DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Ziemkiewicz: „Gazeta Wyborcza” jak pismo Urbana

Ziemkiewicz: „Gazeta Wyborcza” jak pismo Urbana
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska / Forum

30 lat od powstania „Gazety Wyborczej” publicysta Rafał Ziemkiewicz ocenił, że obecnie dziennik ten chyli się ku upadkowi. „Mam świadomość, że być może jest to już ostatni jubileusz” – ocenił i przyznał, iż „GW” bardzo zmieniła się na przestrzeni lat.

 

Ziemkiewicz zwrócił uwagę przede wszystkim na spadający nakład „Gazety Wyborczej”. „Myślę, że gdyby nie firma outdoorowa, kina, to oni padliby już bardzo dawno” – przyznał. W jego opinii „GW” przestała już pełnić roli opiniotwórczego dziennika, wychowującego masy, lecz stała się czymś w rodzaju „Nie” Urbana.

 

„Myślę, że dziś >Gazeta Wyborcza< pełni rolę taką, jak przed laty pełnił tygodnik >Nie< Jerzego Urbana. Z tą różnicą, że ma mniejszy nakład. Nie ma już ambicji wpływania na całość opinii publicznej, reprezentowania szerokiego centrum” – uznał publicysta „Do Rzeczy”.

 

Według Ziemkiewicza „kiedyś ta gazeta była prawdziwą potęgą”. „Dziś to biuletyn nawet nie całej opozycji, co lewego skrzydła tej opozycji. Gazeta zamieszczająca odezwy KOD-u świadomie abdykowała z roli, którą kiedyś pełniła, nawet marzy o tym, by pozycję tę odzyskać” – skomentował autor „Michnikowszczyzny”.

 

Ziemkiewicz uznał też, że raczej żadne pismo w najbliższym czasie nie przejmie dominującej niegdyś roli „Gazety Wyborczej”. „Przez 30 lat nastąpiło zarażenie Michnikiem po stronie jego przeciwników” – ocenił, wskazując, że obecnie „wiele mediów sympatyzujących z obecną władzą dopuszcza się takich samych polemicznych nadużyć i podobnej propagandowej chamówy” co „Gazeta Wyborcza”.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

ged


DATA: 2019-05-12 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@net a tygodnik powszechny to niedzielny dodatek do tego pisma.
ponad 1 rok temu / Atos
 
Do Joanna: Ci zapatrzeni w GW ukształtowali się i zostali ukształtowani na dostarczanej codziennie do uczelni, szkół, urzędów, instytucji, i in. z naszych podatków przez 25 lat do 2015r. Jak równiez rozdawane na rogatkach miast METRO,które większość brała - i czytała ale nie zauważała na tresć,że "Wisła zamarzła pod Rzeszowem". Po sprzedaży Przedsiębiorstwa RUCH pod PO/PSL upadło tysiące kiosków w Polsce skończyła sie możliwość kupienia niemal na każdym rogu ulicy i czytanie gazet. Zyskały obce hipermarkety i in.bo jak któs tam poszedł po gazetę to i zakupy zrobił tam wielkie.Kto się martwił o rodziny, które je prowadziły?
ponad 1 rok temu / Ula
 
Gazeta Wyborcza jak pismo Urbana a.....Tygodnik Powszechny???????????
ponad 1 rok temu / net
 
Całkowita racja! Gazeta Polska to odchył podobny do GW.
ponad 1 rok temu / PRPR
 
Maciej Iłowiecki wspominał jak w podstoliku medialnym przy Okrągłym Stole Michnik powstrzymywał dziennikarzy przed eskalowaniem wolnościowych żądań od komunistów. Dopiero potem miało się okazać, że Michnik z odchodzącymi od władzy komunistami już załatwił sobie, że będzie szefem dużej gazety. I chodziło mu o to by nie powstała inna. Jednym słowem oszukał kolegów.
ponad 1 rok temu / Jurek
 
B. Cenię red. Ziemkiewicza ale obawiam się że nie ma racji. Znam b. wiele osób czytających Gw,takich wychowanków, dla których gazeta jest autorytetem, podobnie jak Wysokie Obcasy. Rekomendacja GW odnośnie książek, wychowania dzieci itd. Wiele dla nich znaczy. Słyszę te dyskusje w pracy i ręce mi opadajä.indoktrynacja totalna i niestety zagarięnięty rząd dusz.
ponad 1 rok temu / joanna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.