DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tak, na tym forum świetnie widać waszą lewacką "logikę" psu na budę nawet się nie nadającą. Żeś piewca stalinizmu - wiadomo od dawna. Żeś piewca mordowania chorych dzieci jako uczeń nazistowskiej eugeniki - to zaprezentowałeś niedawno. Nieudolnie usiłując zaprzeczyć samemu sobie, w rodzaju co by tu jeszcze,aby zaistnieć na tym"FORUM", kompromitujesz się do reszty. Prowokatorze???
ponad 2 lata temu / do NN
 
Ta widać waszą logikę psu na budę nawet się nie nadającą. Tylko stalinizm łączony z nazizmem, tu widać coś w rodzaju co by tu jeszcze,aby zaistnieć na tym"FORUM".Demaskatorzy???
ponad 2 lata temu / NN
 
Ależ nieszanowny ateuszu z pokaźną domieszką stalinizmu i nazizmu, od dawna prezentujesz na tym forum swe chore poglądy. Stąd na odległość lecz z bardzo dobrą znajomością człowieka już mamy właściwą ocenę. I cóż w tym złego że prezentujemy swe zdolności rozumienia i wyciągania logicznych wniosków oraz demaskowania twoich obłudnych schematów? Zazdrościsz?
ponad 2 lata temu / do NN
 
@terenia "do dobrego i uczciwego życia wystarczą dwie generalne zasady--------żyj tak,by nikt przez ciebie nie cierpiał,twoja wolnośc kończy się na granicy wolności drugiego człowieka" - te zdania są wewnętrznie sprzeczne. Przykładowo: będzie cierpiał "przeze mnie" człowiek, który kogoś zabił, a któremu uświadomię, że zabójstwo jest złem, lecz bez tego cierpienia on się nie będzie w stanie zmienić tak, by nie naruszać więcej wolności innych. Co jest więc nie-tak w tej i podobnych "zasadach" wymyślanych przez stworzenia? Zawsze brakuje w nich Boga-Miłości - bo \'choćbym rozdał całą majętność swoją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał\'. To o posiadanie w sercu Boga-Miłości należy zabiegać, a nie łudzić się, że cokolwiek innego wystarczy "do dobrego i uczciwego życia".
ponad 2 lata temu / sp
 
Więc wszystko się zgadza szanowni faryzeusze z domieszką purytanizmu.Czy wy jesteście pewni co kto ma w duszy.Jacy oni przenikliwi,że na na odległość bez znajomości człowieka już mają właściwą nieomylną oceny. Lubicie popisywać się oceną innych według swojego obłudnego schematu.
ponad 2 lata temu / NN
 
Bo katofobicznych hipokrytów prawda mocno boli. A skoro nienawidzą bólu, więc nienawidzą też prawdy.
ponad 2 lata temu / do Marcin
 
No tak, księże profesorze. Wszystko ładnie, liczby się zgadzają. Nie jest tak źle, jakby być mogło. Ale Marcin poniżej ma rację. A także proszę przeczytać ten artykuł:Choroby weneryczne w natarciu. To cena postępującej laicyzacji i rozwiązłości Czy takie zjawisko złożymy tylko na karb "włączenia w zachodnie prądy kulturowe i postępujący proces sekularyzacji"? A proszę powiedzieć, ile razy i kiedy młodzież słyszy o czystości przedmałżeńskiej? Ile o wierności i postawie służby w małżeństwie? Jaka jest katecheza (30 lat wkrótce minie), że młodzież masowo opuszcza Kościół? Jaki jest przekaz ewangelizacyjny wobec dorosłych, że mają bardziej niż nikłe pojęcie o swojej wierze (stąd takie, a nie inne zachowania w Kościele)? Jak się ma nauczanie Kościoła (15 min kazania w niedziele) do 24h x 7dni "nauczania" telewizji z jej "kulturą"? Nie miejcie szanowni księża profesorowie i biskupi dobrego samopoczucia. Nie miejcie, bo walka idzie o dusze, i za nią odpowiadacie.
ponad 2 lata temu / Golden
 
terenia - dlaczego najglosniej krzycza i pouczaja nas katolikow ci ktorzy nie maja w sobie za grosz wiary ani wiedzy o niej?
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Nieszanowny ateistyczny trollu, nie potępiaj tego czego nie rozumiesz. Samo chodzenie do kościoła nie świadczy o wierze, wszak twoi umiłowani towarzysze-esbecy też chodzili do kościołów by nagrywać kazania księży. Tylko idioci przestają wierzyć w stworzenie świata, przyjmując w zamian całkowicie oderwaną od realiów bajeczkę o przypadkowym powstaniu i rozwoju życia. Na dodatek, idiotycznie utożsamiają termin "siedmiodniowy" ze "168-godzinny".
ponad 2 lata temu / do NN
 
@NN Gdyby Pan rozumiał co sam pisze, wiedziałby, że zarówno faryzeizm, jak i purytanizm powstały w środowiskach wrogich prawdziwej religii objawionej. Faryzeizm wśród tych, którzy stracili wiarę w objawienie dane Mojżeszowi, a purytanizm wśród tych, którzy zanegowali Kościół Katolicki. I nic dziwnego, bowiem ci, którzy odrzucają Boga, rzeczywistość i cywilizację pod byle pretekstem (np. silnej wiary we własny ograniczony i wielce niedouczony rozumek) cierpią na sobie samych konsekwencje własnej skrajnej głupoty w postaci bycia poddanym różnym utopijnym nadużyciom, fałszywym ideologiom i wynaturzeniom, które sami wytwarzają jako np. purytanizm czy też liberalizm, socjalizm, komunizm, homoseksualizm, itd. Na marginesie, jeśli uważa Pan, że szata nie wyraża wnętrza, z którego pochodzi szacunek dla Boga i ludzi, proszę chodzić np. na pogrzeby w podkoszulku i krótkich spodenkach - jedynie umarli nie spojrzą na Pana z politowaniem.
ponad 2 lata temu / Murem
 
Marcin-a co Cię to obchodzi?każdy będzie odpowiadał przed Bogiem,a nie przed tobą,kościołem i biskupami-odczep się od innych i nie narzucaj im swoich "jedynych słusznych poglądów"---do dobrego i uczciwego życia wystarczą dwie generalne zasady--------żyj tak,by nikt przez ciebie nie cierpiał,twoja wolnośc kończy się na granicy wolności drugiego człowieka!!!!!!!!!!!!!!żadne religie nie są do tego potrzebne!!!!!!!
ponad 2 lata temu / terenia
 
Czy brak wiary nie jest zabiciem Boga w duszy?
ponad 2 lata temu / Marcin
 
wolność wyznnaia
ponad 2 lata temu / inny Gość
 
Szata nie świadczy o duszy człowieka szanowni faryzeuszowscy purytanie, nie potępiajcie tych którzy chodzą do kościoła .Jednak jest w ich duszach jakaś cząstka wiary Katolickiej.Chrystusa nikt nie zabija tylko przestaje wierzyć w mityczne pojmowanie świata nadprzyrodzonego, przedstawianego jako dzieło siedmiodniowej pracy Boga Chrześcijańskiego.
ponad 2 lata temu / NN
 
Gdzie ta wiara Polacy?Chodzi was coraz wiecej na msze i przyjmuje Boga Zywego do ust ale jak wy sie zachowujecie!Gadanie w kosciele,rewia mody - szpilki,miniowki,obcisle dzinsy paradoksalnie u panow i pan,pazury jak u dinozaura pomalowane oczywiscie w "modne" kolory,klekacie na jedno kolano lub wcale,Komunia na stojaco - przypomnijcie sobie slowa koledy "pasterze spiewaja ,BYDLETA KLEKAJA!!!",telefony dzwoniace na mszy,dzieci biegaja po kosciele a mamy lub ojcowie w czasie przeistoczenia biegaja za dziecmi!,adoracja Pana Boga po komunii 1-2 minuty jesli wogole,po blogoslawienstwie zanim ostatnie piesni skoncza grac juz kosciol prawie pusty bo wiekszosc do Galerii pobiegla na niedzielne zakupy z cala rodzina!Do odmawiania Rozanca Sw predzej wielblada zmusisz niz naszych pozal sie Ojcze "katolikow"Po prostu kila i mogila!Zbawiciel zabijany na nowo kazdego dnia wlasne dzieci!Mozna jeszcze wymieniac i wymieniac taki jest w delikatnym zarysie stan wiary w Polsce.
ponad 2 lata temu / Marcin
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.