DZIŚ JEST:   19   KWIETNIA   2019 r.

Wielki Piątek
Św. Leona IX, papieża
Św. Ekspedyta, męczennika
 
 
 
 

Zgrzyt na linii Warszawa-Budapeszt? MSZ odwołuje wizytę wiceministra

Zgrzyt na linii Warszawa-Budapeszt? MSZ odwołuje wizytę wiceministra
fot.REUTERS/Laszlo Balogh/FORUM

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odwołało wizytę wiceministra Jana Dziedziczaka, który miał wziąć udział m.in. w obchodach Narodowego Święta Węgier. Jak wynika z pisma wydanego przez polską ambasadę w Budapeszcie, powodem absencji wiceszefa MSZ są ważne i nagłe zadania. Co ciekawe, w podobny sposób zachowała się strona węgierska. Orsolya Zsuzsanna Kovacs, ambasador Węgier w Polsce, odwołała w ostatniej chwili swą wizytę w studiu TVP Info.


Informację o odwołaniu wizyty wiceministra spraw zagranicznych podał reporter RMF24, który powołuje się na pismo wystawione w polskiej ambasadzie w Budapeszcie. Jak wynika z jego treści, wiceszef MSZ Jan Dziedziczak musiał zrezygnować z udziału w Narodowym Święcie Węgier z powodu „ważnych i nagłych zadań”. Niestety nie ujawniono o jakie zadania dokładnie chodzi. Nie podano również żadnych innych szczegółów związanych z wizytą, a także nie ustalono ewentualnego pobytu wiceministra w innych dniach.


Biuro prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych także lakonicznie informuje o odwołaniu wizyty Jana Dziedziczaka na Węgrzech, a powodem mają być „inne zobowiązania”. Z komunikatu jednak dowiadujemy się, że wizyta zostaje przesunięta, choć rzecznik prasowy nie podaje nowej daty wyjazdu do Budapesztu.

Co ciekawe, jako pewien rewanż można odczytywać decyzję ambasador Węgier w Warszawie. Orsolya Zsuzsanna Kovacs, która odebrała list uwierzytelniający zaledwie tydzień temu, w ostatniej chwili odwołała swoją wizytę w studiu TVP Info. O sprawie poinformował dziennikarz Samuel Pereira.


Jak ustalił reporter RMF FM, Victor Orban poparł kandydaturę Donalda Tuska w zamian za wsparcie i zatwierdzenie finansowania węgierskiej elektrowni w mieście Paks na Węgrzech. – Mówi się po cichu - oczywiście opozycja mówi - że być może Viktor Orban jakby zhandlował stanowisko dla Tuska właśnie za to poparcie, za ten brak krytyki – komentuje Robert Piętka.


Pierwotnie publicyści podkreślali, że sprzeciw wobec kandydatury Donalda Tuska wyrazi oprócz Polski także premier Węgier.

 

Źródło: rmf24.pl

WMa

DATA: 2017-03-10 23:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

NN jak zwykle prezentuje swoje błędne i wymyślone dywagacje. Po swojemu błędnie ocenia fakty i informacje. Wykorzystuje swobodę wypowiedzi do notorycznego obrażania katolików.W tym panuje u niego taka dziwna obsesja.Jeśli ktoś nie jest zwolennikiem komunizmu, ateizmu i chamstwa,to musi być i jest nazywany przez NN wyznawcą mitów i różnymi często obraźliwymi epitetami.To świadczy o wewnętrznej wrogości nabytej w WUML-owskiej edukacji,do ludzi o prawych poglądach,a nawet do narodowości polskiej,niczemu niewinnej. Dlatego tak zachwala rzekomą "polską przywarę". Prawda drażni błędnie uczulonych komunistów,zarozumiałych antyPolaków, bezpodstawnie uważających się za niepokalanych i poczciwych.
ponad 2 lata temu / do NN
 
NN BŁ Ks Jerzy Popiełuszko"PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM" Napisałem prawdę za która się złościsz.Masz prawo wypowiedzi ale nie masz prawa kpić Z Pana Boga i Tradycyjnych Katolików oraz z Duchowieństwa Katolickiego co wielokrotnie czynisz na PCH24pl.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
@gzk: "Po co bzdury piszecie. Trzeba mieć honor tak jak Szydło. Znacie maksymę Bóg Honor Ojczyzna?" Pisać o Panu Bogu w kontekście osoby głosującej za aborcją... trzeba być zaślepionym.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Okazuje się, że to Merkel jest najlepszym politykiem, bo osiągnęła cel, skłóciła sojuszników.
ponad 2 lata temu / panda
 
To tzw. przyjażń warunkowa.
ponad 2 lata temu / panda
 
@Tomasz.to są tylko twoje błędne i wymyślone dywagację.Ja po swojemu oceniam fakty jakie zauważam w docieranej do mnie informacje.Przecież ma panować swoboda wypowiedzi.Nikogo tym nie obrażam.Tu panuję taka dziwna obsesja.Jeśli ktoś nie jest zwolennikiem pewnego nazwałbym rytuału,to musi być i jest nazywany;komuchem i różnymi często obraźliwymi epitetami.To świadczy o jakimś wewnętrznej wrogości nabytej w pewnej edukacji,do ludzi o innych poglądach,a nawet do innych narodowości,niczemu winnych.A polska przywara jest nawet przez polskich satyryków ujawniana.Prawda często drażni błędnie uczulonych,zarozumiałych rodaków na swój niepokalany grzechem żywot człowieka poczciwego.
ponad 2 lata temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "50093"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.