3 kwietnia 2016

Kard. Dziwisz: Miłosierdzie Boga przywróci równowagę światu niszczonemu przez ślepą nienawiść i egoizm

Miłosierdzie jest źródłem nadziei i pokoju. Jesteśmy przekonani, że miłosierdzie Boga i nasze miłosierdzie może przywrócić równowagę w pogruchotanym i niemiłosiernym świecie, niszczonym przez ślepą nienawiść i egoizm – mówił w Łagiewnikach kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski przewodniczył głównej Mszy św. podczas Niedzieli Miłosierdzia w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

 

W krakowskich Łagiewnikach trwają obchody święta Miłosierdzia Bożego. Głównej Mszy św. przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Wzięło w niej udział ok. 80 tys. wiernych nie tylko z Polski, ale też Madagaskaru, Francji, Libanu, Słowacji, USA, Brazylii, Islandii, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Niemiec, Tajlandii, Peru, Italii, Wenezuelii, Ukrainy, Karaibów, Kongo, Ugandy, Węgier, Anglii, Erytrei oraz z Polski.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Kard. Dziwisz rany, które Chrystus pokazuje uczniom zamkniętym w Wieczerniku są wymownym znakiem. – To były Jego osobiste, niepowtarzalne rany i znaki (…) Wspomniane rany stały się szczególnymi i rozpoznawczymi znakami Jego tożsamości. Te rany stały się również wstrząsającym symbolem miłości Boga do człowieka, miłości posuniętej do ostatecznych granic – mówił. Jak dodał, Kościół odczytuje w tych znakach początek dwóch darów – chrztu i Eucharystii, które są darami Bożego miłosierdzia.

 

Te rany Chrystusa są również widoczne na obrazie Miłosiernego Jezusa, który został namalowany według wskazań św. Faustyny. – Tę prawdę w sposób szczególny przeżywamy w tym miejscu, w którym Jezus przemawiał do Siostry Faustyny i w którym przekazał jej orędzie o Bożym Miłosierdziu zbawiającym świat, ocalającym los każdego człowieka. Stąd miała wyjść i wyszła „iskra” przygotowująca świat na powtórne przyjście Jezusa. Stąd od wielu lat przekazywany jest światu ogień miłosierdzia” – ocenił kard. Dziwisz.

 

Purpurat przypomniał też, że to w łagiewnickim sanktuarium św. Jan Paweł II – którego 11 rocznicę śmierci wspominaliśmy 2 kwietnia – zawierzył Bożemu miłosierdziu losy całego świata. Kardynał dodał, że słowa św. Jana Pawła II sprzed 35 lat o tym, że potrzeba zwracać się do miłosierdzia Bożego, gdyż często umysłowość ludzka chce je odsunąć na margines życia i odciąć od serca ludzkiego, są nadal aktualne. – Od tego czasu obalone zostały złowrogie potęgi, ale pojawiły się nowe zagrożenia. W wielu krajach do głosu dochodzi przemoc, toczą się wojny, trwają krwawe prześladowania chrześcijan w różnych regionach świata, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Światowy i ślepy terroryzm odsłania swoje nieludzkie oblicze – mówił.

 

Kardynał zaapelował, aby odpowiedzią na egoizm świata było osobiste nawrócenie oraz wzajemne przebaczenie i pojednanie w rodzinach i społeczeństwie. – Pozwólmy miłosiernemu Jezusowi przemawiać do naszych serc. Prośmy Go, by stawały się one podobne do Jego zranionego i Najświętszego Serca, pełnego dobroci i miłosierdzia. Prośmy Jezusa Chrystusa o pokój dla naszego niespokojnego świata, bo prawdziwy pokój jest darem zmartwychwstałego Pana i rodzi się w sercach pojednanych z Bogiem i z braćmi – podkreślił kard. Dziwisz.

 

Źródło: KAI

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 295 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram