DZIŚ JEST:   28   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wacława, króla
Św. Tymona
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Przecież chrześcijaństwo pochwala celibat bardziej niż małżeństwo, a celibat powstrzymuje nas od posiadania potomstwa, więc nie wiem z czym macie problem.
2 miesiące temu / Sebastian
 
Który Bóg odradzał małżeństwo? Ten z Ksiegi Rodzaju czy jakis inny? Poproszę o cytat.
7 miesięcy temu / Jot
 
ZAWSZE zamieniajcie slowo "ludzie" na "Żydzi" i obserwujcie. Zaproponujcie Żydom aby dla dobra planety się wysterylizowali. Czaicie? No.
7 miesięcy temu / Jot
 
A te natalizmy to po jaką vibrio cholerae? Może tak po ludzku? Mieć dzieci czy nie? @ Izydor Oracz chodziło raczej nie o zenit lecz nadir:D Wymądrzam się o niebie, jasne , dzisiaj kupiłem kolejny teleskop dla dzieci, na wyprzedaży,, coś jak garażowej,, , fajny x50:D będą mieć chwilę na pomyślenie , o co chodzi?:D
7 miesięcy temu / szpulas11
 
@Polka: Nikt Ci nie zabroni żyć jak uważasz. Możesz zrobić ze swoim życiem co chcesz, masz wolną wolę, jak każdy. Miej tylko świadomość, że postępując tak, jak postępujesz, idziesz drogą wiecznego potępienia. I nie dlatego, że nie chcesz mieć dzieci, ale dlatego, że  żyjesz w grzechu nieczystości, jeśli ten, z kim jesteś w związku nie jest Twoim mężem. I nim nigdy nie będzie, nawet, jak "odbębnicie" wszystkie rytuały i ceremonie, podpiszecie wszystkie papierki i odsłuchacie "Ave Maria" oraz marsza weselnego w kościele. Bo jeśli na pytanie księdza, "czy chcesz przyjąć z miłością i wychować potomstwo, jakim Was Bóg zechce obdarzyć", odpowiesz "tak", na "odczepnego" a w duszy będziesz na "nie", to tego małżeństwa nie będzie. Dlatego też antykoncepcja w małżeństwie to łamanie danego słowa - oznacza to, że nie chcecie jednak przyjąć dziecka, które Pan Bóg zechciałby Wam powierzyć. Rób co uważasz, masz do tego prawo, ale akceptacji ze strony Kościoła nie szukaj.
7 miesięcy temu / Pokręć
 
Bo jak kobieta lubi seks to od razu do prostytucji tak?
7 miesięcy temu / Polka
 
Nie mam nieopanowanego życia seksualnego, mam normalne, jestem w związku, po prostu nie chcę mieć dzieci, proste!
7 miesięcy temu / Polka
 
Jest zawód, dzięki któremu możesz robić to, co lubisz i jeszcze zarobić.
7 miesięcy temu / @Polka
 
Jeśli dla ciebie tak istotne jest nieopanowane życie seksualne,to znaczy,że masz jakiś problem.I to spory.Możliwe,że byłaś niechcianym dzieckiem i teraz boisz się,że gdybyś została matką nie będziesz umiała swemu dziecku zapewnić miłości i bezpieczeństwa.Nikt cię tego nie nauczył,za to wpoił,że dzieci to zło,obciążenie,kłopot.Rodzice twoi nie sprostali swemu macierzyństwu,może że byli za młodzi,może to efekt zdrady małżeńskiej,może gwałt?Żal mi ciebie,bo wiem,że kiedyś przyjdzie taka chwila,że pomyślisz o swym nienarodzonym dziecku.Ale wtedy będzie już za późno.Za późno!
7 miesięcy temu / do polki
 
W histori zawsze byly grupy dziwakow,ktorzy sie nie rozmnazali albo popelniali zbiorowe samobojstwa,ale dobry Bog ma swoje plany wobec swiata,wiec robmy swoje.
7 miesięcy temu / Ell
 
Po co od razu "sterylizować" się, jak można po prostu złożyć śluby wieczyste? - ? Indywidualny wybór.
7 miesięcy temu / Studencja_polsk
 
@Pokręć mam ochotę się seksić, nie mam zamiaru wychowywać i rodzić dzieci, na szczęście jeszcze nikt mi tego nie zabroni
7 miesięcy temu / Polka
 
@Polka: Nikt Ci nie każe mieć dzieci, wystarczy, że nie będziesz seksić. Pan Bóg nigdzie w Ewangelii nie nakazał posiadania dzieci, ba, wręcz odradzał w ogóle małżeństwo. A nieczystości w ogóle zakazał. To nie grzech, jeśli ktoś się nie ożeni / wyjdzie za mąż i nie będzie miał dzieci. Ale grzechem jest okaleczanie własnego ciała, które jest świątynią Ducha Św. Po to mamy rozum i wolną wolę, żeby nad ciałem panować. Sterylizacja siebie dlatego, żeby móc bezstresowo ciupciać nawet w małżeństwie to z kolei jest ciężki grzech. Głównym celem małżeństwa jest wbrew nauczaniu progresistów i liberałów zrodzenie i wychowanie potomstwa. Wszystko inne wsparcie, miłość, fajność, etc, etc są dane tylko dla realizacji celu głównego. Ktoś, kto zawiera małżeństwo w kościele a fałszywie odpowiada "tak" na pytanie, czy chce przyjąć i wychować dzieci, jakimi go Pan Bóg obdarzy - powoduje, że małżeństwo jest nieważnie zawarte. Nie ma go po prostu dla Boga.
7 miesięcy temu / Pokręć
 
Po pierwsze: dokręcanie śruby jest ograniczaniem wolności, a więc zaprzeczeniem tego, czego chce dla nas Bóg, po drugie: jaki masz pomysł na potrząśnięcie społeczeństwem? Przecież potężna większość społeczeństwa słucha mediów, które właśnie mają usypiać jego czujność, manipulować, pokazywać nawet najgorszą klęskę jako sukces danej opcji politycznej, a milczy lub pokazuje w złym świetle każdego, kto może zagrażać układowi, natomiast większość polityków drzemie na ciepłych, dobrze płatnych posadkach lub wykonuje nie wiadomo czyje polecenia.
7 miesięcy temu / [email protected] Oracz
 
@ Murem . Niestety, stopień demoralizacji naszych rodaków siegnął zenitu. Tu jeż nie ma co apelować. Tu trzeba działać. Bez mocnego potrząśnięcia społeczeństwem i drastycznego dokręcenia śruby - wyginiemy jako Naród. Nie będzie ktoś rowalał w ciągu 20 lat tego, co nasi pradziadowi wypracowali przez ponad 1000, z zaborami, dwiema wojnami i mrokami komunizmu. Nie może być tolerancji dla dewiantów i tych co jawnie bimbają sobie z obowiążków wobec Ojczyzny i Kościoła.
7 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Moim zdaniem, zupełnie nie rozumiesz istoty Boga i wiary. Chodzi o miłość, z miłości mamy być sądzeni, nie ze strachu. Mamy kochać Boga i ludzi, Boga, bo On nas kocha, jak nikt inny. Powinniśmy starać się nie grzeszyć, a gdy się zdarzy, spowiadać się, jak najczęściej przystępować do Komunii św., bo wtedy sam Bóg w nas wchodzi, co dla nas niewyobrażalne, lecz prawdziwe. Powinniśmy czynić jak najwięcej dobra właśnie ze względu na miłość, NIE ZE STRACHU. STRACH JEST JEDNYM Z NAJGORSZYCH UCZUĆ I DO NICZEGO DOBREGO NIE PROWADZI.
7 miesięcy temu / @Murem
 
No takich głupot to jeszcze nie słyszałem. Proponuje aby im wszystkim zasunąć z przyzwoitego ekologicznego LIŚCIA ???? , dla otrzeźwienia.
7 miesięcy temu / PolakMaly
 
"Dar płodności" dla mnie jest raczej przekleństwem
7 miesięcy temu / @Arek
 
No cóż, jednak lubię się cieszyć seksem jak każdy
7 miesięcy temu / @Arek
 
@Izydor Oracz: zazwyczaj się powtarzasz, ale korekta emerytur tych, których dzieci wyjechały z Polski to coś nowego. Więcej pomysłów, z niecierpliwością czekam. :-
7 miesięcy temu / Margeritta
 
@Polka szkoda mi Ciebie. Wiedz tylko że odrzucenie daru płodności to grzech śmiertelny! Nie chcesz mieć dzieci? Zawrzyj tzw "Białe malz
7 miesięcy temu / Arek
 
Aurelia ma dzisiaj 26 lat, więc w 2001 roku musiała mieć 7 lat. Czyżby nasza bohaterka już w tak młodym wieku dokonała usunięcia jajowodów? Naprawdę w tak młodym wieku już zdawała sobie sprawę z tego, że w ogóle je ma i że ich usunięcie zabezpieczy ją przed posiadaniem dziecka? To chyba jakaś pomyłka w dacie. Może było to w 2011, bo wprawdzie mając lat 17 musiała mieć pewnie zgodę rodziców na tak nieodwracalny zabieg, ale kto wie może głupotę ma właśnie po rodzicach?
7 miesięcy temu / Iw
 
@Ryś a na jakiej podstawie?
7 miesięcy temu / Polka
 
Na jakiej podstawie tak sądzisz?
7 miesięcy temu / @ryś
 
@Polka Czy taka operacja i w tym celu nie jest grzechem?
7 miesięcy temu / Ryś
 
@Izydor Oracz Panie Izydorze, przedstawia Pan tyranię, która jest marzeniem mężczyzn o słabych rozumach i lękliwych sercach. Sprawiedliwy władca katolicki ma obowiązek chronić poddanych dobrymi prawami i nakazami, a nie nakładać nań łańcuchy i prowadzić do raju na ziemi. Celem katolika jest zbawienie, czyli niebo, a nie utworzenie "rajskiej tyranii", czy innego rodzaju raju na ziemi. Chrystus nakazał Apostołom wziąć miecz, a gdy okazano Mu dwa miecze, Zbawiciel powiedział: "Wystarczy!" Dwa miecze symbolizują władzę duchowną oraz władzę świecką, która ma pomagać duchownym prowadzić ludzi do zbawienia. Obowiązkiem władcy świeckiego jest roztropne korzystanie z siły przeciwko wrogom Boga, którzy byli i będą w każdym czasie. Nie jest rolą władcy zmuszanie do wiary. Tu władza duchowna ma obowiązek nauczać tak, by katolicy drżeli przed piekłem, spowiadali się i pokutowali, dobrze pełniąc swoje obowiązku stanu, a inni aby się nawracali słysząc to i widząc.
7 miesięcy temu / Murem
 
Cieszę się że idę na operację jak uzbieram pieniądze, aby nie mieć dzieci. Nie ze względu na środowisko, nigdy nie widziałam się w roli matki i nie mam ochoty mieć dziecka, przynajmniej nie będę się martwiła o niechcianą ciążę.
7 miesięcy temu / Polka
 
Polska musi iść w odwrotnym kierunku - rodacy muszą mieć jaknajwięcej dzieci. Jak to rozwiązać? Po pierwsze przywrócić powszechną, obowiązkową służbę wojskową, tuż po szkole średniej. Tam - prócz hartowania ciała ilu to teraz mnaminsynków jest wpajano by podstawowe obowiązki względem Ojczyzny. Obrona, Rodzina, Dzieci, Tradycja. Zero weganizmu czy wegetarianizmu. Ateiści? Na nabożeństwo na rozkaz marsz! Osoby nieposiadające dzieci powinny płacić też bykowe na program 500+, a mężczyźni bezdzietni - od czasu do czasu wzywani na szkolenia na poligony. Zamiast przyjmować imigrantów - zmniejszyć ilość emigrantów, np poprzez korektę emerytut tych, których dzieci wyjechały z Polski.
7 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
@ Pigwa Gdyby była prywatna, to by tego publicznie nie opisywali.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@ Teodor... podałem ten fakt, by pokazać, że Malthus sam nie dał maltuzjanistom dobrego przykładu.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Tak-to prawda. Jak to babcia pytała "po co ich jeszcze ziemia nosi?" i utrzymuje. Ci wszyscy specjaliści od zrównoważonego rozwoju niech zaczną od siebie!
7 miesięcy temu / Polonus
 
Skoro to ich decyzja, to mają do tego prawo. Są dorośli nikt nie sterylizuje nieletnich, więc odczepcie się od ich wyborów. Nie rozumiem, nikomu tym nie szkodzą, sami pracują i płacą podatki, zapewne nie są katolikami, więc to ich PRYWATNA sprawa.
7 miesięcy temu / Pigwa
 
A niech się sterylizują. Lewactwo przestanie się reprodukować. To jednak zadanie dla normalnych ludzi, żeby mieli jak najwięcej dzieci i porządnie je wychowali.
7 miesięcy temu / Robert
 
@Rys, sugerujesz, ze jestes za zniesieniem celibatu ?
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Thomas Robert Malthus FRS 1766 - 1834 duchowny anglikański, wplywowy ekonomista. Miał troje dzieci: syna i dwie córki.\\ Na marginesie, bez CO2 nie ma życia, jakiegokolwiek.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Nie ma co się sterylizować w trosce o przyrodę.Nie jest to dobre rozwiązanie ochrony środowiska z tego względu,że mimo iż dzieci nie będą mieli sami zanieczyszczą glob.Przez siedemdziesiąt,osiemdziesiąt lat wyprodukują góry śmieci,tony plastików wyrzucą,skonsumują mięso milionów biednych zwierzątek,będą oddychać i wydalać dwutlenek węgla i metan,pozostawiać "ślad węglowy",a na koniec zatrują umysły innych,słabych moralnie ludzi.Wobec tego nie mając dzieci,nie powinni też mieć własnego życia,bo szkodzić będą naturze przez całe lata i pożytku z nich nie będzie.A tak to szybciej choćby i nawóz,w myśl nowej mody ochraniającej środowisko.W ramach ochrony niech publicznie pozbawią się życia i wtedy poznamy jak to im naprawdę zależy na planecie,bo inaczej pomyślimy,że chodzi im wyłącznie o wygodne,bezobowiązkowe,lekkie życie ze starością przeżytą na koszt innych ludzi,którzy będą musieli się za pieniądze z naszych podatków zajmować starymi,niedołężnymi prykami
7 miesięcy temu / sarkazm???
 
Ludzka pomysłowość, lewicowa logika i diabelska perfidia nie znają granic.
7 miesięcy temu / Dr.P.Kopetzky
 
Kiedyś w ''dobrych czasach'' relacje z domów wariatów umieszczano tylko w specjalistycznych periodykach - a dzisiaj?! Zamiast o tym co buduje człowieka w Dobru, roztrząsamy PATOLOGIE jako ''środowisko życia naszego''. Końcowe stadium DĘBU w uścisku śmiertelnym JEMIOŁY!
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Ci ludzie są kompletnie niewiarygodni dopóki odmawiają prawa do życia innym, ale nie pozbawiają życia samych siebie. Przecież dorosły człowiek ma dużo bardziej negatywny wpływ na środowisko niż małe dziecko.
7 miesięcy temu / tak
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.