DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Zgromadzenie Księży Misjonarzy: ksiądz Jacek Międlar nie może występować publicznie

Zgromadzenie Księży Misjonarzy: ksiądz Jacek Międlar nie może występować publicznie
Fot. TVP Wrocław

Ksiądz Jacek Międlar CM otrzymał we wtorek 19 kwietnia „całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych” - poinformował ks. Kryspin Banko CM, wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.


                                Oświadczenie przesłane dzisiaj Katolickiej Agencji Informacyjnej głosi:
„Jako Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy oświadczam, że w dniu 19 kwietnia b.r. ks. Jacek Międlar CM, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych. Jednocześnie stanowczo oświadczam, że nasze Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych.
Ks. Kryspin Banko CM
Wizytator”.


W sobotę ks. Jacek Międlar odprawił Mszę Świętą, po której środowiska Obozu Narodowo-Radykalnego przemaszerowały ulicami Białegostoku w związku z obchodami rocznicy powstania organizacji. Wydarzenie wzbudziło histerię lewicowo-liberalnych mediów.

 

KAI

RoM


DATA: 2016-04-20 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@X.Krispin Aż tak poprawnie pilityczne poglądy księdza, każą mi szerokim łukiem omijać każde słowo wypowiedziane przez księdza, bo nie wiadomo co jest w nich prawda a co kłamstwem. Mieszanie salonowych kategorii z cyklu ONR to skarajna prawica, jest obrazą PRAWDY i stawia księdza pośród salonowych piewcow haseł przeciw Polsce. To masonskie podskorne erozyjne działania zabijajace de facto po okruszku poczucie odrebnoosci narodowej na rzecz internacjonalow rodem z piekła.
ponad 3 lata temu / Zib
 
jak wyborcza zionie nienawiścią to ok a przełożeni ks. JACKA zamiast stanąć za nim murem dać mu teologa do pomocy i ochroniarza to obcinają mu skrzydła.ojciec św mówi do pasterzy szukajcie pogubionych owiec błądzących a temu ruchowi potrzebny jest taki opiekun który powie że zło zwycięża się dobrem pasterz ma być z owcami nie bójcie się trudności JEZUSA zaprawdę ukrzyżowali swoi nie zastawiajcie się posłuszeństwem bo to wygodne rozwiązanie dla przełożonych popatrzcie na ks. Popiełuszkę albo ojca Rydzyka codzienne oszczerstwa i przez to ma się wycofać? pozwólcie mu zostać świętym najbardziej bolą baty od swoich nie od wrogów na takich księży czeka POLSKA O NIE WYGODNYCH I MILCZĄCYCH
ponad 3 lata temu / ANNA DRAUS
 
Ksiadz Jacek Miedlar to ksiadz z powolania a ci ktorzy go odwoluja to boja sie ze duzo wie i narod pojdzie za nim to jakas polityka bo ksiadz Miedlar jest w pozadku brakuje nam tak oddanych ksiezy jest wspanialym ksiedzem modlmy sie za niego aby Bog mu dopomogl jestesmy z Toba ks.Jacku Ewangelia to nie Koran.KOCHAMY CIE ZA TWOJA ODWAGE. Wracaj w Gory Gorale cie obronia CZEKAMY.ROZUMIEM ze trzeba byc posluszny ale co wtedy gdy podwladni ulegaja media lewicowym i liberalnych przez co wyrzekaja sie CHRYSTUSA. Dla mnie to szok ze niezajmia sie gwaltami i molestowaniem dzieci przez ksiezy wtedy takich ksiezy nie kaza
ponad 3 lata temu / maj
 
@tomslon: I jeszcze jedno, jeśli nie "chodzisz" do kościoła, to przypomnij sobie słowa św. Jana: "Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim." Jak spełniasz ten warunek (nie chodząc na msze św.) aby mieć w sobie życie...?
ponad 3 lata temu / Beata J.
 
@tomslon: Jak można mówić, że się wierzy w Boga i do Niego nie przychodzi? To absurd! Chłopie, posłuchaj siebie jak sam sobie przeczysz...A jak coś Ci się nie podoba, to nie uprawiaj krytykanctwa, tylko przyjdź i ZRÓB COŚ DLA KOŚCIOŁA, pokaż, że można coś dać od siebie. Mam wrażenie, że wierzycie rodzinnie właśnie tak, bo to po prostu wygodne. To, że jeździłeś kiedyś na rekolekcje nic Ci nie daje na dzień dzisiejszy. Wśród kapłanów i sióstr zakonnych (osoby konsekrowane!) też są ci, nad którymi ubolewa Pan Jezus, a siostra Faustyna o tym wiedziała, że ich dusze idą na zatracenie...
ponad 3 lata temu / Beata J.
 
@tomslon: Musimy modlić się o ratunek dla Ojczyzny i KK. Wierzę, że modlitwa jest o wiele bardziej skuteczna gdy kierujesz ją do Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie, gdy modlisz się w Jego obecności w kościele, najlepiej podczas Mszy św. Jesteś nam potrzebny, bo jest nas za mało..
ponad 3 lata temu / proszę wróć
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.