DZIŚ JEST:   30   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Marelego, męczennika
Św. Benwenuty Bojani
 
 
 
 

Ziemkiewicz o synodzie: nie chcę, żeby Kościół stał się „ekumenicznym” fanklubem

Ziemkiewicz o synodzie: nie chcę, żeby Kościół stał się „ekumenicznym” fanklubem
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska / Forum

„Każdy ojciec wie, że to właśnie miłość, nierozerwalnie związana z troską, każe wymagać i czasem karać, nawet surowo – trudno by nie wiedział tego Ojciec Najwyższy” – napisał Rafał Ziemkiewicz w felietonie w „Do Rzeczy”, komentując propozycję części biskupów na synodzie, by zezwolić na udzielanie Komunii świętej rozwodnikom, żyjącym w ponownych związkach.

 

Tekst Ziemkiewicza, jest o tyle ciekawy, że on sam żyje w ponownym związku. Jak sam deklaruje jednak, nie chce, by Kościół zmieniał swoje podejście do rozwodników. „(…) mam uprzejmą prośbę do tych chórów, które nagle zatroskały się straszliwie o los rozwodników niedopuszczanych do sakramentów świętych. Chórów tworzonych, tak się dziwnie składa, głównie przez ludzi, którzy do kościoła nie chodzą i nie wydaje się, aby interesowały ich święte sakramenty. Prośba jest prosta: nie wasz zakichany interes! Bądźcie łaskawi zostawić moje problemy z Kościołem mnie i Kościołowi, bo nieszczerość waszej troski i prawdziwe intencje, które jej przyświecają, aż biją po oczach”.

 

Dlaczego Ziemkiewicz niechętnie zapatruje się na synodalne propozycje udzielania Komunii świętej rozwodnikom? „Wolę być potępiony przez o. Rydzyka lub ks. Oko niż pobłogosławiony przez ks. Bonieckiego czy ks. Sowę” – napisał. Po czym wyjaśnił: „(…) wolę mieć prawdziwy Kościół i w nim przerąbane, niż żeby ten Kościół zastąpiony został jakimś „ekumenicznym” fanklubem, który doktrynę wiary i teologię zastępuje głupkowatymi zapewnieniami, że nas kocha wszystkich, bez względu na to, jakimi świniami byśmy byli i jakich podłości byśmy się dopuszczali, i z tej miłości gwarantuje wszystkim przebaczenie z góry wszelkich możliwych przewin”.

 

 

Źródło: „Do Rzeczy”

ged


DATA: 2014-11-10 10:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"który doktrynę wiary i teologię zastępuje głupkowatymi zapewnieniami, że nas kocha wszystkich, bez względu na to, jakimi świniami byśmy byli i jakich podłości byśmy się dopuszczali, i z tej miłości gwarantuje wszystkim przebaczenie z góry wszelkich możliwych przewin?. Rafałek czytał kiedyś katechizm? wie co to spowiedź? Takie "głupkowate zapewnienia" to podstawa katolicyzmu rafek.
ponad 1 rok temu / seba2231
 
Sorry, pamiętam co wypisywał Ziemkiewicz na Twiterze o seksie z pijanymi kobietami. W sprawie kościola i synodu ma trzeźwe zdanie, co nie znaczy, że to reguła.
ponad 5 lat temu / Jaco
 
"No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień..." Rafał Ziemkiewicz
ponad 5 lat temu / TheModern
 
Redaktor Ziemkiewicz, jak zwykle, dosadnie i do rzeczy! Wyrazy szacunku!
ponad 5 lat temu / swaard
 
Waga grzechu jest tym poważniejsza im większa jest jego świadomość. Pan Ziemkiewicz ma OGROMNĄ swiadomość swojego grzechu, a MIMO TO z uporem w nim trwa. Módlmy się gorąco o zmianę jego podejścia, bo szkoda by było gdyby przez swój upór zatracił życie wieczne...
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Nie smiem oceniac motywow pana Ziemkiewicza ale znam wlasne, jako osoby zyjacej w zwiazku cywilnym. Aby zachowac swa godnosc i godnie sluzyc Bogu, wskazujac ludziom droge do zbawienia, hierarchowie powinni znac nauke Kosciola. Jesli Kosciol uczy, ze jego doktryna jest niezmienna, hierarchowie nie zgadzajacy sie z nia powinni zrozumiec, ze nie sa katolikami - i odejsc. W przeciwnym wypadku czynia z siebie nieuczciwych, podlych i glupich ludzi, a z Kosciola - posmiewisko. Nie nauczaja poprawnie pewnie dlatego, ze nie wierza Kosciolowi i nie wierza Slowu Bozemu. Gdyby wierzyli, wiedzieliby, jak wielka spotka ich kara za wprowadzanie ludzi w blad i prowadzenie ich ku zatraceniu w miejsce zbawienia. Nie che, by mnie karmili ta ohydna sieczka o milosierdziu. Moje sumienie ja odrzuca. Mam jasna nauke i nadzieje na Boze milosierdzie za moje oczywiste odstepstwa i winy. To nie czlowiek jest milosierdziem, stworzycielem i prawodawca.
ponad 5 lat temu / DM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.