DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Zielone światło dla upraw GMO w Polsce? PiS łamie przedwyborcze zapowiedzi

Zielone światło dla upraw GMO w Polsce? PiS łamie przedwyborcze zapowiedzi

Rząd zamierza pozwolić na uprawy roślin genetycznie zmodyfikowanych na terenie Polski – alarmują posłowie Kukiz15.

 

Portal „Tygodnika Solidarność” przypomina, że kiedy przed pięcioma laty koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ramach ustawy o nasiennictwie dopuściła obrót nasionami GMO, ruch ten spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. – Składam publiczne przyrzeczenie i zobowiązanie: jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra najbliższe wybory i stworzy większość parlamentarną, całkowity zakaz upraw roślin GMO w Polsce wprowadzimy niezwłocznie! – mówił wówczas lider PiS.

 

„Dzisiaj PiS jest u władzy, ale o tamtych zapewnieniach zapomniał. W niemal konspiracyjnym trybie przepycha ustawę o nowelizacji ustawy o GMO. Zezwala ona na obrót nasionami, ale także na uprawy – na ściśle wyznaczonych obszarach kraju – roślin modyfikowanych genetycznie” – czytamy na portalu TySol.pl.

 

Ruch Pawła Kukiza zamieścił w internecie klip, w którym przeciwko planom rządzących wypowiadają się posłowie ugrupowania oraz Jadwiga Łopata z Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi, od wielu lat walcząca przeciwko upowszechnianiu w Polsce roślin zmodyfikowanych genetycznie.

 

- Ustawa wprowadza obszary, na których będzie można prowadzić hodowlę roślin genetycznie modyfikowanych – precyzuje w krótkim filmie Kukiz15 Jarosław Sachajko, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa. – Wiatr, zwierzęta będą przenosiły rośliny genetycznie zmodyfikowane na dziesiątki, setki kilometrów. Spowoduje to zanieczyszczenie naszych tradycyjnych upraw. Polska nie będzie krajem wolnym od GMO – dodaje poseł.


Na początku grudnia zeszłego roku PiS odrzucił poprawkę Kukiz15, zmierzającą do wstrzymania obrotu nasionami GMO oraz wpisywania ich do Krajowego Rejestru Nasion i Roślin.

 

Źródło: TySol.pl, Facebook/Kukiz 15.

 

RoM

 


DATA: 2017-04-21 13:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lepi tak nisz za PO po NIEMIECKU debile
11 miesięcy temu / Rok
 
PiSiory nas nie szanują bo to masońska loża szkocka. Masoni nie szanują katolików, wręcz ich zwalczają.
ponad 1 rok temu / pik
 
Proponuję wysłuchać nagrania z wczorajszego wydarzenia w tej sprawie (linku nie podaję bo taki regulamin tutaj). Wyrobić własne zdanie. Nie ganić wzystkich w czambuł, ale też nie dać się zwieść, być mądrym. Tak czy inaczej zmiany w naszym kraju ukazują drastyczność i jakby ostateczność czasu czy to jest sprawa GMO, szczepionek, aborcji czy też niesprawiedliwości społecznej. Władza deprawuje większość "homo sapków". Zawsze można się pomodlić o dary Ducha Świętego dla naszej Ojczyzny i tych, którzy u steru władzy, A Ty kiedy ostatnio modliłeś/-aś się za Ojczyznę, prosiłeś/-aś Boga abyśmy byli Mu mili? Dziękuję redakcji pch24 za poruszenie tego tematu.
ponad 1 rok temu / Ania(ks)
 
Pogarda z jaką Terlecki i Mazurek skomentowali prace komisji posła PiS Abramowicza i propozycje obniżki podatków powala z nóg. Czegoś podobnego świat nie widział. Żadnego odblokowania POLSKIEGO potencjału gospodarczego i polskiej przedsiębiorczości nie będzie, lewicowy PiS zamierza uczynić z nas niewolników NWO. Kogo się da wymordować szczepionkami i GMO, zagłodzić, pozbawić własności. Jedyną dopuszczalną wiarą będzie fałszywa religia judeochrześcijaństwo wychwalane przez Dudę w przemówieniach. Jak mu nie wstyd????
ponad 1 rok temu / ponadto
 
"Osiągnięcia" "dobrej zmiany": - obowiązkowe szczepienia (które nigdzie nie są "obowiązkowe" poza Polską) - poszerzenie antypolskiej ustawy 1066 - rekordowe zadłużenie kraju - sprowadzenie okupacyjnych wojsk do Polski - zatrudnienie agenta obcego wywiadu Grey'a w rządzie - rusofobiczna polityka wschodnia połączona z wiernopoddaństwem jankesom - poparcie dla neohitlerowsko-UPAwskiej Ukrainy w tym 4 mld zł z kieszeni podatników - podpisanie antypolskiej umowy CETA z Kanadą - tajne rokowania z Izraelem (wszystko wskazuje na negocjacje zapłaty haraczu za napad hitlerowskich Niemiec i Sowieckiej Rosji na Polskę) - wiernopoddańcze mowy Szydło w Izraelu - więźniowie polityczni (przypadek Marka Falenty, Zygmunta Miernika, Piotra Rybaka) - odrzucenie prawa antyaborcyjnego - przedłużenie podwyższonych przez PO podatków (VAT 23%) - rozdawnictwo pieniędzy podatników (n.p. program 500+) kosztem dalszego zadłużenia kraju - utrzymanie istniejącego szkodliwego systemu sądownictwa
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
Czyli jednak telefony z ambasady ważniejsze niż ciemny polski Lud.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.