcję głosujecie, czyżbyście cierpieli na syndrom sztokholmski ? co zrobił PiS w kwestii aborcji, konwencji stambulskiej, w kwestii wdzierania się do polskiej szkoły prelegentów z fundacji lgbt, w kwestii skandalicznych marszów wyuzdania i obrzydliwości, w kwestii wołających o pomstę do Nieba profanacji ? - to ja Wam powiem - nie zrobił kompletnie nic ! - i to już samo w sobie jest skandalem. to są wszystko poważne grzechy zaniechania. Katolik udzielający im poparcia w moim mniemaniu także grzeszy.
26 dni temu / tak tylko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.