DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Ziemkiewicz: PiS łatwo jest nastraszyć. Kiedyś czarne parasolki, dzisiaj „polityka klimatyczna”

Ziemkiewicz: PiS łatwo jest nastraszyć. Kiedyś czarne parasolki, dzisiaj „polityka klimatyczna”
Fot. Maksymilian Czekaj / ArtService / FORUM

PiS woli grać sobie w kulki z własnym najwierniejszym elektoratem i hierarchami Kościoła, niż narazić się na oskarżenie, że zaostrza ustawę antyaborcyjną – komentuje obecne działania partii rządzącej Rafał Ziemkiewicz. Dodatkowo, wskazuje na uległość polskich władz wobec narzucania dyrektyw w kwestii tzw. polityki klimatycznej.

 

Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta skrytykował podejście rządu do zobowiązań, jakie Polska musi wypełnić w ramach przestrzegania założeń polityki klimatycznej. Jego zdaniem, zamiast zwalić konieczność podniesienia cen energii (związaną z podpisaniem zobowiązań przez premier Ewę Kopacz w 2014 r.) na poprzednią ekipę rządzącą, to w zamian odstawia „groteskowego kadryla” i nieudolnie tłumaczy się pokrętnymi i niejednoznacznymi wypowiedziami dotyczącymi podniesienia cen energii. Zdaniem publicysty, takie zachowanie wytłumaczyć można w jeden sposób: obawą przed złamaniem „najściślejszego tabu europejskiej i światowej poprawności” – polityki klimatycznej.

 

Konieczność podniesienia cen energii wiąże się bowiem z wyczerpaniem pod koniec 2018 r. limitów na emisję CO2 przez nasz kraj. W następstwie tego, Polska będzie musiała wykupywać pozwolenia na emisję gazów cieplarnianych, a same emisje mają dzisiaj - zdaniem publicysty - znaczenie niemal papierów wartościowych. „Handel nimi kwitnie, w mającym poważne podstawy przekonaniu bankowców, że przyciśnięte państwa, takie jak Polska, wykupią je w końcu za każdą cenę” – przekonuje.

 

Ziemkiewicz odniósł się także do kwestii aborcji, do której w niezrozumiały sposób podchodzi rządząca partia. Autor wskazuje, że „PiS wbrew całemu jego odgrażaniu się i buńczucznej retoryce, jest dość łatwy do nastraszenia. Na przykład, na śmierć przestraszyły go feministki, wyprowadzając kiedyś na ulice tłumy przebranych na czarno kobiet”. Publicysta przekonuje, że poparcie dla „czarnej idei” znacząco spadło, ale PiS woli „grać sobie w kulki z własnym najwierniejszym elektoratem i hierarchami Kościoła, niż narazić się na oskarżenie, że zaostrza ustawę antyaborcyjną”.

 

W podobny sposób – zdaniem autora – partia wydaje się być zastraszana w sprawie polityki klimatycznej. „PiS woli zjeść tę żabę i skompromitować się nawet w oczach ludzi sobie życzliwych, niż przyznać głośno oczywistą prawdę: że dla dogodzenia europejskim aspiracjom pana Tuska Polska podpisała zobowiązania, pozwalające okradać nas na grube miliardy światowej mafii oszustów od globalnego ocieplenia i rzekomej walki z nim poprzez obkładanie haraczem produkcji energii, tudzież wmuszanie państwom biednym przez bogate swoich proekologicznych technologii.

 

Źródło: interia.pl

PR


DATA: 2018-12-27 14:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W 100% jak zwykle Pan Rafał ma rację.
6 miesięcy temu / Wpeko
 
Pisowcy widzą jaki raj jest poza UE np. na Białorusi albo w Serbii
6 miesięcy temu / ala wilk
 
Tu nie chodzi tylko o aborcję. PiS łamie wszystkie Przykazania Dekalogu po kolei. Można to nawet omówić.
6 miesięcy temu / PIP
 
Anioł Stróż Polski wspomina o PiSie że nie jest to ugrupowanie na które Polacy mogą liczyć. Nie pamiętam strony ale to jest prawdą. Stąd te opory przed wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji.
6 miesięcy temu / Qwerty
 
Cejrowski i Ziemkiewicz. Ciekawe, czy się lubią? Są walnięci, miarą tego świata. I bardzo konkretni. Lepiej ich poczytać niż innych posłuchać.
6 miesięcy temu / moherr
 
Widać po tym, że PIS nie jest godny rządzić krajem i narodem. Widać tchórzliwość, pozory i propagandę. Temu służy też polityka informacyjna rządu
6 miesięcy temu / Andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.