DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Zginęli w grudniu 2016? Nowy raport o zaginionych chrześcijańskach hierarchach

Zginęli w grudniu 2016? Nowy raport o zaginionych chrześcijańskach hierarchach
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Najnowszy raport, autorstwa grupy badaczy pod kierownictwem Mansura Saliba, wskazuje na zamordowanie dwóch prawosławnych arcybiskupów Boulosa Yazigiego z greckiej cerkwi i Mara Gregorios Yohanna Ibrahima z syryjskiej cerkwi. Porwani w kwietniu 2013 roku mieli zginąć w grudniu 2016 roku w Aleppo z rąk bojowników islamskiej organizacji Nour al-Din al-Zenki. Dokument nie stanowi jednak ostatecznego dowodu na to, jaki los spotkał duchownych.   

 

Hierarchowie zaginęli na granicy między Syrią i Turcją. Według badaczy, hierarchowie opuścili (22 kwietnia 2013 r. ) Aleppo w pick-upie kierowanym przez świeckiego katolika i ojca trójki dzieci. Samochód wpadł w pułapkę, a kierowca został zastrzelony. Duchowni zaś zostali porwani.

 

W kolejnych miesiącach pojawiały się pogłoski o ich uwolnieniu. Autorzy śledztwa wysuwali hipotezy, jakoby arcybiskupi poddawani byli torturom, a jeden z nich w 2015 roku przebywał w placówce zdrowotnej w Turcji. Badacze twierdzą, że duchownych zabito i pochowano w grudniu 2016 roku w nieokreślonym miejscu w Aleppo. Jednak przyznają, że nie znaleziono ich szczątków. Wyniki badań  ukazały się na portalu Medium.com.

 

Jak jednak twierdzi portal Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary Fides.org, twierdzenia te nie są poparte pełnymi dowodami. Dlatego też wysiłek badaczy może przyczynić się do bliższego poznania porwania i początkowej fazy ich przetrzymywania, jednak nie wystarczy do ostatecznego rozstrzygnięcia tego, jaki los ich spotkał.

 

Źródło: fides.org lic. CC 4.0 creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.en

mjend


DATA: 2020-01-17 11:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pewni ludzie rozumieją wyłącznie argument siły. Pod Wiedniem nawet musieliśmy im tłumaczyć. Zatem aby wytłumaczyć potrzebny jest argument - prawda? Czy każdy ma w domu argument gdyby zaszła potrzeba argumentowania? Bo obawiam sie że niewielu.
10 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.