DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Ziemia Święta: antychrześcijańskie hasła i prowokacje

Ziemia Święta: antychrześcijańskie hasła i prowokacje
fot.custodia.org

Łaciński Patriarchat Jerozolimy podał, że na niektórych chrześcijańskich budynkach Jerozolimy pojawiły się antychrześcijańskie hasła. Obraźliwe napisy wypisano m.in. na murach Centrum Notre-Dame.

 

To nie pierwszy przypadek, gdy napisy na ścianach wzywają do prześladowania, a nawet wygnania chrześcijan – czytamy w oświadczeniu Patriarchatu Jerozolimskiego. Napisy zauważyli spacerujący po starówce młodzi mieszkańcy miasta, natychmiast informując o tym policję.

 

Społeczność chrześcijańska Jerozolimy zwraca uwagę na fakt, że antychrześcijańskie hasła w sercu miasta oznaczają kompletną bezradność izraelskich władz, nie radzących sobie z coraz powszechniejszymi przykładami religijnej nietolerancji.

 

W czasie obchodów Bożego Narodzenia łaciński patriarcha Jerozolimy przypomniał, że chrześcijanie w Jerozolimie w roku 2013  byli ofiarami rekordowej liczby przejawów ekstremizmu i wandalizmu ze strony wyznawców innych wyznań. Doszło do nich w  20 miejscach świętych i świątyniach.

 

O tym, że także na początku tego roku antychrześcijańskie nastroje nie słabną, świadczą wydarzenia z Nazaretu. Tam naprzeciwko kościoła Zwiastowania umieszczony został wielki baner ostrzegający chrześcijan m.in. przed uznawaniem Trójcy Świętej i wzywający do „islamskiej interpretacji Pisma Świętego”. Zdaniem ekspertów, miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo – to tam w ciągu ostatnich lat organizacje islamistyczne planują budowę meczetu Shihab ad-Din. Angielski tekst umieszczony na transparencie stanowi pomieszanie tłumaczenia i parafrazy sur Koranu. Twórcy baneru w swej antychrześcijańskiej złości chcieli popisać się oryginalnością. Wyszła natomiast całkowita ignorancja w rozumieniu podstawowych zasad chrześcijaństwa.

 

 

ChS

Źródło sedmica.ru, ling.org

 


DATA: 2014-01-30 07:41
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech sprowadzą świnie i pasą pod kościołem. będą mieli spokój z islamistami
ponad 6 lat temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.