DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Ziemia Święta: wybór nowej przełożonej karmelu w Nazarecie

Ziemia Święta: wybór nowej przełożonej karmelu w Nazarecie

W karmelu Świętej Rodziny w Nazarecie zakończyła się wizytacja generalna i dokonano wyboru nowej przełożonej. Została nią siostra Josiane od Serca Jezusa (Viraux). Podobne wybory odbyły się wcześniej w pozostałych klasztorach karmelitanek na terenie Ziemi Świętej.


Wyborom nowej przełożonej przewodniczył bp Giacinto Boulos Marcuzzo, wikariusz łacińskiego patriarchy Jerozolimy dla Izraela. Kanoniczna elekcja poprzedzona były wizytacją, którą przeprowadził o. Jean-Joseph Bergara, prokurator generalny Zakonu Karmelitów Bosych. Nowa przełożona pochodzi z Belgii, a w Nazarecie przebywa od 1977 r. Karmel w Nazarecie liczy obecnie szesnaście sióstr, które pochodzą z trzynastu różnych krajów.


Przy okazji wyborów bp Marcuzzo wyraził wdzięczność lokalnego Kościoła za obecność zakonu karmelitańskiego. Szczególnie podziękował siostrom za modlitewne wsparcie i przykład świętości życia. Hierarcha podkreślił także, że międzynarodowe wspólnoty zakonne posługujące w ziemskiej ojczyźnie Jezusa są dla wiernych doskonałym przykładem jedności i współpracy. W Ziemi Świętej, oprócz wspólnoty w Nazarecie mamy także karmel w Hajfie, Betlejem i Jerozolimie. Wszystkie wspólnoty są międzynarodowe. Siostry pochodzą z różnych krajów świata: z Francji, Belgii, Włoch, Polski, Chile, Wenezueli, Chin, Peru, Madagaskaru, Mali i Filipin.KAI

mat


DATA: 2014-02-11 20:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie, prowadź naszą siostrę prostą ścieżką do Nieba, a po drodze niech "pokazuje" wszystkim swoje świadectwo Wiary i niech "zaraża" ją wszystkich wokół
ponad 5 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.