DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Zgromadzenie ONZ: Trump ostrzega Koreę Północną i wspomina polski patriotyzm

Zgromadzenie ONZ: Trump ostrzega Koreę Północną i wspomina polski patriotyzm
Fot. Alexander Shcherbak / TASS / Forum

W przypadku zagrożenia Amerykanie „całkowicie zniszczą” Koreę Północną – zagroził prezydent Donald Trump podczas swego przemówienia na forum Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Podczas wystąpienia prezydent USA zaprezentował główne tezy swego programu, nazwanego „Ameryka przede wszystkim”.


–  Zawsze będę stawiał Amerykę na pierwszym miejscu, tak jak wy, przywódcy swoich państw, powinniście stawiać swoje kraje na pierwszym miejscu – stwierdził Donald Trump. Wspomniał polski patriotyzm, który poprowadził nas do walki o wolność. Wezwał do „wielkiego ożywienia narodów, odrodzenia ich ducha, dumy i patriotyzmu”.


Jak powiedział amerykański przywódca, „terroryzm i ekstremizm przybierają na sile i rozszerzają się na wszystkie zakątki tej planety". W kontekście szczególnych zagrożeń dla współczesnego świata wymienił Iran i Wenezuelę, jednak szczególnie mocne słowa zarezerwował dla państwa Kim Dzong Una grożąc, iż jeśli Stany Zjednoczone będą przezeń zagrożone, nie będą miały innego wyjścia niż „całkowicie zniszczyć” Koreę Północną. Przywódcę tego kraju nazwał „człowiekiem-rakietą” i określił forsowany przez niego program nuklearny mianem samobójczej misji.


Amerykański prezydent nie szczędził dosadnych sformułowań także pod adresem Iranu. Określił go jako „morderczy reżim” i wyczerpane ekonomicznie „łajdackie państwo” (rogue state), którego głównym towarem eksportowym jest przemoc. Z kolei zawarte z Teheranem wielostronne porozumienie dotyczące irańskiego programu nuklearnego mówca uznał za sprawę „żenującą” oraz jedną z najgorszych i najbardziej jednostronnych transakcji z udziałem Stanów Zjednoczonych.


Donald Trup mówił także o konieczności pamięci o bohaterach, którzy oddali życie walcząc za narody, które kochali. Wspomniał w tym kontekście patriotyzm Polaków, którzy umierali za Polskę, Francuzów, którzy walczyli o wolną Francję oraz Brytyjczyków walczących o silną Wielką Brytanię. – Dziś, jeśli nie oddamy siebie, naszych serc i umysłów narodowi, jeśli samie nie zbudujemy silnych rodzin, bezpiecznych społeczeństw i zdrowych społeczeństw, nikt tego za nas nie zrobi – zaznaczył prezydent USA.

 


Źródło: rmf24.pl

RoM
 

 


DATA: 2017-09-20 10:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tymczasem Junckersy, Timmermansy i różne Geje Verhofstadty obmyślają jak z Europy "zdjełać" Eurołagier. Oby słowa Trumpa nie były tylko słowami.
ponad 2 lata temu / agricola
 
Te pochwały nie są bezinteresowne. Nie dajmy się wmanewrować w wojne!
ponad 2 lata temu / Zofia
 
No i znowu chęć sowietów do wymordowania milionów w imię pokoju. Tym razem sowietów z USA.
ponad 2 lata temu / antysowiet
 
...no to jak już nas pochwalili, teraz czas iść na wojenkę z Putinem! Właśnie ogłosił ją prezydent, mówiąc, że ONZ powinna wejść do Donbasu. Czy Polacy nauczą się kiedykolwiek ze swojej historii? Jak nie wojenki z Napoleonem teraz z bandytami z USA...ech!
ponad 2 lata temu / Anna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.