DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Zgodny głos czwórki wyszehradzkiej w sprawie kryzysu imigracyjnego: UE musi uszczelnić granice

Zgodny głos czwórki wyszehradzkiej w sprawie kryzysu imigracyjnego: UE musi uszczelnić granice
Premierzy państw "czwórki". Fot. arch. KPRM

– Oczekujemy, że najpóźniej podczas marcowego posiedzenia Rady Europejskiej zostaną podjęte decyzje, które pozwolą na realną kontrolę granic zewnętrznych UE oraz na skuteczne działania wspólnoty ograniczające napływ migrantów – powiedziała premier Beata Szydło po zakończeniu poniedziałkowego szczytu Grupy Wyszehradzkiej.
Szefowa polskiego rządu spotkała się w Pradze z premierem Czech Bohuslavem Sobotką, Węgier - Viktorem Orbanem i Słowacji – Robertem Fico.

Kluczem do rozwiązania kryzysu imigracyjnego jest – w opinii rządów państw V4 - „zakończenie konfliktów w Syrii i stabilizacja sytuacji w Libii i Rogu Afryki”. Póki co, społeczność międzynarodowa powinna skupić się na celach realnych do osiągnięcia w obecnej chwili, tj. uzyskaniu kontroli nad przepływami migracyjnymi na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej oraz stworzeniu ram bardziej wszechstronnej polityki migracyjnej – podkreśliła premier. 

Jesteśmy gotowi do wspólnej pracy nad propozycją dotyczącej utworzenia Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej – stwierdziła szefowa polskiego rządu. Jej zdaniem, dla powodzenia przedsięwzięcia konieczna jest ścisła współpraca z Turcją. 

Premierzy przyjęli wspólną deklarację w kwestii migracji. -  Oczekujemy, że najpóźniej podczas marcowego posiedzenia Rady Europejskiej zostaną podjęte decyzje, które pozwolą na realną kontrolę granic zewnętrznych UE oraz na skuteczne działania wspólnoty ograniczające napływ migrantów – usłyszeli dziennikarze od Beaty Szydło.


Inicjatywa Grupy Wyszehradzkiej zakłada m. in. wsparcie krajów bałkańskich przy uszczelnieniu granic z Grecją w celu wstrzymania przepływu migrantów przez ten kraj na północ. Planowi temu sprzeciwiają się Niemcy.


tvpparlament.pl

RoM


DATA: 2016-02-16 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kraj Rad Rajem Krat NWO to ciężki kawałek chleba. Ale każdy na swojej działeczce po kolei wprowadza co mu przypisane. Ale ci prawicowcy są nowi, odkrywczy. Przytoczę potwierdzenia: *Telewizja w NRD - "mur chroni nas przed wrogami" *Telewizja w Kondominium - "mur chroni nas przed wrogami" Nanana, nanana wraca sobie Komuna.
ponad 4 lata temu / Abram
 
Europejska Straż Graniczna jako zalążek Europejskich Sił Zbrojnych podległych NWO.
ponad 4 lata temu / plan sam się realizuje
 
niech Pan Bóg błogosławi naszym przywódcom w tych trudnych czasach.
ponad 4 lata temu / Sylwester
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.