DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Zielonogórski X Marsz dla Życia: „Oddam serce w czyste ręce”

Zielonogórski X Marsz dla Życia: „Oddam serce w czyste ręce”

W Zielonej Górze zakończyła się X edycja Festiwalu Życia. Kulminacyjnym punktem tygodniowego festiwalu był niedzielny Marsz dla Życia. Mimo nie najlepszej pogody głównymi ulicami miast przeszło ok. 1,5 tys. osób.


Konkurs literacki, przedstawienie teatralne, projekcje filmowe, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, wieczór uwielbienia, koncert, a na finał Msza św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta, Marsz dla Życia i Miasteczko Życia. Od 23 do 29 marca każdy mógł znaleźć coś dla siebie. – Tegoroczne hasło „Oddam serce w czyste ręce” nawiązuje bezpośrednio do hasła „Błogosławieni czystego serca”, które w tym roku przygotowuje nas do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – mówił ks. Mariusz Dudka, główny organizator i diecezjalny duszpasterz rodzin.

 

Niedzielny Marsz dla Życia poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. – Festiwal Życia organizuje przede wszystkim młode pokolenie. Cieszę się, że biorą inicjatywę w swoje ręce i pokazują, że życie jest darem Boga, który powinniśmy przyjąć i rozwijać, a nie niszczyć – powiedział bp Regmunt na początku Marszu dla Życia.

 

W Marszu dla Życia wzięła udział Paulina Zapasek. – Świat potrzebuje pozytywnego przesłania. Nie wystarczy mówić: „Mieszkanie przed ślubem jest grzechem”, „In vitro jest złe” itd. Trzeba pokazać, że w rodzinie można być szczęśliwym, że czystość jest wartością, a ludzie tak żyjący nie są smutni. Marsz dla życia to świadectwo i pokazanie, że warto żyć zgodnie z chrześcijańskimi wartościami – przekonuje studentka.

 

Organizatorem Marszu dla Życia jest duszpasterstwo rodzin oraz różne zielonogórskie wspólnoty, grupy i stowarzyszenia.

 

 

Źródło: KAI

lukDATA: 2015-03-30 08:35
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.