DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 71  >   TEMAT NUMERU: CZY MIĘSOŻERCA MOŻE BYĆ ZBAWIONY?

Zielona rewolucja. Kreacja nowego człowieka

Zielona rewolucja. Kreacja nowego człowieka
fot. Gustavo Valiente / Zuma Press

Powrót do Edenu – wbrew mrzonkom wegańskich aktywistów – jest niemożliwy. Dlatego utopijna wizja kreowana przez zieloną rewolucję wcale nie ma na celu ochrony zwierząt czy środowiska naturalnego, ale wykreowanie zupełnie nowego człowieka.

 

Zaczyna się niewinnie. Najpierw przestajemy jeść mięso z powodów etycznych – bo nie chcemy przykładać ręki do cierpienia zwierząt. Nie mija jednak wiele czasu i niejedzenie mięsa staje się remedium na zmiany klimatu czy doskonałym sposobem likwidacji globalnych nierówności, a nawet wyznacznikiem nowych paradygmatów w stosunku ludzi do zwierząt. Jak rzekomo wykształcony i brzydzący się zabobonami człowiek Zachodu bez cienia podejrzenia dał sobie wmówić, że naprawi świat, wyrzucając z talerza sznycel?

 

Absurdy tak życzeniowego myślenia można wyliczać godzinami, skupmy się jednak na kilku kluczowych kwestiach. Zacznijmy od jakże dzisiaj modnej troski o klimat. Oto bowiem ta zła, nieetyczna i mordercza przemysłowa hodowla bydła okazuje się nie tylko instrumentem zwierzęcego holokaustu, ale emiterem ogromnie szkodliwych dla planety gazów! Zatem kiedy ludzkość przejdzie na weganizm i zlikwidujemy w końcu znienawidzoną branżę hodowlaną, zatrzymamy skutki globalnego ocieplenia, prawda?

 

Nic bardziej mylnego. Przemysłowa hodowla odpowiada jedynie za 18 procent antropogenicznej emisji gazów cieplarnianych. Nawet likwidując wszystkie pastwiska na planecie, nie zatrzymamy skutków globalnego ocieplenia.

 

No a co z wodą? Od zwolenników weganizmu wciąż słyszymy, że do wyprodukowania jednego kilograma mięsa potrzeba ogromnych ilości wody, która… znika. Tak po prostu. Nagle cała nauka dotycząca wody zamrożonej w lodowcach i będącej w naturalnym obiegu wzięła w łeb. Woda znika i koniec.

 

To może zdrowie? Wolne żarty! Każdy dietetyk potwierdzi, że samo wyrzucenie z diety mięsa odbije się na zdrowiu negatywnie. Stąd taka popularność w diecie wegańskiej wszelkiego rodzaju suplementacji (a zwłaszcza witaminy B12). Nie mówiąc już negatywnym wpływie bodaj najpopularniejszego zamiennika zwierzęcego białka – soi. Znamy przykłady, gdy soja spożywana w nadmiernych ilościach powodowała między innymi problemy z tarczycą oraz zaburzenie funkcji seksualnych u mężczyzn.

 

Bambinizacja przyrody

Wegepromotorzy sami za bardzo nie wiedzą, na czym ma polegać przewaga diety bezmięsnej w kwestii zdrowia – przyparci do muru w końcu przyznają, że chodzi o zdrowie… ale nie własne, tylko zwierząt! Już guru lewicowych aktywistów Jaś Kapela przyznawał, że woli sam się truć, byle nie przykładać ręki do zabijania naszych braci mniejszych.

 

Wegańska religia doprowadza dzisiaj do takich absurdów jak słowa europoseł Sylwii Spurek, która przekonuje, że feminizm to walka także o prawa zwierząt (ale głównie samic), albo nabożeństwo pokutne odprawione na jednej z amerykańskich uczelni, gdzie studenci przepraszali rośliny za wyrządzone im krzywdy.

 

Postępująca – zwłaszcza w popkulturze – bambinizacja przyrody doprowadza młodych ludzi do przekonania, że w przyrodzie zwierzęta żyją w doskonałej symbiozie, że mają piękne oczka i lśniące futerka, że sobie nawzajem pomagają (film Bambi), a natura jako superorganizm doskonale wszystko reguluje (Pocahontas). Na to wszystko przychodzi zły i okrutny człowiek, zainteresowany wyłącznie eksploatacją i zniszczeniem tego doskonałego stanu rzeczy (Avatar).

 

Powyższa hiperbolizacja i przedstawione absurdy mogą na pierwszy rzut oka wydawać się śmieszne, ale gdy popatrzymy na ich realne skutki, uśmiech na naszej twarzy szybko ustępuje przerażeniu. Ekologiczny „raj” na ziemi, w którym człowiek ograniczy swoją ingerencję w świat naturalny i przestanie korzystać ze zwierząt, a energię będzie czerpał z wody, słońca i wiatru, nigdy nie nastąpi. Za to owładnięty tego typu ideologiami człowiek zmienia się naprawdę…

 

Więcej godności w szympansie

…i może doprowadzić do wielu nieszczęść. Jeszcze nie tak dawno polskiemu przemysłowi futrzarskiemu (stojącemu w ścisłej czołówce światowej) groziła całkowita likwidacja. Groźna ideologia w postaci nacisku zielonych aktywistów mogła z dnia na dzień doprowadzić kilkadziesiąt tysięcy osób do utraty pracy.

 

W Holandii na ulice wyszli niemal wszyscy rolnicy – polityka klimatyczna tamtejszego rządu pragnie doprowadzić do zmniejszenia o połowę przemysłowej hodowli bydła. W Polsce dziurawe prawo pozwala na zatrzymanie każdej, nawet najbardziej pilnej z perspektywy bezpieczeństwa narodowego inwestycji. Wystarczy, że na terenie budowy znajdziemy zagrożony gatunek komara, chrząszcza czy żaby. Na kongresie deweloperskim we Wrocławiu ponad połowa inwestorów przyznała się do zapłacenia przynajmniej raz haraczu organizacjom ekologicznym w zamian za odstąpienie od blokady inwestycji. Podobne przypadki możemy mnożyć…

 

Kiedy troska o cierpienie zwierząt stanęła ponad naszymi własnymi potrzebami? Kiedy ich zabijanie i zjadanie przybrało postać – jak to przedstawia popularny publicysta Szymon Hołownia – przemocy, krwi i wołania o życie?

 

Z wyjaśnieniem przychodzą współczesne filozofie humanistyczne uznające za cel istnienia jak najskuteczniejsze ograniczenie cierpienia. W połączeniu z wulgarnym ewolucjonizmem przedstawiciele tego nurtu – tacy jak Peter Singer – przekonują, że interes ludzki nie zawsze znajduje się wśród priorytetów. Singer podawał w wątpliwość także przyrodzoną godność człowieka; w jednym z wywiadów przekonywał, że szympans ma jej więcej niż noworodek z bezmózgowiem. A stąd już prosta droga do nazwania przemysłowej produkcji mięsa holokaustem, rzeźni i ubojni komorami śmierci, a jedzących zwierzęta – mordercami.

 

Kościół na ławie oskarżonych

Wegańscy ideolodzy przedstawiają problem (zabijanie zwierząt), wiedzą jak go rozwiązać (zrezygnować z mięsa), no ale trzeba jeszcze wskazać winnego i rozprawić się z tym, który przez całe wieki sankcjonował system „opresji”. I tutaj powoli zaczynamy dostrzegać przeciwko komu zostanie wymierzone ostrze „sprawiedliwości dziejowej”.

 

Za ustanowienie podwalin pod tak zwany szowinizm gatunkowy (cóż za nazwa!) wegeideolodzy czynią odpowiedzialny Kościół ze starotestamentalną dewizą czynienia sobie ziemi poddaną. Filozofowie wegetarianizmu pokroju Lynna White’a Jr. już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku przekonywali, że kryzys ekologiczny skończy się dopiero, gdy pozbędziemy się religii monoteistycznych.

 

Do chóru oskarżycieli Kościoła dołącza też wspomniany wcześniej Szymon Hołownia. W swojej argumentacji straszy zbliżającą się katastrofą i wypaczając naukę Magisterium, wprowadza argumenty natury religijnej: że to Stworzenie (ludzie i zwierzęta) będzie nas sądzić na Sądzie Ostatecznym, że zdamy rachunek z każdego zabitego komara, że Bóg przyzwalając na jedzenie mięsa, zawarł z nami po potopie mroczne przymierze (którego nie chciał). Źródła opisywanych problemów upatruje on oczywiście w tradycyjnie pojmowanym katolicyzmie. Nic dziwnego, że prozwierzęcy aktywiści, będący zadeklarowanymi antyklerykałami, dziękują mu za najnowszą książkę i podkreślają, że robi dobrą robotę.

 

Przecież to oczywiste, że Bóg nie pragnie ani znęcania się nad zwierzętami, ani bezmyślnej destrukcji środowiska naturalnego. To człowiek, wyrzucając Boga z koncepcji opisujących przyrodę, zaczął traktować ją jedynie jako fizyczny i biologiczny mechanizm. Stąd już prosta droga do bezdusznej eksploatacji. Promotorzy zielonej rewolucji doskonale to wiedzą. W istocie więc mają gdzieś zarówno środowisko naturalne, zwierzęta, zdrowie człowieka czy nawet problem hodowli mięsa. Jak we wszystkich totalnych rewolucjach, także i tu chodzi zupełnie o co innego – o stworzenie nowego człowieka.

 

To dopiero samobójstwo!

Chodzi o człowieka, który odzierając się z przyrodzonej godności, sam sprowadzi się do poziomu bydlęcia; oskarżając Kościół, oddali się od poznania Prawdy, a w całej ludzkości dojrzy jedynie zmierzającą ku katastrofie bezmyślną masę. Zapatrzony w fatalistyczną wizję kilka razy się zastanowi, zanim w ogóle zdecyduje się na posiadanie potomstwa!

 

I nie są to żadne mrzonki. Szwedzcy naukowcy przekonują, że kilkukrotnie skuteczniejszym sposobem na zmniejszenie śladu węglowego nie jest rezygnacja z samochodu czy przejście na weganizm, ale decyzja o rezygnacji z dzieci (będących żywymi emiterami CO2). Aż czterdzieści procent amerykańskich licealistów zanim zdecyduje się na posiadanie potomstwa, weźmie pod uwagę dobro planety. W Polsce już kilka lat temu popularna idolka lewicy, piosenkarka Maria Peszek, przekonywała, że posiadanie dziecka w dzisiejszych czasach to bezczelność.

 

Silny antynatalizm tego ruchu objawia się szczególnie w podejściu do aborcji. W Polsce ci sami ludzie rozdzierają szaty nad zabijanymi przez myśliwych ciężarnymi lochami i jednocześnie uczestniczą w czarnych marszach, będących manifestacją prawa do zabijania nienarodzonych. W USA wprowadza się prawo zabraniające zabijać koty w eksperymentach przy jednoczesnej afirmacji aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży.

 

Jaki jest ostateczny cel radykalnego ruchu ekowegańskiego, mającego charakter totalitarny? Najlepszym określeniem wydaje się odwrócenie przesłania Księgi Rodzaju. Zamiast czyńcie sobie ziemię poddaną (Rdz 1, 28) otrzymujemy zakaz ingerencji w środowisko naturalne. Panowanie nad Stworzeniem zastępuje mgliście nieokreślona „współpraca”, a miejsce przesłania bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię (Rdz 1, 28) zajmuje rezygnacja z dzieci dla dobra klimatu.

Szymon Hołownia straszył, że jeśli nie odejdziemy od węgla i nie zrezygnujemy z jedzenia mięsa, znajdziemy się na prostej drodze do popełnienia samobójstwa. Ale budowa ekologicznego „raju na ziemi” pociągającego za sobą drastyczną redukcję rodzaju ludzkiego – to dopiero samobójstwo.

 

Piotr Relich

 

 

 

Artykuł został opublikowany w 71. numerze magazynu "Polonia Christiana"

Więcej na temat „kultu Matki Ziemi”; nowej świeckiej religii, jaką jest weganizm; humanizacji zwierząt; animalizacji człowieka oraz innych zagrożeń dla ludzkiego życia oraz naszej wolności i godności można przeczytać w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”.

 

W numerze m.in. Bogdan Dobosz przedstawia ekoterror, jaki w ostatnim czasie zapanował we Francji, co widać nie tylko w polityce i mediach, ale również… na pogrzebach.

 

Piotr Doerre zwraca uwagę, że ekototalizm to naturalne następstwo dotychczasowych rewolucji spod znaku neomarksistowskiego materializmu i ewolucjonizmu, zgodnie z którymi „najwyższą wartością jest Ziemia”, do której człowiek nie pasuje. „Czyż ratowanie świata, jego klimatu, bogactwa rośli i miliardów czujących istot – zwierząt, nie jest celem wystarczająco szczytnym, by w jego imię przekonstruować struktury społeczne, ekonomiczne i polityczne”? – pyta autor.

 

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr alarmuje, że kult Gai powoli, ale systematycznie, zastępuje wiarę w Boga, a dr Marcin Jendrzejczak i Piotr Relich rozprawiają się z tezami Szymona Hołowni na temat Sądu Ostatecznego i udziału, jaki – jego zdaniem – będą w nim miały „zwierzęta, jakie spotkaliśmy na swej życiowej drodze”.

 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” jest dostępny w Księgarni „Polonia Christiana” – zarówno w formie tradycyjnej (papierowej) jak i elektronicznej. 

 

 Aby zamówić, kliknij TUTAJ.

 

 

„Mięsożerca. Wróg numer jeden”. Zapraszamy na premierę wyjątkowego filmu!

 

Już w czwartek 28 listopada 2019 roku odbędzie się premierowy pokaz filmu „Mięsożerca wróg numer jeden”. To nie jest film o diecie! Dokument ujawnia bowiem niebezpieczeństwa jakie kryją się za promocją weganizmu i wegetarianizmu. Pokazuje jak wykorzystywana jest ludzka wrażliwość na los zwierząt do przemycania ideologii niszczącej człowieka i wywracającej znany nam porządek świata. Zapraszamy! Producentem filmu jest portal PCh24.pl.

Kliknij i zobacz jak odebrać wejściówki.

 

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

David Duke dawno mówił o Szwecji - jak umiera zachodnia cywilizacja.
ponad 1 rok temu / POm
 
Z powyższego zdjęcia wnioskuję, że sezon polowań na zające został otwarty. Nic tylko ładować i strzelać. Tylko strach o jakość pasztetu.
ponad 1 rok temu / kskiba19
 
Jestem wege od ponad 24 lat , ale u mnie zaczeło się i skończyło na względach etycznych . Jak słucham tych wszystkich eko , czy wege terrorystów , to zastanawiam się , skąd ci ludzie się wzięli i kto za nimi stoi ??? Robią z nas , wegan i wegetarian , tych normalnych , jakichś agresywnych bredzących od rzeczy świrów i zrobili z tego swój sposób na biznes !!!!! Uważam , że we wszystkim musi być rozsądek i granica....Empatii mówię tak , ideologii zdecydowanie NIE !
ponad 1 rok temu / Małgośka
 
Co do Ho?owni to czerwona lampka zaswiecila mi sie kiedy zaczal pracowac dla TVN. To zawsze jest podejrzane. ZAWSZE.Chyba tylko sam Jezus moglby wejsc do TVN i nie splamic sie tym syfem ktory produkuja. Normalny czlowiek,chocby najlepszy sie temu nie oprze
ponad 1 rok temu / Judyt
 
Czy szwedzcy szaleńcy odważą się zrugać rabina który ma 17-cioro dzieci? To byłby antysemityzm? Nie byłby? Można innym oferować takie rozwiązanie - bezdzietność ale już Żydom nie? Żydzi to nie ludzie? Podludzie, nadludzie? Hitler miał rację czy wręcz przeciwnie - Żydzi to nadludzie? A reszta? A my? Do utylizacji? Bo nie wiem? Mogę mieć 17-cioro dzieci i nie będę nazwany niszczycielem klimatu? Kto zwariował?
ponad 1 rok temu / Jot
 
Nie jem mięsa od przeszło 20 lat, po 1 mi najzwyczajniej nie smakuje, nigdy nie przepadałam za smakiem schabowego, czy szynki, a inne rzeczy wywołują u mnie mdłości jak np. golonka czy kiełbasa. Nie ukrywam, że jakieś tak walory etyczne też grają mi marsza. Jednak nie mam i nigdy nie będę miała nic do tego, że ktoś to mięso je. U mnie w rodzinie sami mięsożercy : W tym mój mąż. Dlatego nie rozumiem czemu niektórzy próbują swoje wybory i ideologie narzucać innym.
ponad 1 rok temu / Esme
 
 

Przedstawiciele środowisk naukowych, artyści, ludzie mediów, duchowni i wiele innych osób zwróciło się z apelem o przekazanie do kraju naszego rodaka, który przebywa w Wielkiej Brytanii po uszkodzeniu mózgu. Jak podkreślono w specjalnym apelu, mężczyzna jest świadomy i reaguje na otoczenie.

 
 

„Jeśli za sto lat Stany Zjednoczone wciąż będą demokracją, to stanie się tak – przynajmniej po części – za sprawą Newsmakera Roku NCR, prezydenta-elekta Joe Bidena”. Tak redakcja amerykańskiego, modernistycznego portalu „National Catholic Reporter” przedstawia „katolika”, którego uznała za kluczową postać roku 2020.

 

Pośród nielegalnych imigrantów przybywających łodziami na Wyspy Kanaryjskie i na południowe wybrzeże Hiszpanii ukrywają się członkowie i sympatycy tzw. Państwa Islamskiego (ISIS). Tym samym rośnie ryzyko zamachów terrorystycznych w Europie.

 

Biskup angielskiej diecezji Plymouth Mark O’Toole potępił decyzję o eutanazji Polaka, który wskutek śpiączki po przebytym zawale doznał trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.

 

Międzynarodowa grupa niezależnych ekspertów pod przewodnictwem byłej premier Nowej Zelandii, Helen Clark krytykuje WHO i Chiny za niedostateczną reakcję wobec koronawirusa w pierwszych miesiącach pandemii. Jak wynika z opublikowanego w Genewie dokumentu, zabrakło zdecydowanych działań mogących znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie patogenu na całym świecie.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.