DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

„Zielony ład” Europy za miliardy euro? Najwięcej do stracenia ma Polska

„Zielony ład” Europy za miliardy euro? Najwięcej do stracenia ma Polska

Unia Europejska chce zwiększenia wydatków związanych z ekologią. Według dziennika „Rzeczpospolita” takie rozwiązanie będzie oznaczało zmiany w budżecie Wspólnoty, na których najwięcej może stracić Polska.

 

Według „Rzeczpospolitej”, ekologiczne szaleństwo eurokratów może doprowadzić do sytuacji, że Polska w przyszłym budżecie UE może stracić nawet 13 miliardów euro w porównaniu z pierwotnym jego projektem. Odpowiedzialnością za ten stan rzeczy gazeta obarcza nową szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, dla której priorytetem jest „zielony ład”, na który muszą być znalezione środki.

 

Z rozmów, jakie dziennik przeprowadził z unijnymi politykami wynika, że cięciami mają być objęte fundusze przeznaczone na politykę spójności oraz politykę rolną. „Z polityki rolnej zabrano by ok. 60 mld euro, a z polityki spójności – 40 mld euro. To oznacza ubytek kolejnych 12,9 mld euro z koperty przeznaczonej dla Polski”, czytamy we wtorkowej „Rzeczpospolitej”.

 

Dziennik dodaje, że to nie musi być koniec niekorzystnych zmian dla Polski, gdyż część państw postuluje, by dokonać „generalnego cięcia propozycji KE”. Obecnie sięga ona 1,279 biliona euro, ale np. Niemcy chcą, by zmniejszyć ją o ok. 127 mld euro. Takie rozwiązanie oznaczałoby, że Polska znowu straciłaby od kilku do kilkunastu miliardów euro.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” / dorzeczy.pl

TK


DATA: 2019-09-17 13:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak sie PiS chwalił wielce,ze na nia głosował.Wiadomo było ,że to lewaczka.Niech sie w końcu pamiętają ci na PiS głosowali,bo to nie zadna partia prawicowa.Morawiecki podpisał lewacki projekt Agenda 2030
8 miesięcy temu / OBUDZCIE SIE!!
 
Opuscic unie poki nie za pozno
8 miesięcy temu / Obywatel
 
Moim zdaniem Kaczyński i PiS, PO, PSL i SLD nie nadają się do rządzenia Polską. Swoją polityką doprowadzili, dopuścili do takiej sytuacji Polski, więc powinni podać się do dymisji. Powinni wyjechać i nigdy więcej nie wracać a władzę przekazać konfederacji. Wymaga tego elementarna uczciwość, sprawiedliwość, honor i odpowiedzialność. Tego musi wymagać prawo.
8 miesięcy temu / desas
 
Może to i lepiej. Jedno miasto już zbankrutowało przez unijne dotacje. Nie ma nic za darmo, Unia kiedyś wystawi rachunek. Być może przejmie niewypłacalną, ale zmodernizowaną gminę?
8 miesięcy temu / kid
 
Kaczyński nigdy nie zagrozi wyjściem z UE. Prędzej odbierze Polakom to co jeszcze mają. Wszak publicznie oznajmił że "jak przedsiębiorca nie radzi sobie w warunkach jakie stworzył PiS to się do tego nie nadaje". Rywalizacja z korporacjami na których zwolnienia z podatków i dotacje łożą polscy przedsiebiorcy, zmiana przepisów, narastająca biurokracja, ogromne koszty zatrudnienia pracowników,ZUS 1500 podczas gdy w Wlk.Btytanii 200zł miesiecznie, nakładanie nowych opłat, podwyżki, zatrzymywanie zwrotu nadpłaconego VAT, obowiązek zapłaty podatku od niezapłaconych przez kontrahenta faktur itd. Potem taki przedsiębiorca przerejestrowuje się na zachód lub przenosi działalność i idzie mu świetnie. Prześladowanie państwa PiS wobec Polakow i takie wypowiedzi są skandalem. Kaczyński nie przeprosi Polaków których maltretuje i obraża. Nie podejmie żadnych kroków w interesie państwa. On to państwo musi rozwalić a ludzi rozgonic po świecie dla żydów. To jego misja.
8 miesięcy temu / mp
 
Nie pamiętacie ze to biskupi zachęcali do głosowania za wejsciem do eurokołchoz?? Żeby ewangelizować zachód!!! A teraz bezradni gdy zachoď nas " ewangelizuje"
8 miesięcy temu / Niestety
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.